Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

Też zastanawiam sę nad tym nadajnikiem. Ale.. Na ebay można kupić tę apke firmowaną przez Eurgle. To jest kolejny klon. Sprzedawana jet z modułem w.cz. i odbiornkem (chyba 8 kanałów). Cena takiej apki to około 102$ +25$ za przesyłkę. W HK chyba taniej, ale nie o to chodzi. Czyktoś wie coś na temat tych modułów w.cz. i odbiornika Eurgle? Czy to jest może czyjś klon?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
hmmm jak Ci odpowiem to mnie tu zlinczuja

 

Też myślę że warto wymienić :D Jakiś tam mózg modelarski mam i nie muszę się w takich sprawach radzić by dokonać wyboru. Pytam z czystej ciekawości, bo na razie na zmianę u mnie się nie zanosi :) Gdybym ja miał wybierać, to chyba zdecydowałbym się wymienić swojego MXa na Eurgle 9ch.

Na szybko liczone koszty wskazują:

Hobbycity:

Nadajnik - 70$

Moduł i 2 odbiorniki - 85$

Przesyłka - 25$

Całość: 180$

 

R2Hobbies

Nadajnik + moduł + odbiornik - 100$

Przesyłka - 25$

Całość: 125$

 

Żeby wiedzieć gdzie się opłaca bardziej trzeba by sprawdzić ceny odbiorników z zestawu Assana, pewnie coś ponad 20$ więc chyba Eugle wychodzi korzystniej.

 

A i tu i tu trzeba jeszcze dokupić pakiet zasilający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie ta Eurgle. Na ebay można taniej wyrwać niz w HC. Tylko boję się o ten moduł, czy nie jest to ten, który został wycofny przez Turnigy. A muszę kupić apkę min. 6 kanałow. Potrzebna mi do nowego projektu. Tylko, że ja nie będę się zastanawiał na nadajnikiem, stary Mercedes czy nowy Hyundai. Kwestia z jakim modułem. Na razie po głowie mi chodzi Turnigy a moduł za jakiś czas. Może wyjdą nowe poprawione. Kto śmiga też autkami RC elektrycznymi może wiedzieć jak było z reglem Mamba Monster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj dotarł do mnie nadajnik Turnigy z modułem Corony dsss. Pierwsze wrażenie co do nadajnika pozytywne. Materiał z jakiego zrobiona jest obudowa robi bardzo dobre wrażenie (nic nie trzeszczy jak się ugniata palcami, a moja sanwa vg6000 trzeszczy). Drągi wydają się ok. Mam wersję bez terkotki (gładka blaszka - wersja heli). Przyciski działają pewnie i głośno klikają. Poprawiony został soft - można ustawić d/r i expo za jednym razem bez wychodzenia z menu. A teraz mankamenty, które udało mi się zauważyć: pływające neutrum na drągach po ustawieniu d/r i expo, tzn przełączając przełącznik od d/r zmienia się pozycja neutralna serwa (na razie sprawdziłem tylko na sterze kierunku). Podobnie zauważyłem, że na lotkach nie ustawia pozycji neutralnej w tym samym miejscu - to wychwyciłem na symulatorze przy kalibracji - nie wiem czy to wina potencjometru czy mechaniki.

Z pozytywnych wrażeń - obwody drukowane wykonane na laminacie szklanym a nie papierowym, luty na płytkach ok, gorzej na potencjometrach i przełącznikach - ale to szybko można poprawić. Generalnie za te pieniądze sprzęt wydaje się ok. ale zobaczymy jak się będzie sprawował w modelu. Nabyłem tylko i wyłącznie dlatego, że moja sanwa nie ma programu heli, bo mikołaj pod choinkę przyniósł hk450 ;)

 

Ciąg dalszy po kilku spotkaniach z aparaturą:

- pływające lotki nie są kwestią mechaniki ani potencjometru - to był efekt złej kalibracji i modulacji w ppm w AFPD, po przełączeniu na modulację PCM efekt w ogóle nie występuje.

- co ciekawe w trybie PCM aparatura znacznie lepiej współpracuje z symulatorem (szybciej i precyzyjniej) niż w ppm.

- teraz uwaga - aparatura działa w trybie PCM Futaby a nie JR. Po przełączeniu w tryb PCM następuje zmiana rozmieszczenia kanałów na drążkach (nie pamiętam dokładnie który z którym). Pewnie w rzeczywisty lataniu nikt tego nie zauważy bo będzie korzystał z ppm i 2,4GHz, natomiast na symulatorze w trybie PCM warto o tym pamiętać i nie panikować.

 

Na razie tyle, jak coś jeszcze ciekawego znajdę to napiszę. Coraz bardziej się przekonuję do tego nadajnika.

 

Dalsze spostrzeżenia (05.01.2010)

- Co do różnic jakie zauważyłem z aparaturą "Eurgle" (na podstawie zdjęć w jakimś sklepie w necie) - w Turnigy w menu jest wszędzie "mode" zamiast "model" w "system setting" - nie wiem dlaczego Turnigy poskąpiło tego jednego znaku - może pamięć zżarli na domyślne nazwy modeli "Turnigy" - zawsze to o 1 znak więcej niż w "Eurgle". Trochę to denerwujące i trzeba się przyzwyczaić

- kolejna niedoróbka - nie wiem czy tylko w moim egzemplarzu czy we wszystkich (prośba o ew. sprawdzenie przez osoby posiadające ten sprzęt) - trymer steru wysokości (mode 2) nie pika przy przejsciu przez "0" ale tylko i wyłącznie w jedną stronę (jak się przechodzi w dół to pika, jak z powrotem z dołu do góry to nie pika. Wszystkie pozostałe trymery pikają jak należy. Ciekawi mnie czy to niedoróbka serii, czy we wszystkich jest tak samo. Może też potrzebna była na coś pamięć i nie starczyło na 1 pikniecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.