Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wystarczy podłączyć kabel do nadajnika.Nadajnik ma być wyłączony(sam się włączy).Działa idealnie na jack-jack do karty dźwiękowej(odpowiednio skonfigurowany program).Na USB też działa na najtańszym kablu z allegro.Oczywiście trzeba skalibrować w panelu sterowania.

Jak przeszukasz cały ten wątek to znajdziesz jak skonfigurować kabel jack-jack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plisken, a czy aparatura była CAŁY CZAS WYŁĄCZONA ?

To bardzo ważne, może tu robiłeś błąd.

 

Jeśli ją włączysz przełącznikiem zasilania to działa jak w trybie TRENER więc tylko odbiera przez złącze sygnał PPM.

 

Jeśli jest wyłączona (suwak POWER na dole) to po podpięciu kabla sama się uaktywni w trybie uczeń (przez złącze wysyła sygnał PPM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lordg90, jeśli masz moduł Turnigy to:

włóż zworkę w złącze bind

włącz zasilanie odbiornika

wciśnij przycisk bind na module nadawczym (i trzymaj)

włącz nadajnik i poczekaj chwilę

 

Tak właśnie robiłem i nic. A co najlepsze, teraz działa bez bindowania. :roll: Po prostu za którymś podłączeniem zaczęła działać. :) Albo nie zauważyłem diód, jak się świeciły, albo nie wiem, jak to się stało. :D

 

Mojej aparatury też nie udało mi się podłączyć do kompa. Ostatnio wygrałem coś takiego -> http://www.modele-rc.nazwa.pl/carson-helikopter-ec135-p-53.html Interfejs z aparaturą Carsona działa, ale z Turnigy nie. Od razu mówię, że nie zagłębiałem się zbytnio z braku czasu. Za tydzień będę wolny, to wtedy mogę nad tym dłużej posiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tę nową.

 

Dzisiaj próbowałem z różnymi kombinacjami, jeśli chodzi o ustawienia w sekcji TRAINER. Jak na razie, bez sukcesów. Po podłączeniu kabla aparatura się włącza, ale interfejs USB jakby jej nie widział.

 

Kiedy podłączam apkę Carsona, dioda na kablu przestaje migać. Przy Turnigy miga cały czas, czyli tak, jakby aparatura nie została podłączona/włączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mlego

To nie jest problem aparatury, raczej sposobu w jaki jest podłączana do komputera.

Mamy 2 opcje, użyć interfejsu elektronicznego lub podłączyć się do wejścia karty dźwiękowej.

 

Być może nie wszystkie interfejsy są w stanie prawidłowo rozpoznać polaryzację sygnału PPM.

 

Być może nie wszystkie karty dźwiękowe mają na wejściu kondensatory blokujące napięcie stałe.

 

Być może nie każdy potrafi poprawnie to wszystko razem skonfigurować.

 

Najłatwiej zrzucić winę na aparaturę :(

 

 

Ja posiadam interfejs USB zbudowany na mikroprocesorze Atmega8, który działa tak samo dobrze z Optic6 i Turingy pomimo tego, że mają odwrotną polaryzację sygnału PPM.

Jedynym problemem jaki napotkałem to fakt, że Turingy by działała w symulatorze NIE WOLNO włączać przełącznikiem POWER.

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek_w, W takim razie wytłumacz mi dlaczego nie działa mimo, iż konfiguruj e KROK PO KROKU wg instrukcji i nie działa? Nie działa ani z karą dźwiękową, ani z interfejsem. Spektrum DX6i działa bez problemu. Proszę Cię bardzo powiedz mi dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kiedyś bawiłem opcją "Trainer" to nieumyślnie poblokowałem sobie wszystkie kanały.

Aparatura wtedy nigdzie nie wysyłała żadnych wychyleń drążka.

 

1) Upewnij się, że w opcji trainer wszystkie kanały są ustawione na NORM a sama funkcja jest wyłączona ( INH ).

 

2) Sprawdz z odbiornikiem i jakimś modelem lub serwem czy jest reakcja na drążek

 

3) jeśli powyższy test wyjdzie pozytywnie to wyłącz aparature, podłącz interfejs i zobacz czy w systemie masz jojstick i czy on reaguje ( oczywiście po uprzednim odpowiednim skonfigurowaniu windows )

 

4) jeśli pkt 3 jest ok to możesz pouruchomić symulator

 

Jeśli nie pomogło pisz na PRIV, coś wymyślimy a wynik podamy ogólowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kiedyś bawiłem opcją "Trainer" to nieumyślnie poblokowałem sobie wszystkie kanały.

Aparatura wtedy nigdzie nie wysyłała żadnych wychyleń drążka.

 

1) Upewnij się, że w opcji trainer wszystkie kanały są ustawione na NORM a sama funkcja jest wyłączona ( INH ).

Powinno być odwrotnie, niż do normalnego używania? Do modelu ustawiam wszystko na off.

2) Sprawdz z odbiornikiem i jakimś modelem lub serwem czy jest reakcja na drążek

Jak najbardziej jest.

3) jeśli powyższy test wyjdzie pozytywnie to wyłącz aparature, podłącz interfejs i zobacz czy w systemie masz jojstick i czy on reaguje ( oczywiście po uprzednim odpowiednim skonfigurowaniu windows )

Kontroler pojawia się u mnie od razu po podłączeniu kabla. Z aparaturą Carsona działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być odwrotnie, niż do normalnego używania? Do modelu ustawiam wszystko na off.

Ja do swojej Turingy wgrałem alternatywny software, dlatego tu może i jest drobny błąd.

Wzorowałem się na stronie z instrukcji gdzie była przedstawiona opcja trenera.

 

W sumie najważniejsze jest by opca TRAINER była wyłączona ( INH ), a serwa w modelu prawidłowo reagowały na drążki. Wtedy mamy pewność że wyjściowy sygnał jest OK.

 

Kontroler pojawia się u mnie od razu po podłączeniu kabla. Z aparaturą Carsona działa.

Tak lecz zobacz czy kontroler reaguje na drążki ...

Kontroler USB będzie zawsze, tylko czy będzie działać ...

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, że aparatura Carsona działa, miałem na myśli to, że normalnie na niej latam w symulatorze.

 

Co do ustawień trenera - wszystko powinno być na off do używania w modelu. Tak ja przynajmniej mam i wszystko w modelu działa.

 

 

BTW Byłby ktoś tak miły i wytłumaczyłby mi, do czego służą wszystkie przełączniki w aparaturze? Skróty z instrukcji ( http://hobbyking.com/hobbyking/forum/forum_posts.asp?TID=1416 ) w większości są dla mnie tajemnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek_w, właśnie o to chodzi, że wszystko jest OK, aparatura działa, model lata, a nie mogę jej użyć do symulatora. Dokładnie tak samo postępuję z dx6i i działa. lordg90 ma to samo, więc ewidentnie jest coś nie tak z tą aparaturą. Możliwe, że ten soft "v2" coś nie tak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że ten soft "v2" coś nie tak działa.

Aparatura wersja V1, soft wersja V2 - i działa. Kabel stereo do karty muzycznej...

 

Sprawdź proszę przez podłączenie słuchawek do portu trenera. Słychać jakiś dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączam jest "pyknięcie" ale to akurat norma, ale poza tym cisza.

 

Czyli nie masz sygnału na wyjściu trenera. Powinieneś słyszeć stałe "buczenie" które trochę się zmienia wraz z poruszaniem drążków.

 

Widzę 2 możliwości:

 

- Pierwsza, masz skonfigurowane radio tak, że nie wysyła sygnału do gniazda trenera, lecz jest w trybie odczytu (master).

 

- Druga złącze trenera nie jest podłączone (jakiś bug w hardware).

 

Przepisz proszę na forum swoją konfigurację dotyczącą ustawień trenera z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.