Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Podłącze się do tematu, czy ten pakiecik http://www.hobbyking.com/...ter_Lipoly_Pack

ma odpowiednie wtyczki do Turnigy 9X? Biegunowość się zgadza?

 

 

Cześć.

Dziś doszedł do mnie tenże właśnie pakiecik.

 

Do radia podłącza się tą wtyczką:

IMG_2679.jpg

 

o tak. Pamiętaj, czarnym kabelkiem z lewej strony

 

IMG_2684.jpg

 

 

No i po upchaniu wszystkich kabelków wygląda to tak. :)

 

IMG_2686.jpg

 

 

I działa. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Mlego, zależy do czego chcesz ją zastosować. Jeżeli zaczynasz przygodę z modelarstwem to nie musisz mieć super sprzętu. Przyjdzie aparatura do ciebie zobaczysz czy wystarcza ci on a z czasem ewentualnie sobie zmienisz. Ja na początku zastanawiałem się nad Spektrum DX5e i HK 6CH (tą co ty kupiłeś) ale znalazłem właśnie u tego sprzedawcy Turnigy 9X za przystępna cenę i postanowiłem ją kupić.

 

Czyli miałeś farta, że zdążyłeś ją kupić :P

Tak zaczynam zabawę właśnie..

W domku już grzeje się mój nowiutki Multiplex EasyCub.

Aparaturka byłaby właśnie dla niego i dla symulatora Pheonix.

Naczytałem się, trochę o tej HK 6ch i dowiedziałem się, że jest dość niedopracowana.

Członkowie tego forum mieli z nią dość duże problemy.

Np. Zasięg na 50m - niewybaczalne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię właśnie zamówienie - bardzo duże, ta aparatura będzie tak przy okazji..

Wydam na nią jakoś 100zł, więc uda mi się zapewne za tą cene także sprzedać.

Nie mogę się doczekać lotu EasyCubem ... ;d

http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9787&Product_Name=Turnigy_1450mAh_3S_11.1v_Transmitter_Lipoly_Pack

Te li-po domówiłem do tej apki..

Tak żeby się zapoznać pobawić nie wystarczy?

Żadnych pierdołek, dodatków, klap nie będę montować.

Na razie nauka i symulator..

Więc tak przy okazji nie opłaca się jej wziąć?

Jak to jest z tym zasięgiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do użytkowników tej aparatury. Mianowicie dokupiłem drugi odbiornik (taki sam jak fabryczny Turnigy), i za nic nie mogę go zbindować. Może wiecie co mam zrobić aby dodać drugi odbiornik do pamięci aparatury, bo nie ważne czy wybiorę MODE1 czy MODE8, to nie mogę go zapisać ani w ogóle zacząć współpracy z nadajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co koledzy nikt mi nie pomoże.

Więc może zacznę od początku. Pierwszy odbiornik, który był wraz z aparaturą jest zbindowany. Dokupiłem drugi odbiornik taki sam jak pierwszy czyli tej samej firmy. I właśnie nie mogę zbindować tego drugiego odbiornika. Napiszę jak to robię, może gdzieś popełniam błąd:

1. Odbiornik jest podłączony do zasilania, wpinam zworkę w odpowiednie miejsce w odbiorniku

2. Włączam aparaturę, trzymając z tyłu guzik test bind czy jak on się tam nazywał

I po tej czynności powinien nadajnik kilka razy piknąć ale tego nie robi co oznacza, że go nie znajduje. Próbowałem oczywiście też z podłączonym serwem.

Co do diody w odbiorniku to te nowe nie mają jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co koledzy nikt mi nie pomoże.

Więc może zacznę od początku. Pierwszy odbiornik, który był wraz z aparaturą jest zbindowany. Dokupiłem drugi odbiornik taki sam jak pierwszy czyli tej samej firmy. I właśnie nie mogę zbindować tego drugiego odbiornika. Napiszę jak to robię, może gdzieś popełniam błąd:

1. Odbiornik jest podłączony do zasilania, wpinam zworkę w odpowiednie miejsce w odbiorniku

2. Włączam aparaturę, trzymając z tyłu guzik test bind czy jak on się tam nazywał

I po tej czynności powinien nadajnik kilka razy piknąć ale tego nie robi co oznacza, że go nie znajduje. Próbowałem oczywiście też z podłączonym serwem.

Co do diody w odbiorniku to te nowe nie mają jej.

 

Odbiorniki w wersji 2 jak najbardziej mają diodę. Przy bindowaniu należy podłączyć zasilanie do bind a zworkę bindowania do zasilania. Kolejność:

1. zworka do bindowania w złącze zasilania czyli przedostatnie.

2. zasilanie odbiornika w złącze ostatnie.

3. nadajnik z przyciśniętym przyciskiem bind

Sprawdzone na 100% działa. Odbiorniki mają odwrotnie opisane dwa ostatnie złącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikasiakA trzeba gdzieś go tam zapisywać w pamięci aparatury? Bo ponoć jest tam pamięć 8 modeli.

 

Pamięć aparatury służy tylko do zapisywania konfiguracji - czyli jak ma się zachowywać aparatura. Nie ważne jaki model masz wybrany i tak będzie działać z każdym odbiornikiem jaki masz zbindowany.

 

Do Ciebie należy aby się upewnić, że model który masz skonfigurowany na aparaturze to ten którym chcesz obecnie latać/jeździć/pływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2 szt. tej aparatury.

Jedną starszą z modułem Corona, drugą nowszą z modułem Turingy.

Obydwie fabrycznie miały to samo oprogramowanie ( sprawdzone poprzez zgranie oprogramowania programatorem i obliczenie sumy kontrolnej MD5 ).

 

Faktem jest jednak, że nowa aparatura ma nieco przeprojektowaną płytkę drukowaną na której znajduje się elektronika.

Pinpad dla SCK jest już poprawnie umiejscowiony.

Niestety jednak mimo pozornej poprawy projektu płytki gdzieś wkradł się błąd polegający na tym że na wyjściu JACK nie mamy sygnały PPM-OUT.

 

Sygnał PPM jest buforowany przez układ 4066 ( w lewym dolnym rogu płytki ).

Sygnał PPM-OUT wysyłany jest z pinu PB0 procesora, natomiast PPM-IN dostarczany do portu PE7 procesora.

Procesor wysterowując układ 4066 portem PG4 ustala w którą stronę do jacka ma wędrować sygnał.

 

I teraz zagwozdka...

PPM-IN - po podłączeniu drugiej apki - pojawia się...

PPM-OUT - nie pojawia się ... czy ktoś wie na czym polega problem ?! Co zostało źle połączone na nowej płytce ?

 

Co należy poprawić by zarówno PPM-IN jak i PPM-OUT w odpowiedniej sytuacji dochodził do jack'a (pełna funkcjonalność trener uczeń).

 

Od razu uprzedzę wszelkie pytania, obydwie paparatury mają ten sam software,

jest to th9x - 1.1532.

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lordg90

Czytałem, lecz jest to tylko ominięcie układu 4066.

Nie przywraca to pełnej funkcjonalności trener-uczeń.

 

W chwili obecnej nowa turingy pracować może tylko jako aparatura trenera.

Po przeróbce którą przypominasz będzie ona działała tylko jak aparatura ucznia.

 

Stara aparatura może pracować zarówno jako trener jak i uczeń.

 

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał PPM jest buforowany przez układ 4066 ( w lewym dolnym rogu płytki ).

Sygnał PPM-OUT wysyłany jest z pinu PB0 procesora, natomiast PPM-IN dostarczany do portu PE7 procesora.

Procesor wysterowując układ 4066 portem PG4 ustala w którą stronę do jacka ma wędrować sygnał.

 

Znasz połączenia - sprawdź je multimetrem. Jeżeli układ 4066 jest sprawny, Pisałeś, że aparatura działa jako odbiornik PPM, czyli połączenie 4066 <-> złącze trenera i 4066 <-> port PPM-IN procesora działa.

 

Może któreś z połączeń jest źle zrobione na płytce? Skoro nie działa wysyłanie sygnału, to do sprawdzenia są połączenie PPM-OUT i sterowanie (pomiędzy procesorem a 4066). O ile pamiętam dobrze schemat, to powinny być bezpośrednie podłączenia procesora z 4066.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenia sprawdziłem, wygląda na to że jest OK.

Następnym podejrzanym jest tranzystor kluczujący podłączony do portu PG1 procesora.

Znajduje sie on na płytce prawo-góra od procesora.

Na schemacie oznaczony jako Q100.

 

Zastanawiam się czy użycie Lipola jako źródła zasilania nie ugotowało tranzystora.

Rezystory R134,R135 i R136 są sprawne.

Tranzystor jednak nie kluczuje poprawnie, na porcie PG1 mam napięcie bliskie 0V, niezależnie od tego czy do R135 dochodzi zasilanie czy nie.

 

Zasilanie na R135 to "+" z baterii więc w przypadku LiPola nawet 12,6V.

 

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.