Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Będę chyba musiał użyć śrubokręta i zajrzeć do środka.

Denerwuje mnie jeszcze kwestia co najwyżej średniego działania mixerów klapolotek (czyt. nie działa :P) i sprawa braku możliwości użycia 2 mixerów używających danego kanału w jednym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przepraszam za post pod postem, ale mam coś istotnego. Dostałem wiadomość od forumowicza maras77, który z powodu braku uprawnień nie może tu pisać:

 

Nie mogę pisać na forum (pisze, że nie ma uprawnień), więc odpisuję privem. Zamieść to na forum, jak chcesz.

 

Też taką kupiłem, v2 i na 100% jest błąd w sofcie w funkcji trenera. Nie da się podłączyć symka.

Sprawdzałem oscyloskopem - w żadnych warunkach nie wysyła sygnału na jacka.

 

Ale można to obejść - śrubokręt, lutownica, 3 cm przewodu i malutki śrubokręcik.

 

Tu jest schemat:

http://www.plikos.pl/12ay/9x_schema.zip.html

 

Na płytce, która jest na tylnej ściance na dużej wtyczce wyjmujemy z wtyczki kabelek nr 4 PhoneJackPpm i go izolujemy, aby się nie majtał.

Potem na płytce lutujemy pole przy pinie 7 ppm do pinu 4 PhoneJackPpm. I mamy na stałe nadawanie sygnału na jacka.

Wszystko to widać na schemacie na str 2.

Oczywiście już odbieranie w trybie trener nie zadziała. Ale działa symek, co jest przydatniejsze dla większości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że obaj macie rację. U mnie w domu nie zadziałał (w ogóle nie znalazło serwera), ale jak wszedłem na stronę przez jakieś proxy, to strona ruszyła. Z pracy działa, więc coś jest z routingiem albo jakieś zakresy IP nie mają dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Nie mogę pisać na forum (pisze, że nie ma uprawnień), więc odpisuję privem. Zamieść to na forum, jak chcesz.

 

Też taką kupiłem, v2 i na 100% jest błąd w sofcie w funkcji trenera. Nie da się podłączyć symka.

Sprawdzałem oscyloskopem - w żadnych warunkach nie wysyła sygnału na jacka.

 

Ale można to obejść - śrubokręt, lutownica, 3 cm przewodu i malutki śrubokręcik.

 

Tu jest schemat:

http://www.plikos.pl/12ay/9x_schema.zip.html

 

Na płytce, która jest na tylnej ściance na dużej wtyczce wyjmujemy z wtyczki kabelek nr 4 PhoneJackPpm i go izolujemy, aby się nie majtał.

Potem na płytce lutujemy pole przy pinie 7 ppm do pinu 4 PhoneJackPpm. I mamy na stałe nadawanie sygnału na jacka.

Wszystko to widać na schemacie na str 2.

Oczywiście już odbieranie w trybie trener nie zadziała. Ale działa symek, co jest przydatniejsze dla większości.

 

Widać masz wadliwą aparaturę lub coś źle ustawiłeś.

Kilka dni temu przyszła do mnie Turnigy 9X v2. Wszystko działa jak należy. Właśnie latam na AFPD. Połączenie jack-jack do karty muzycznej (ja mam do gniazda mikrofonu). Konfiguracja okazała się bajecznie prosta.

 

Pracowałem z tym :arrow: http://www.hobbyking.com/hobbyking/forum/forum_posts.asp?TID=1428

 

Tylko miałem problem z instalacją SmartPropoPlus z pod podanego linku. Ale znalazłem alternatywę, gdyby komuś nie chciałoby się szukać :arrow: http://www.sendspace.com/file/jirtfl

 

 

Mlego, możesz brać spokojnie to radio. Będziesz potrzebował tylko kabla jack-jack, ja użyłem takiego od monitora ( monitor z głośnikami więc był kabel). Całość zajęła mi coś koło 30 min. 8)

 

 

Mam drobny problem z AFPD, nie obrazicie się jeżeli tutaj napiszę? :oops:

 

Chodzi o przepustnicę. Kiedy na radiu jest na zero (max w dół), to obroty samolotu w symulatorze są już w połowie...

W ustawieniach jest coś takiego: pełny ruch drążka odpowiada tylko połowie wyznaczonego paska! Dzieje się tak tylko z przepustnicą... :(

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli aparatura Turnigy 9X dalej ma jakieś problemy? :(

Chciałem ją zamówić z tej strony : http://rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=268 Opłaca się za taką sumę? NA hobbycity aktualnie nie mają.

Czy USB od Spektrum DX6i będzie działać z Turnigy 9X??

Pozdrawiam

 

Kupiłem ją tydzień temu od tego sprzedawcy w linku. Jak za te pieniądze to chyba najlepszy wybór, jeżeli zależy ci na ilości kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlego, zależy do czego chcesz ją zastosować. Jeżeli zaczynasz przygodę z modelarstwem to nie musisz mieć super sprzętu. Przyjdzie aparatura do ciebie zobaczysz czy wystarcza ci on a z czasem ewentualnie sobie zmienisz. Ja na początku zastanawiałem się nad Spektrum DX5e i HK 6CH (tą co ty kupiłeś) ale znalazłem właśnie u tego sprzedawcy Turnigy 9X za przystępna cenę i postanowiłem ją kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.