Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne,

Na róznych forach pisali, że niektóre odbiorniki HK (m.in. ten z Twojego linka) działają z apkami Turnigy, Eurgle, iMax. A w tej chwili przy każdym jest notka, że są kompatybilne tylko z apkami HK.

Sam już nie wiem, mimo, że czytałem , że się bindują.

Opinia klienta:

 

Customer Rated

johnkim |

 

I tested this receiver with iMAX 9X 2.4G transmitter. They work.

It was range tested on an electric glider. It flew to far distance without issues.

I am satisfied and going to order a few more.

 

Certified Buyer Rated 31/01/2010

Don Corleon |

 

Perfect for my Eurgle 9ch radio. Binds without a hitch and great range. Recommended.

Ten drugi opis dotyczy odbiornia 8 kanałowego HK-R8A.

 

Nie wiem czy bindują się z Coroną i Assanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Między sobą bindują się tylko jednakowe systemy.

 

Turnigy, iMax i Eurgle mogą mieć moduł nadawczy dowolny, więc pisanie że Turnigy binduje się z tym czy owym bez precyzowania modułu jest bezcelowe.

Cześć tych nadajników używała modułów i odbiorników w systemie FlySky (bo to ich OEM, pierwsza wersja), dlatego współpracowały.

Nowe HK najwyraźniej pracują już w innym systemie, co powoduje, że stary i nowy HK już nie współpracują.

 

Na stronie HK piszą czasem tacy sami laicy jak tutaj, więc to żadna wyrocznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego pytania, MiQ27 udzielił jasnej odpowiedzi:

Moduły o które pytałem działają tylko ze swoimi odbiornikami, i o to mi chodziło.

Nie mam co liczyć na wykorzystanie taniego odbiornika HK z Assanem czy Coroną.

 

Dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo pojawi się instrukcja po polsku do Turnigy 9X, właśnie nad nią pracuję. Generalnie aparatura bardziej mi się podoba niż spectrum dx6i, bo przynajmniej nie wygląda jak zabawka. Róźnica w cenie spora, a podzespoły i tak chińskie. Ja do tej pory sprzedało się bodajrze 22 sztuki i na gwarancji przyszła tylko jedna, bo potencjometr miał luźny styk na ścieżce węglowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak mi to sprawnie pójdzie. Jako że angielski nigdy nie był moją mocną stroną, pewnie będę posiłkował się wsparciem kolegów no i może jakiegoś tłumacza technicznego, aby było proffffesionalnie. Wszystko wyjdzie w praniu, ale podejrzewam, że instrukcja pójdzie wraz ze sprzedażą nadajników, oczywiście na forum też nie zapomną zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak mi to sprawnie pójdzie. Jako że angielski nigdy nie był moją mocną stroną, pewnie będę posiłkował się wsparciem kolegów no i może jakiegoś tłumacza technicznego, aby było proffffesionalnie. Wszystko wyjdzie w praniu, ale podejrzewam, że instrukcja pójdzie wraz ze sprzedażą nadajników, oczywiście na forum też nie zapomną zajrzeć.

Kolego jeżeli zabrałeś się za tłumaczenie tej instrukcji to proponuje ci żebyś poszukał instrukcji od iMaxa 9X bo ja czytałem gdzieś na necie tylko ona jest napisana w zrozumiałym języku wszystkie inne wyglądają tak jak by najpierw były tłumaczone z chińskiego na dziesięć innych języków a dopiero na końcu tłumaczone na angielski a wszystko robione przez Chińczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna ten nadajnik, a dziś pierwszy raz użyłem go na lotnisku.

Nie wiem, czy u mnie coś z oczami nie tak, ale nie mogę znaleźć miksera gaz - wysokość. Może występuje pod jakąś dziwną nazwą? Na razie zaprogramowałem po prosu jeden z wolnych mikserów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć co dalej i lipa. Ktoś wyciął.

 

Nie tyle wyciął, co założył nowy wątek po przemyśleniu, że tutaj trudno będzie komuś, kto nie śledzi akurat tego wątku, znaleźć moje pytanie. Wątek znajduje się również w sekcji "Aparatury RC" nazywa się "Turnigy 9X - EEPROM error".

 

Aparatura na razie bez zmian, czyli nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem dzisiaj ciekawe forum (niemieckie)

 

http://rclineforum.de/forum/thread.php?threadid=239048&sid=807bd223d2fba3ac3ac026427d4df78e&threadview=0&hilight=&hilightuser=&page=21

 

Warto poczytać, lecz to co najlepsze postaram się na szybko przetłumaczyć:

 

Aktywacja menu serwisowego - SPRAWDZONE - działa

1) wyłączyć

2) prawy trymer poziomy w lewo i trzymać

3) lewy trymer pionowy w górę i trzymać

4) włączyć

 

Pojawi się wersja software itd...

zmiana opcji klawiszami +/-

 

kalibracja drążków (sprawdzone przez kabanosik)

1) aktywuj menu serwisowe

- stan = 0000

2) WSZYSTKIE drążki w pozycji neutralnej

klawisz MENU -> stan=0001

3) prawy drążek w lewy downy róg

klawisz MENU -> stan=0002

 

4) prawy drążek w prawy górny róg

klawisz MENU -> stan=0003

 

5) lewy drążek w lewy dolny róg

klawisz MENU -> stan=0004

 

5) lewy drążek w prawy górny róg

klawisz MENU -> stan=0005

 

6) klawisz EXIT, teraz nowe wartości są zapisywane do EEPROMu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.