Jump to content

karambolis8

Modelarz
 • Content Count

  1,056
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by karambolis8

 1. To chyba trochę naiwne podejście. Jak Amazon czy inny koncern przetestuje technologię na jednym rynku, to potem odpowiednio posmaruje gdzie trzeba i wprowadzi na kolejnych, w tym naszym. Dla nich to będą mniejsze koszty. A ludzie się jeszcze będą o to bić, żeby się nie czuć zacofanym.
 2. Miałem proxxona KS 230, polecam. Do drewna modelarskiego tarcza Proxxon 28014 super cut. Do aluminium i laminatu Proxxon 28017. Tnie równiutko jak laser.
 3. Hej. Odgrzebuję trochę temat. Zdecydowałem się kupić ToolkitRC M6D i jestem bardzo zadowolony.
 4. Właśnie. Dlatego myślę o tej mocniejszej wersji T400. Wtedy będę uwolniony od zewnętrznych zasilaczy, co jest dla mnie dosyć istotne, bo często wyjeżdżam z modelami do rodziny, zawsze to jeden grat do wożenia mniej.
 5. O ile dobrze rozumiem opis na banggodzie, to z wbudowanym zasilaczem (AC) mam łącznie na dwa porty 150W. Czyli ładując pakiet 6S 7.2Ah prądem 6A w zasadzie nie zostaje mi nic mocy na drugi kanał? Czy źle rozumiem?
 6. Dzięki. Zastanawiamy się też nad mocniejszą wersją 400W, ale ona chyba nie ma menu kalibracji.
 7. Hej. Czy ktoś może coś powiedzieć o tej ładowarce? https://m.banggood.com/HTRC-T240-DUO-AC-150W-DC-240W-10A-Touch-Screen-Dual-Channel-Battery-Balance-Charger-Discharger-p-1669367.html?rmmds=detail-topright-recommendation&cur_warehouse=CZ&ID=47184
 8. https://www.rp.pl/Plus-Minus/311089906-Prof-Majewska-Nie-boje-sie-swojego-zdania-o-szczepionkach.html
 9. Kiedyś też byłem zwolennikiem Coron 9XX, ale mam wrażenie, że znacznie lepsze jakościowo są E-Maxy ES09 i je sobie bardzo chwalę.
 10. Fajny sposób prowadzenia rzeczowej dyskusji - nabijanie się z kogoś.
 11. No tak, wszystkie argumenty z tego filmu obaliłeś tym jednym stwierdzeniem. Gratki.
 12. Nie, ja tego nie mówię, ja wklejam link z cytatami co oni sami mówią. Z resztą poczytaj w książkach jak działał komunizm Dotyczył on wszystkich, oprócz elit.
 13. Wirus z nietoperza, czy probówki, ale nikomu nie przeszkadza to zrobić świetnego interesu i zaprowadzeniu globalnego komunizmu. Polecam uwadze wypowiedzi ze Światowego Forum Ekonomicznego https://chnnews.pl/europa/item/4616-globalne-elity-o-nadchodzacym-wielkim-resecie.html?fbclid=IwAR1Vb4hU97jSbM70nCIOwHl2E8b0U64RvjQpBRr7gicx2Ci2S8IUcY8GSYs
 14. A nie myślałeś sobie wydrukować gotowego z 3d sets? Chociaż jeśli chodzi o sam proces projektowania i tworzenia samemu, to doskonale rozumiem tą przyjemność
 15. Tylna oponka mocno siadła. Podobny problem jest w Landy Wagon od 3d sets. Myślałem nad wydrukowaniem wypełnienia opony z TPU w postaci jakiegoś wzoru honeycomb.
 16. Hej. Sorki, że nie odpisałem, nie zauważyłem odpowiedzi. Pianki pokleiłem Soudalem 66A w miarę szybko, ale inne projekty zajmowały mi głowę i nie dokończyłem odbudowy. Przy okazji tego remontu postanowiłem też wprowadzić parę zmian i poprawek. Jedną z nich miała być wymiana napędu na 6S. Główne zalety to mniejszy pobór prądu i pakiet lżejszy o 100g. Zamówiłem do napędu takie motorki: QX motor 600kV https://pl.aliexpress.com/item/32678539627.html No i na razie rozczarowanie. Przy okazji testowania okazało się, ze piasta ma bicie. Na oko nie wyglądała na krzywą, więc postanowiłęm ją odkręcić. Niestety śrubki z gównolitu, chińczyk nawalił tyle kleju do giwntu, że odkręciłem same łby śrub, a piasta dalej się trzyma (na kleju). Z drugiego egzemplarza śruby udało się odkręcić z niemałym problemem i zdjąć piastę. Co się okazało. Nie ma żadnego centrowania piasty na obudowie silnika, jest 1mm luzu i jak się złapie śrubami, tak będzie. Ten luz będę musiał jakoś skasować, może wydrukuję w 3D jakiś pierścień, ale na razie nie mogę zdemontować tej nieszczęsnej piasty z pierwszego egzemplarza ? Na oko śrubki to M2. Opukiwanie młoteczkiem nic nie daje, a nie chcę walić za mocno z wiadomych względów. Spróbuję rozwiercić te śruby na statywie wiertłem 1.9, chyba że ktoś ma lepszy pomysł? Może spróbować rozluźnić klej zapalniczką? Poprzednie silniki to były SunnySky na 4S i niestety różnica w jakości widoczna gołym okiem, nawet w samym wykończeniu detali. A cena za sztukę prawie taka sama ?
 17. Ten nowy profil owiewki to z ręki czy z planów? Jakoś mi on nie pasuje, ale może to złudzenie. W razie czego mogę poratować planami.
 18. Hej. Ja na razie jeszcze nie przystosowałem swojej drukarki do nylonu, a z ASA/ABS idą tlyko niskie elementy, potem skurcz je wygina, więc póki co druk z PLA:
 19. Jeśli nie oglądałeś filmiku z linka, to zwiastun: PLA jest biodegradowalne, pod warunkiem, że jest utrzymywane przez bardzo długi czas w temperaturze 60*C i wymagana jest obecność mikroorganizmów, które powszechnie w środowisku nie występują. Wyrzucone do lasu nie rozłoży się nigdy. Dlatego napisałem że nie jest biodegradowalne w powszechnym rozumieniu tego słowa.
 20. PLA nie jest biodegradowalne w potocznym tego słowa znaczeniu. Nie rozkłada się w naturze.
 21. Niestety ostatnie 929MG i 939MG które instalowałem w modelu, po sezonie latania (bez kretów) miała już wyklepane poważne luzy. Rozbierałem je, żeby zobaczyć co tam się wydarzyło i kandydatem na winnego są poluzowane otworki na mocowanie osi zębatek w plastikowej obudowie.
 22. Kupiłem w ostatnim czasie sporo ES09M[A/D] z aliexpress i są bez zarzutu. Nie mam jak porównać czy są to oryginały, czy nie, ale chodzą bardzo dobrze i wypadają lepiej niż Corony DS9x9 z HK.
 23. https://pl.aliexpress.com/item/32885553734.html 6ch kosztuje w zasadzie "tyle samo"
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.