Jump to content

karambolis8

Modelarz
 • Content Count

  1,039
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

60 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Siechnice
 • Imię
  Adam

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ten nowy profil owiewki to z ręki czy z planów? Jakoś mi on nie pasuje, ale może to złudzenie. W razie czego mogę poratować planami.
 2. Hej. Ja na razie jeszcze nie przystosowałem swojej drukarki do nylonu, a z ASA/ABS idą tlyko niskie elementy, potem skurcz je wygina, więc póki co druk z PLA:
 3. Jeśli nie oglądałeś filmiku z linka, to zwiastun: PLA jest biodegradowalne, pod warunkiem, że jest utrzymywane przez bardzo długi czas w temperaturze 60*C i wymagana jest obecność mikroorganizmów, które powszechnie w środowisku nie występują. Wyrzucone do lasu nie rozłoży się nigdy. Dlatego napisałem że nie jest biodegradowalne w powszechnym rozumieniu tego słowa.
 4. PLA nie jest biodegradowalne w potocznym tego słowa znaczeniu. Nie rozkłada się w naturze.
 5. Niestety ostatnie 929MG i 939MG które instalowałem w modelu, po sezonie latania (bez kretów) miała już wyklepane poważne luzy. Rozbierałem je, żeby zobaczyć co tam się wydarzyło i kandydatem na winnego są poluzowane otworki na mocowanie osi zębatek w plastikowej obudowie.
 6. Kupiłem w ostatnim czasie sporo ES09M[A/D] z aliexpress i są bez zarzutu. Nie mam jak porównać czy są to oryginały, czy nie, ale chodzą bardzo dobrze i wypadają lepiej niż Corony DS9x9 z HK.
 7. https://pl.aliexpress.com/item/32885553734.html 6ch kosztuje w zasadzie "tyle samo"
 8. Super. Jaki to rozmiar opon? Zastanawiam się czy 110 wejdą. Kardany drukowałeś z PLA? Zastanawiam się jak się sprawdzają, czy trzeba często je wymieniać.
 9. Nie znam BetaFlight. Natomiast różne oprogramowania do FC (BetaFlight, ArduPlane, Inav czy tam inne) mają kilka sposobów na rozpoznawanie RSSI. To o czym ty mówisz, to RSSI analogowe czyli w formie pinu na płytce odbiornika, które trzeba podpiąć pod FC kabelkiem. Na tym pinie odbiornik ustawia odpowiednie napięcie, tak żeby jego wartość odpowiadała ilości straconych pakietów danych w komunikacji z nadajnikiem. Natomiast są też inne sposoby i jednym z nich jest kodowanie wartości RSSI w sygnale PWM na jedym z kanałów (często CH16), który potem to sygnał jest podawany do FC razem z wartościami PWM na innych kanałach, np protokołem SBUS, który obsługuje FrSky. I tak niektóre odbiorniki FrSky mają RSSI analogowe na osobnym pinie, a inne mają zakodowane w PWM jako jeden z kanałów w SBUS. Jestem bliski pewności, że BetaFlight wspiera również RSSI PWM w SBUS, dlatego jeśli to sobie potwierdzisz w dokumentacji, to nie będziesz musiał się ograniczać do odbiorników, które mają RSSI analogowe. Co do X8R i RSSI w SBUS, wydaje mi się, że nie, sprawdź w manualu.
 10. Ogólnie masz rację co do RSSI, ale sprawdź w sofcie jakiego używasz na tym kontrolerze, czy twój soft nie wspiera RSSI nadawanego na jednym z kanałów SBUS (a pewnie wspiera). Wtedy gama odbiorników FrSky znacznie się poszerza.
 11. Poskręcana buda z podwoziem. Drobny problem z progami, z jednej strony trzeba spiłować. Zawieszenie na drukarce, ale ze składaniem czekam, aż wydrukuję przekładnię, a tą chcę zrobić z PA. Jednak zanim przygotuję do tego drukarkę, puszczę chyba jeszcze fotele.
 12. Kamerka z vtx nie jest zdolna, ale każdy FC zbiera dane na kartę SD, podobnie jak gogole.
 13. Witam,

  interesują mnie z Twojej aukcji "koła gumowe z aluminiową felgą. Średnica 89, szerokość 32. 30zł za komplet , nieużywane, z kompletem adapterów ."

  Proszę o dane do przelewu i może być wysyłka do paczkomatu .

  Pozdrawiam, Mirek

  1. karambolis8

   karambolis8

   Hej. Wczoraj już ktoś zrobił przelew za te koła. Pozdrawiam.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.