Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Optic ma moduł w standardzie Hitec / Futaba

Turingy ma moduł w standardzie JR / Graupner

 

Oj, a ja ciagle myslalem ze optic ma moduly jr'owskie ;) Nawet znajomemu ostatnio polecalem assana a zaznaczalem ze jr ma byc hehe.

 

Grzechu, do assana chyba warto doplacic bo jest sprawdzony, kilka osob z forum lata z powodzeniem, tez mi pasuje mimo iz wczesniej mialem fassta, nie jest to juz to samo ale coz... cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety zmartwię zainteresowanych. Albo ja mam pecha albo jestem "noga" w tych sprawach. Właśnie uruchomiłem swój nadajnik Turnigy 9x z modułem Turnigy FHSS 2,4G który jeszcze udało mi się zdobyć. I tu wielkie zdziwienie i rozpacz. Nadajnik piszczy a na wyświetlaczu "Switch error". Przełączanie wszystkich przełączników nic nie daje, gaz na minimum i ciągle :ass: Mam dość tej aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki "RAPIER".

Więc jednak okazałem się "noga" i "narwaniec" :oops:

A miałem już sprawdzić czy ten nadajnik potrafi latać z okna pierwszego piętra :lol:

 

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Trochę techniki i człowiek się gubi. Myślałem, że mając MX-12 znam już takie nadajniki a tu zaskoczenie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Trochę techniki i człowiek się gubi.....

 

Hehe - raczej troche czlowieka i technika sie gubi :)

 

Dzisiaj dopiero przylazla , przed chwila - pierwsze wrazenie bardzo fajne .

Ma od groma roznych pokreciolkow i pstryczkow .

Manetki - bez zastrzezen - jak spectrum dx6i , zadnej roznicy subiektywnej .

Plastiki porzadniejsze niz w Esky , nawet chyba niz w niektorych markowych .

Do menu bez instrukcji nie podchodz , strasznie duzo tam roznych takich czegos jak ustawien . Na razie patrze sie jak szpak w ..... .

Ja jako generalnie swiezak w modelarstwie (przez ponad rok nauczylem sie latac heli a potem jakos samolotem od razum umialem a potem zaraz se kamerke naczepilem i taka to krotka i burzliwa historyjka) , patrze na razie na ta aparature jak na statek kosmiczny , w porownaniu to stockowych Walker czy E-Skyow ktorymi do tej pory latalem to normalnie kosmos .

Jak bedzie mozliwosc to testy z modulem oryginalnym 35MHz JR z synteza (w srodku pin od 6V nie uzywany) juz w weekend .

Ktos pytal o antene - ma 117cm dlugosci - wiec to jest jednak kawal porzadnej antenki jak chodzi o 35MHz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła i moja paczka z nadajnikiem.Modół jest w drodze w drugiej paczce.

Pierwsze wrażenia pozytywne.Wcześniej latałem tylko na HiTec Laser 4 więc w Turnigy się narazie gubię.

Gratisowej smyczki nie dostałem :(

 

Czy to normalne ,że na drążku gazu nie ma grzechotki ?Chodzi tak fajnie z oporem lekkim ale nie przeskakuje jak w Hitec'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele aparatur nie ma grzechotek, szczególnie wersje heli. JR DSX9 i JR 9X (heli) nie ma. Ja jakiś czas temu zrezygnowałem z grzechotki bo "na gładko" sterowanie gazem halówkami jest bardziej precyzyjne.

Wcześniej pisałem, że na stronie hobbycity ukazała się instrukcja jak użyć jednocześnie dual rate i expo. Kolega zgłosił problem, że mimo tych instrukcji nie udało mu się uruchomić jednocześnie tych dwóch funkcji. Czy może ktoś sprawdzić i potwierdzić? Pewnie kilka osób od tego uzależnia zakup tej aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Chciałem kupić Dx6i, ale problemów z tym sprzętem jest bez liku i natknąłem się na ten temat. W sumie w podobnej cenie można mieć lepszy sprzęt - dobra alternatywa.

 

Problem w tym, że nie ma co do niego włożyć. Koronę stanowczo odradzacie, Asaan jest niedostępny i nie wiadomo kiedy będzie, Spectrum drogie niemiłosiernie, a jak bym chciał wydać tysiąc złotych, to bym kupił coś w sklepie i nie szukał taniości w Chinach. Co więc można do tego kupić? Może zestaw moduł+odbiornik z innego sklepu? Proszę o podpowiedź.

 

I jeszcze mam pytanie do osób używających tego nadajnika (Turnigy 9X) - jak się sprawuje w użyciu? Są jakieś nowe wady oprócz trudności połączenia tych funkcji o których nie mam pojęcia (newbie)? Ktoś może to rozbierał? Ciekaw jestem, jak z jakością wykonania - jakie potencjometry, kable, lutowanie płytki.

 

Ogólnie odświeżam główne pytanie, ponieważ już parę osób ma ten sprzęt i można powiedzieć coś więcej z perspektywy niedługiego czasu.

 

Warto to kupić?

 

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi wyświetla napięcie akumulatora o 0,6v mniej niż faktyczny stan?

Wygląda na to,że można by LiPol ładować na maxa i nie przekroczy 12v, a z tego co się oriętuję nie powinno się przekraczać napięcia 12v.

 

Tak - masz racje - dokladnie 0,6V - czyzby jednak juz tam byla po drodze dioda zabezpieczajaca ?

 

Jak bede mial czas to rozkrece i oblookam temat zasilania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam turnigy i hobbykinga 6 kanalow

polecam obie

jak chcesz tanio-to hobbyking,do teraz nie polaczylem z komputerem ale juz latalem sprzet OK

drozej i lepiej to turnigy ale to rozpracowuje i jeszcze nie latalem

ogolnie kogo obchodza jakie tam sa potencjometry?- sprzet ma dzialac i tyle

:mrgreen:

kupujac tv nie patrzylem na co w nim jest :oops: ale kurde dziala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to był bład, LCD LG [i te które w środku są LG] padają dosyć czesto a cześci są na maxa drogie ... Polecam Samsungi :wink:

 

Jeżeli chodzi o potencjometry, kable i luty to warto zajrzeć i sprawdzić czy aby na pewno wszystko małe rączki dobrze polutowały, 5min roboty a moze uratować model ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Byłem dwa dni poza domem i dopiero teraz się odzywam.

 

Problem jednak w tym, że nadal nie wiem co zamówić. Albo nie umiem szukać, albo Turnigy nie ma w ofrecie modułów nadawczych ani odbiorników, a Hobbyking ma sam odbiornim HK-TR6A. Skąd wziąść moduł nadawczy (Tx) Hobbyking? Kupić np. aparaturę Hobby King 4CH i wymontować z niej moduł Tx?

 

Mam nadzieję, że rozumiecie moje pytanie. Chciałbym skompletować aparaturę, a oprócz Korony nic nie jest dostępne aktualnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.