Jump to content

skidan

Modelarz
 • Content Count

  535
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

skidan last won the day on April 18 2013

skidan had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutral

About skidan

 • Birthday 12/10/1981

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Bolesławiec
 • Zainteresowania
  ESA
 • Imię
  Daniel

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. skidan

  WASG

  Witam, Krzysztof, w mailu od Rainera było jeszcze kilka istotnych informacji. Warto o tym wspomnieć. Niekoniecznie w tym wątku.
 2. Cześć wszystkim, Wodzu wywołuje mnie do tablicy, chociaż nie wiem czy mogę się wypowiadać skoro nie wystartuję. Nawet nie mam modelarni ? Ale gdybym startował to wolałbym latać w sobotę 1 rundę ACES a resztę w niedzielę. Powód jest prosty. Zima była za krótka, aby przygotować tyle modeli, aby wymieniać je na nowe po każdym dzwonię. Większość będzie je latać między lotami ?. Noc będzie wystarczająco długa aby jeden naprawić. No i więcej przyjaciół na ognisku będzie ??
 3. skidan

  Jan Alianowicz

  Z przykrością informuję, że zmarł Pan Janek Alianowicz. Pogrzeb jutro w Bolesławcu o godz. 14:00. Panie Janku dziękujemy.
 4. Przepraszam, że tak późno piszę na tym forum, ale ... Dzwoniłem po ludziach i jak to w życiu bywa nie ma idealnego terminu, aby wszystkim pasowało. Z przyczyn różnych zmuszony jestem zorganizować zawody dużo szybciej niż wcześniej zapowiedziałem. Termin zawodów 25.11.2017 Miejsce zawodów: Boisko GKS w Tomaszowie Bolesławieckim (od kilku lat to samo miejsce) Zapisy pod linkiem Dzień mamy krótki dlatego proszę wszystkich o punktualne stawienie się na zapisy, które zaczną się od godziny 9:00. Rozpoczęcie zawodów planuję na godzinę 9:30. Organizator zapewnia: prąd do ładowania akumulatorów, obiad, kawę/herbatę i toaletę. Jeśli macie jakieś pytania to można pisać na forum lub telefonicznie. 693/27/43/47 lista pilotów
 5. Hejka, żyjecie? Czy jedzie ktoś jeszcze na zawody w tym roku? Ja będę już w piątek na wieczór z całą rodzinką. Flagę w ostatniej chwili udało mi się załatwić. Teraz liczę na większe wsparcie polskiego obozu w międzynarodowej walce. Dajcie znać kto jedzie.
 6. Witam serdecznie wszystkich pilotów ESA. Serdecznie zapraszam na ostatnie zawody PP ESA w 2015r, które odbędą się 05.12.2015 na boisku w Tomaszowie Bolesławieckim. https://goo.gl/maps/Ucj2LrsLtY82 Do latarni w Warcie bolesławieckiej już przywykliśmy, ale drzewa są coraz wyższe, dlatego postanowiłem zmienić miejscówkę. Latać będziemy na boisku, schronienie będziemy mieli na dużej sali balowej w Domu Kultury w Tomaszowie Bolesławieckim. Ponieważ dzień jest krótki zawody proponuję rozpocząć o godzinie 9:00, rejestracja od godz.8:00. Zgłoszenia prosze wysyłać na adres: skidanz2 [małpa} wp.pl tytuł: zgłoszenie na zawody Mikołajkowe Imię i Nazwisko, eskadra WW1 - tak/nie, kanał WW2 - tak/nie, kanał Jeśli przyjeżdżacie z kimś proszę podać ilość osób towarzyszących. Jeśli ktoś potrzebuje skorzystać z noclegu to w tej samej miejscowości co zawody jest agroturystyka. Tel. 75 738 94 81 - pokoje z łazienką i aneksem kuchennym, 35zł/osoba _________________
 7. Dzięki wszystkim za wspólną zabawę, było rewelacyjnie. Impreza zrobiona z wielką pompą - brawo dla organizatora i obsługi naziemnej. Stwierdzam, że osiągam dużo lepsze wyniki jeżeli większość czasu spędzam w powietrzu niż na ziemi z CA w ręce. I gdybym nie przesadził w finale z tymi niskimi lotami, aby ocalić ochronę (zniknęła na 30s przed końcem), to kto wie. Nie wspomnę już o podpłaconym sędzi głównym, który niby przypadkiem nadepnął na moją tasiemkę przy starcie. Może byłoby 2 miejsce Tak czy siak, jestem mega zadowolony z pucharu na MP i statuetki za EuroCup. Dzieci podzieliły się po równo. Siemka i do zobaczenia na następnych zawodach.
 8. Teraz widzę, że to co widać na pierwszy rzut oka to twój długopis, a aby dostrzec łączenia połówek trzeba mocno wyostrzyć wzrok. Pytałem Marka Rokowskiego na zawodach jak to zrobić, aby zmieścić większe śmigła i okazuje się, że gondole wcale nie muszą kończyć się na centropłacie jak mi się wydawało tylko można je przesunąć dalej od kadłuba. W ten sposób można spokojnie zastosować większe śmigła i mieć jeszcze rezerwę przy kadłubie. Wtedy należy zrobić jeszcze jeden "myk" i albo podcinać gondole od spodu na lotkę albo po prostu przesunąć lotką dalej tak jak ty ))
 9. Wiedzą ci w samym centrum, reszta jest dalllllllleeeeeeeeeekkkkoooo dalllllleeeeeeeeekkkkkooooo. Gdzie im do Europy. Wolą bawić się na własnym podwórku. Impreza zaczyna się jutro ))
 10. doskonały model to 50% sukcesu, pozostałe 50% to umiejętności i szczęście pilota, ale to jak rozkładaja się te proporcje zależy od intensywności treningów
 11. Skończyłem właśnie Łosia od Marka Rokowskiego i jestem ciekaw jak udało ci się zmieściać śmigła 7x3,5. Wcześniej miałem 3 sztuki z Cyber-fly i stosowałem zamiennie GWS7x3,5 oraz APC6x5,5. Analizując zdjęcia porównawcze obu zestawów widzę, że coś się nie zgadza. Na pierwszym zdjęciu porównawczym skrzydeł widać, że centralna część skrzydła jest różnych długości (moje mają: Cyber-fly 32cm, napolskimniebie 25cm), a na kolejnych zdjęciach gotowych skrzydeł widać takie same długości. Czycinałeś je?
 12. Chyba wszyscy mieli problem z dostarczeniem zgłoszenia na oficjalną skrzynkę pocztową, ale za radą Marka wysłałem zgłoszenie na prywatny adres organizatora.
 13. Bardzo starannie wykonany model, ale jak już sam wspomniałeś twoim problemem jest "dużo farby". Rozumiem, że jest to model na konkurs i musi wyjść ładnie, ale na przyszłość nie maluj kolorem na kolor i na to wszystko kolejne malowanie znaków. Miejsca pod znaki zaklej papierem. Ja nie mam aerografu i maluję sprejami z odległości 20-25cm i robię tylko mgiełkę. Nie poprawiam mijaków bo przy takiej dokładności nakładania z puszki i tak nie trafię. Może w konkursie malowania zająłbym ostatnie miejsce ale w konkursie na najmniejszą wagę farby miałbym podium. Zmiana pakietu na mniejszy lub wymiana silnika na większy to zły kierunek. Nie tędy droga ))
 14. Domyślam się, że wystająca ośka silnika to tylko do pierwszego zdjęcia? Do walki i na zawody będziesz miał obciętą. ))
 15. to już 4 lata jak Piotrek odszedł od nas. Wciąż pamiętamy. [*][*][*][*] Ania i Daniel
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.