Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do zasilania, to aku w koszyczku potrafią się czasem rozłączyć na ułamek sekundy i aparatura oczywiscie gaśnie na chwilkę, a nikt nie chciał by żeby to się stało w powietrzu.

Zastanawiam się nad wywaleniem koszyczka i polutowaniem akumulatorków w jeden pakiet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja poluję na ten: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14076

Tylko czekam aż będzie dostępny w magazynie HK bo w DE wychodzi sporo drożej.

Potwierdzam, że aku w koszyczku się rozłączają.

Dołączam się do pytania Nokera o modulację, bo sądziłem, że PCM jest lepsza i należy właśnie jej używać, a tutaj piszecie że są z nią problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noker - dokładnie coś takiego było by dobre tylko cena odstrasza zwłaszcza że mam akumulatorki po 3 zł sztuka które zupełnie mi wystarczają...

Chyba spróbuję je polutować lub poszukać pakietu ni-mh bo lipoli w aparaturce nie chce...

 

vowthyn - li-fe to następca ni-mh? Jak z jest z samozapłonem takiego pakietu? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Modulacja PPM jest stosowana przy częstotliwości 2,4 GHz.

Modulacja PCM w tym nadajniku to pozostałość po modułach np. 35 MHz które można było wstawić w starych wersjach nadajnika oczywiście przy odpowiednim odbiorniku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z bfis'em.

Modulacja PPM i PCM stosowana jest głównie przy częstotliwościach 35 MHz.

 

Wystarczy wpisać w google np.

ROBBE PCM, FUTABA PCM , JR PCM, GRAUPNER PCM,

a znajdziemy nadajniki i odbiorniki 35 MHz PCM.

 

Systemy 2,4 GHz korzystają głownie z PPM lub własnych standardów.

Nie spotkałem systemu 2,4 GHz korzystającego z PCM. Jeśli taki istnieje proszę o link.

 

PPM używamy gdy stosujemy moduły 2,4 GHz.

Własne standardy wtedy gdy mamy telemetrie wbudowaną w nadajnik lub nadajnik

sprawdza czy wybraliśmy dobry model ( funkcja Model Match w aparaturach Spaktrum ).

 

PPM to modulacja położenia impulsu.

Stosowana jest we wszystkich aparaturach RC jako ogólnie przyjętym standard.

Aparatura RC może wysyłać ramkę złożoną maksymalnie z 8 impulsów PPM,

odbiornik te impulsy rozdziela i są one przekazana do odpowiednich odbiorników (serwa, regulator obrotów).

 

 

Modulacja PCM jest modulacją cyfrową gdzie kodowana jest dodatkowa informacja.

Może być to suma kontrolna ramki lub dodatkowy kanał.

Używana była również w systemach 35 MHz lecz wymagała odbiorników dedykowanych do nadajników.

Różne formy opracowywały swoje własne standardy kodowania sygnału przy użyciu PCM.

 

 

Dlaczego PCM jest w oprogramowaniu turingy, nie mam pojęcia ?!

Tylko sygnał PPM jest poprawnie interpretowany przez moduł nadawczy 2,4 GHz

instalowany "w pleckach" aparatury.

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przed chwilą zrobiłem zwarcie w turnigy. Chyba źle podłączyłem pakiet. Poszedł dym i zaczęło śmierdzieć. Szybko odłączyłem. aparatura już sie nie włącza. Da się to naprawić?

Kurcze jeżeli nie naprawie tej apki to chyba będzie to koniec mojej kariery modelarskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam gdzie mogę dostać przełącznik hebelkowy taki żeby jak najbardziej pasował za przełącznik ten najbardziej po prawej stronie z krótką gałką z przodu aparatury (2. poz. AIL. D/R) Bo wczoraj aparatura mi spadła i sie gałka ułamała ;/. Dokładnie chodzi mi ilo pinowy ma być i czy on/off czy on/on ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.