Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Doszedł już ktoś z Was jak ustawić lotki bez kabla Y?

 

Czytałem, temat był już tutaj poruszany, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi jak to zrobić. A przynajmniej mi to nie wychodzi.

 

Pomożecie? :)

Lotki na kanale 1 i 7

aktywować AIL DIFF

wartości na 100 lub inne - byle nie 000

i gotowe 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie działa jak powinno.

 

Na Y oba serwa jednocześnie wychylają się w tą samą stronę. Bez Y, tak jak napisałeś - drążek wychylam w lewo, serwa jednocześnie wychylają ramię w tą samą stronę. Drążek w prawo - cisza. Nie reagują. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie działa jak powinno.

 

Na Y oba serwa jednocześnie wychylają się w tą samą stronę. Bez Y, tak jak napisałeś - drążek wychylam w lewo, serwa jednocześnie wychylają ramię w tą samą stronę. Drążek w prawo - cisza. Nie reagują. :(

Wszystkie cztery wartości na 100, a jak potrzebujesz zmianę kierunku to na -100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie cztery wartości na 100

 

No kurde.

Wchodzę w [AILDIFF]

 

STATE ACT

AIL1 000 100

AIL2 000 100

 

Do wytłuszczonych wartości nie mam dostępu. Klikam DN, UP i przeskakuje tylko z "ACT", "100" i "100".

 

 

O co chodzi? :shock:

 

 

Pawle, a co mi to da, ze sobie obrócę serwo, jak wychylam drążek w jedną stronę, a ono ani drgnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz poszukać, w instrukcji przy tej funkcji jest jakaś uwaga na czerwono, ale nie pamiętam o co chodzi. Przejrzyj spokojnie wszystkie mixery po kolei i powinieneś dojść. Dla ścisłości ja latam w programie V1 - GLIDER ale to nie powinno mieć znaczenia :)

 

 

ZNALAZŁEM :lol::lol::lol:

 

W funkcji AIL DIFF z jednego skrajnego położenia w drugie przechodzi się przy pomocy drążka lub trymera. Teraz bez problemu powinieneś ustawić cztery razy 100 :idea: :idea: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W funkcji AIL DIFF z jednego skrajnego położenia w drugie przechodzi się przy pomocy drążka lub trymera. Teraz bez problemu powinieneś ustawić cztery razy 100 :idea: :idea: :idea:

 

 

Tak, teraz już działa, dzięki. :D

 

Ale w międzyczasie znalazłem inny sposób. Zrobiłem to także tym sposobem i działa tak samo.

 

A mianowicie, posłużę się słowami Szymona z jego tematu : http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=28377

 

Tryb modelu: acro

Serwa lotek wpięte w odbiornik na kanałach 1 i 6 . (...).

 

Standardowo aby ustawić tryb lotek na dwóch serwach włącza się w menu opcję "Flapetron". Jeśli opcja ta jest włączona (State ACT) należy ją deaktywować (State INH) i zatwierdzamy klawiszem MENU.

W tej chwili powinniśmy obserwować taką sytuację. Wychylenie drążka lotek powoduje reakcję tylko lewej lotki, pomimo tego, że oba serwa są podpięte do odbiornika.

Z menu wybieramy pozycję PROG.MIX. Wchodzimy w MIX1.

STATE: ACT <- aktywujemy mikser

MASTER: AIL <- kanał nadrzędny: kanał 1 (lotek) - lotka lewa

SLAVE: FLP <- kanał podrzędny: kanał 6 (klap) - czyli druga lotka (prawa)

OFFSET: 0

UPRATE: 100 <- kopiuj wychylenie do góry w 100 procentach

DNRATE: 100 <- kopiuj wychylenie do dołu w 100 procentach

SW: ON <- mikser będzie aktywny cały czas, czyli nie potrzeba żadnego przełącznika żeby go aktywować

Zatwierdzamy przyciśnięciem MENU.

 

W tej chwili sytuacja powinna wyglądać następująco:

Wychylenie drążka lotek powinno spowodować naprzemienne wychylenie się obu lotek w modelu.

.

 

Witku, przeczytaj temat, który podałem. Jest coś o hamulcolotkach, ale nie wiem, czy to to, czego szukasz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mnie trochę dziwi zwarcie w module wyj.anteny z masą :?: Może ktoś pomoże,a może tak ma być :crazy:

 

W żadnym wypadku wyjście anteny ("A" ze zdjęcia) nie powinno być zwarte do masy.

Zobacz czy gdzieś w torze wyjściowym nie ma gluta z cyny, a przynajmniej zrób ostre zdjęcie MAKRO i podrzuć do obejrzenia.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest to transformator dopasowujący impedancję anteny do impedancji linii. Jeśli tak to powinien stanowić separację galwaniczną wejścia i wyjścia. Ale mogę się mylić bo miałem z tym do czynienia przy znacznie większych mocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.