Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Ale znajomy ma tego nowego i coś mu zasięg szwankuje bo jest raptem 10m i szukamy wyjścia. Na początek ja mu wyślę nowy odbiornik żeby sobie sprawdził a jak nic z tego to pozostaje wymiana modułu.

Ale dzięki za info, że można go wymienić.

Sprawdźcie kabel aparatura - moduł radiowy (załamania, lutowania, ew. zwarcia żyła środkowa-masa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziś rozpakowałem swoją aparaturę Turnigy9X zakupioną w HK i ogólnie mi się podoba ale jedna rzecz mnie zdziwiła. Mam mode2 czyli gaz po lewej stronie i ten gaz czyli lewy drążek góra dół nie ma zębatki czy jak to inni zwą terkotki. Jestem do tego przyzwyczajony i trochę się zmartwiłem tym faktem. Gaz rusza się bardzo lekko i nie ma sposobu aby wychylając lewy drążek na boki nie ruszyć go trochę góra dół. Zębatka zawsze trochę blokowała położenie gazu no i wytyczała zwiększenie zmniejszenie gazu. Czy w Waszych aparaturach Turnigy 9X też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek.3333, nie ma zębatki. Jest za to kawałek płaskownika ze śrubką którą reguluje się docisk.Można go zwiększyć lub zmniejszyć. "Wajcha gazu chodzi wtedy lekko lub ciężko. Są jeszcze takie dwie wystające śrubki którymi reguluje się naciąg sprężyn potencjometrów wedle uznania-lżej -ciężej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek.3333, nie ma zębatki. Jest za to kawałek płaskownika ze śrubką którą reguluje się docisk.Można go zwiększyć lub zmniejszyć. "Wajcha gazu chodzi wtedy lekko lub ciężko. Są jeszcze takie dwie wystające śrubki którymi reguluje się naciąg sprężyn potencjometrów wedle uznania-lżej -ciężej.

 

A dzięki za wyjasnienia - właśnie wróciłem z delegacji i rozpakowałem paczkę... myślałem , że mam coś popsutego. Ale jak można zwiększyć opór gazu to OK. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmiksować potencjometr Pit. Trim np. ze sterem kierunku lub z czym kolwiek. Niestety nie potrafię.

 

AUX-CH ustawiam na np: PIT TRIM,

 

PROG.MIX

 

MASTER np: RUDDER

SLAVE AUX ( KANAL 7LUB8)

uprate 100 (wg. gustu)

downrate 100-//-

 

SW. Jak kto woli.

 

Mam nadzieje ze o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Turnigy 9x z fabrycznym softem.

Jak zaprogramować aparaturę żeby na kanale 2 ( przy mode 2 ) można zastosować przełącznik trzypołożeniowy zamiast dźwigni drążka jako kanał nieproporcjonalny ( skrajne położenia i neutrum w środkowym położeniu.)? Jak jest to niemożliwe, to jak zastosować ten przełącznik w tej konfiguracji na innym kanale ?

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmiksować potencjometr Pit. Trim np. ze sterem kierunku lub z czym kolwiek. Niestety nie potrafię.

 

AUX-CH ustawiam na np: PIT TRIM,

 

PROG.MIX

 

MASTER np: RUDDER

SLAVE AUX ( KANAL 7LUB8)

uprate 100 (wg. gustu)

downrate 100-//-

 

SW. Jak kto woli.

 

Mam nadzieje ze o to chodzi.

Niestety takie ustawienie powoduje, że RUD steruje AUX-em, ale mnie chodzi o to by AUX sterował np. RUD .

Ustawiając na:

MASTER: AUX

SLAVE : RUDDER

NIE PRACUJE !!! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie ustawienie powoduje, że RUD steruje AUX-em, ale mnie chodzi o to by AUX sterował np. RUD .

Ustawiając na:

MASTER: AUX

SLAVE : RUDDER

NIE PRACUJE !!!

_________________

Pozdrawiam - MGJ

 

Moze wystarczy wpiac ruder w AUX :D :shock:

 

Wtedy sterujemy tym np. PIT. TRIM - RUDDER - PRZEZ KANAL AUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanko:

jak ustawić EXPO na gazie w tym nadajniku?

 

W podstawie nie mozna, zaraz, chwila.

 

Czy ustawienie krzywej gazu - to to samo co expo.

 

No chyba ze na krzywa gazu nalozymy expo. Zbedne.

 

Juz lepszawielopunktowa krzywa gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie ustawienie powoduje, że RUD steruje AUX-em, ale mnie chodzi o to by AUX sterował np. RUD .

Ustawiając na:

MASTER: AUX

SLAVE : RUDDER

NIE PRACUJE !!!

_________________

Pozdrawiam - MGJ

 

Moze wystarczy wpiac ruder w AUX :D :shock:

 

Wtedy sterujemy tym np. PIT. TRIM - RUDDER - PRZEZ KANAL AUX

Cały problem polega na tym, że chciałbym ustawić klapolotki i zmiksować pit trim'a by ustawiać nim wielkośc ich wychylenia. Niestety nie potrafię zmiksować AUX by był jako tak zwany MASTER i sterował innymi funkcjami. Tak jak w innych mixach ustawiamy np. lotki ze steram kierunku. Po uruchomieniu mixa poruszając w prawo lotkami w prawo również mi daje ster kierunku. I w ten sposub na Master mogę ustawić wszystkie kanały, które sterują silnikiem, wysokością, kierunkiem i lotkami na SLAVE coś tam innego i jest ok. Jak dam na MASTER potencjometry - niestety nie sterują innymi funkcjami :x. Zastanawiam się czy soft jest tak ograniczony czy jest coś walnięte. :roll: Tę samą aparaturę kupił ostatnio Mateusz i mam nadzieję, że dojdziemy co jest grane. Choć na razie widzę, że On walczy z mixem dla delty. :P Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MGJ - gdzies na forum jest przepis jak ustawić klapolotki na potencjometrze, kilka dni temu miałem to wklepane w Turnigy 9x i działa na 100% :).

 

Ja również to znalazłem. Ale po ustawieniu tych parametrów u mnie nie działało :? Może soft w FLY SKY jest trochę inny niż w Turnigy 9x.

Chyba trzeba będze trochę :roll: przerobić tę aparaturę (radioclone). Zobaczymy - dzięki!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na dzień dzisiejszy używam softu ER9x. Możliwość mixów i kombinacji po prostu przerasta na dzień dzisiejszy moje potrzeby. Czasami siadam i bawię sie softem próbując różne kombinacje kombinuje jak przysłowiowy "koń pod górę")i jeszcze nie zdarzyło sie żeby czegoś nie dało się zrobić - zmiksować. Dodatkowo np. takie programowe spowolnienie serw wyklucza konieczność stosowania dodatkowej elektroniki przy serwach np. do klap. :D .Docelowo zamierzam używać RadioClone-jednak na razie z powodu braku modułu karty SD przesiadłem się na ER9x-mam 4 modele i każdorazowa zmiana ustawień w RadioClone nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś chwilkę i wreszcie uruchomiłem nadajnik Turnigy9x - niestety zapikała kilka ze dwa trzy razy i wyświetliła na ekranie switch error. Błąd przełacznika? O jaki przełącznik lub przełączanie może chodzić ? Zasiliłem nadajnik li-pol - em 3S z napięciem 12,5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.