Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Wszystkie przełączniki od siebie,na OFF, było na forum.

 

Dzięki za podpowiedź, zadziałało - a już myślałem, że jakiś szmelc kupiłem. W innych aparaturach takich wynalazków nie miałem a forum nie da się całego przewertować.

 

Pewnie też było na forum - gdzie można zdobyć instrukcję angielską , bo rozumiem , że polska jest niedostępna. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki - prawdę mówiąc ten link znalazłem wcześniej. Ale w innym wątku wyczytałem , że różni się ona od podstawowej.

 

Zastanawiam się, co robili Ci wszyscy nieczytający jak jeszcze nie było internetu :roll:

 

Czytam różne instrukcje i ten wątek i nie udało mi się odszukać sposobu bindowania. Znalazłem bardzo cenną wymianę zdań o czytaniu instrukcji a wystarczyło napisać jedno zdanie o bindowaniu. Ja mam ostatnią wersję z odbiornikiem 9-cio kanałowym i TAM NIE MA PRZYCISKU bindowania. Jak tego dziwaka zbindować. Mam też aparaturę Futaby 6EX i mimo mojego słabego angielskiego znalazłem w 2 minuty stronę o bindowaniu. Tu czytam kolejną wersję instrukcji i nie mogę na to wpaść. Być może w tym wątku ktoś raczył to napisac ale po wczytywaniu się w ten watek od dwu godzin też nie ma tej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ostatnią wersję z odbiornikiem 9-cio kanałowym i TAM NIE MA PRZYCISKU bindowania.

 

U mnie na odbiorniku też nie ma takiego przycisku :devil:

Wtyczkę bindowania (zworę) na gniazdo bind w odbiorniku, zasilanie odbiornika, w nadajniku trzymasz przycisk bind na module i włączasz nadajnik. Potem wyłączasz nadajnik, wyłączasz odbiornik, zdejmujesz zworę w odbiorniku.

Nadajnik włączasz normalnie, włączasz odbiornik i wszystko gra.

PS. Nie rób tego w pobliżu urządzeń WiFi - może nie zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - te instrukcje dostępne do 9X to chyba jeszcze na 35MHz i nie uwzględniają bindowania. Co prawda wczoraj przed północą próbowałem się zmierzyć z aparaturą a dostępu do kompa już nie miałem bo w sypialni jest.

 

To zupełnie odwrotnie jak w Futabie 6EX. Tam przycisk jest na odbiorniku i nie ma rzadnych zworek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bindowanie się udało. Jedyne co mnie zmyliło to paląca się dioda czerwona. Liczyłem na zieloną jak się zbinduje. Czy też tak macie? Jak już zaczęło hulać to umieściłem w modelu i zacząłem ustawiać D/R. Okazało się , że przełącznik d/r jest aktywny tylko na lotkach. Na sterach wysokości i kierunku mogę zmienić D/R i EXPO (fajna wizualizacja na wykresie) ale nie mogę tych ustawień wyłączyć przełącznikiem D/R. W lotkach zmienia się z OFF na ON i parametry wracają na 100 a w pozostałych jest tylko OFF niezależnie od położenia przełącznika. Czy też tak macie i czy można to jakoś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z takim nietypowym zapytaniem do użytkowników tejże aparatury.

Mój sąsiad który jest zainteresowany jej kupnem, pojechał zobaczyć ją i przetestować do jakiegoś kolegi z pracy. Tamten ją zachwala, za wyjątkiem jednej rzeczy, mianowicie twierdzi że powoduje ona zakłócenia, ponieważ po włączeniu aparatury i odbiornika traci w mieszkaniu zupełnie zasięg GSM. Nie dzieje się to na zewnątrz budynku, a jedynie w mieszkaniu gdzie zasięg gsm jest ograniczony.

Mi osobiście nie chce się w to wierzyć ponieważ urządzenia pracują na odległych częstotliwościach i uważam że to jest raczej niemożliwe. Sprawdzałem swojego spektruma i niczego takiego nie zauważyłem, no ale Turnigy może daje silniejszy sygnał.

I stąd pytanie moje, czy ktoś zauważył jakieś zakłócenia u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie jak wyżej - czy można jakoś uaktywnić przełącznik Dual Rate na sterze wysokosci i kierunku ( na lotkach o dziwo działa).

 

Każda funkcja np. lotki i wysokość ma osobny przełącznik. Po prawej stronie jest przełącznik lotek (AIL D/R) a po lewej wysokości(ELE D/R) Kierunek jest za wysokością (RUD D/R)

 

Ponawiam pytanie.

Czy jest możliwe użycie przełącznika trzypołożeniowego jako kanału nieproporcjonalnego w aparaturze z firmowym softem? Proszę o odpowiedź.

 

Jest możliwość, używa się do tego opcji PROG.MIX, w tym menu wybiera się MIX(y) a w SW(itch) ustawia się opcje znajdujące się na przełączniku tj. NOR, ID1 i ID2. Resztę ustawia się w tym mixie samemu, jeden miks odpowiada za jedną pozycję przełącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalenie aparatury na stole powoduje, że dwa notebooki stojące na nim tracą zasięg WiFi. Telefony GSM działają.

 

Mam takie same "objawy" :lol: Odpalam araraturę (fly sky 2,4) i koniec z przeglądaniem forum :lol: bo znika dostęp do sieci WIFI w kompie :( .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.