Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki - nie wpadłem na to. :wink:

 

Nie przeczytałeś instrukcji i nie obejrzałeś nadajnika :lol2:

Uprzedzam pytanie - przepustnica nie ma DR ;-)

 

 

Gdzieś tu w środku tego wątku jest takie zdanie : prawdziwy modelarz nie czyta instrukcji , prawdziwy modelarz kupuje wszystko dwa razy (bo mu się za pierwszym spaliło , uszkodziło).

 

Instrukcji z aparaturą nie dostałem a w tych ściągniętych z netu nic mi się nie zgadza no może nie nic ale dużo. Wolę się zapytać a nie dukać ten anglochiński zabarwiony moim polskim. :wink: Gdzieś tu była propozycja odkupienia polskiego tłumaczenia ale link już nie działa. :wink: A nadajnik oglądam ostatnio późną nocą i nie wiele co widzę.

Co do przepustnicy to się domyśliłem - w Futabie też tak mam ale D/R jest na jednym przełączniku do wszystkich kanałów.

 

PS - to dopiero początek moich laickich pytań.. właśnie idę do piwnicy oglądać nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Powiem Ci ja, jest świetny, kupuj. Tyle.

 

Potwierdzam.

 

No i ciąg dalszy laickich pytań:

 

Flaperon - mam wartości dla każdej klapy i każdej lotki ale skąd mam wiedzieć pod które kanały mam je podpiąć i którym wyłącznikiem obsługiwać?

 

PS - starałem się przejrzeć dość dokładnie instrukcję i coś mi się rzuciło na oczy. O ile w mixach to normalne , ze przypisuję różne kanały i różne przełączniki to w funkcjach podstawowych nie ma informacji z jakimi kanałami i przełącznikami te funkcje są realizowane.

 

NP przykładowy flaperon aby był realizowany podpinam pod kanał 1 i 6. Ale to wyczytałem na forum a w instrukcji za nic nie mogę wyczytać tej informacji. Czy to oznacza , że mogę kanały dopisać dowolnie?? I jak to zrobić ?? Bo w instrukcji też nie znalazłem przypisania kanałów 1,2,3,4 - skąd nie znający się na rzeczy użytkownik ma to wiedzieć jak nie ma tego w instrukcji?? No chyba , że oślepłem albo to jest napisane gdzieś drobnym druczkiem ( i czemu nie tam gdzie jest omawiana funkcja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak robię - podłączyłem sobie 8 serw i obserwuję co się dzieje. Ale instrukcja powinna zawierać takie rzeczy.

 

Instrukcja to badziew, nic nie można zrozumieć i znaleźć. Wszystko co ustawiam to ustawiam metodą prób i błędów, podłączam aparaturę pod model i po kolei próbuję. Tak nauczyłem się jej obsługi i większa jej część dla mnie to już nie problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Instrukcja to badziew, nic nie można zrozumieć i znaleźć. Wszystko co ustawiam to ustawiam metodą prób i błędów, podłączam aparaturę pod model i po kolei próbuję. Tak nauczyłem się jej obsługi i większa jej część dla mnie to już nie problem :)

 

Słusznie. W sumie obsługa jest dość intuicyjna. Tylko niektórzy koledzy obśmieli się , że nie czytałem instrukcji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie. W sumie obsługa jest dość intuicyjna. Tylko niektórzy koledzy obśmieli się , że nie czytałem instrukcji :wink:

To ktoś czytał? :shock:

 

Darek nie tylko nie czytał, ale i radia nie obejrzał, więc przełączników D/R nie widział ;-)

Ja też nie czytałem, bo mam wgrane Radio Clone, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek nie tylko nie czytał, ale i radia nie obejrzał, więc przełączników D/R nie widział ;-)

 

Ciemno miałem :wink: w mojej modelarni.

Poza tym późno było i już nie dociekałem a w poprzedniej aparaturze mam tylko jeden przełącznik D/R więc nie wpadłem , że mam szukać więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sidey napisał/a:

 

 

Instrukcja to badziew, nic nie można zrozumieć i znaleźć. Wszystko co ustawiam to ustawiam metodą prób i błędów, podłączam aparaturę pod model i po kolei próbuję. Tak nauczyłem się jej obsługi i większa jej część dla mnie to już nie problem

 

Co ty mi tu za bajki opowiadasz, pasowaloby podszkolic jezyk.

 

Ja czytam ja jak gazete na sniadanie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sidey napisał/a:

 

 

Instrukcja to badziew, nic nie można zrozumieć i znaleźć. Wszystko co ustawiam to ustawiam metodą prób i błędów, podłączam aparaturę pod model i po kolei próbuję. Tak nauczyłem się jej obsługi i większa jej część dla mnie to już nie problem

 

Co ty mi tu za bajki opowiadasz, pasowaloby podszkolic jezyk.

 

Ja czytam ja jak gazete na sniadanie. :lol:

 

Nie wiem jakie śniadania jadasz ale pokaż mi miejsce gdzie jest napisane, do których kanałów podpinasz serwa przy konkretnych opcjach - np flaperon. Wiadomo , że działa jak się podepnie serwa do 1 i 6 ale jakoś tego nie mogę znaleźć w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mieliby to umiescic w instrukcji?

 

Gdy wlaczam i ustawiam parametry jakiejs funkcji np: FLAPERON, ELEVON, BUTTERFLY, to pozniej odwiedzam funkcje display aby zobaczyc zmiany.

 

BTW. KLAPOLOTKI to BUTTERFLY Czy moze sie myle ;D

 

tzn: mozemy ,,domiksowac'' do butterfly-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli to, ze do butterfly-a mozna zmixowac lotki i klapy .Tak nawiasem to w tym nadajniku mozna ,,niezle namiksowac'', o ile dobrze pamietam to dalo sie nalozyc na siebie potencjometry.

 

99.9 % tego co wylatalem modelem odbylo sie na symulatorze, tam nie mialem jakiejs wielkiej potrzeby uzywac klap , roznicowego wychylenia lotek tez\ nie uzywalem.\

 

Jedyne z czego skorzystalem, to lotki + ster kierunku

 

BTW.

 

Funkcja butterfly w turnigy posiada tez spowolnienie. ;;Po co ten delay'' :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. KLAPOLOTKI to BUTTERFLY Czy moze sie myle ;D

 

Nie, Butterfly to mix polegający na jednoczesnym wychyleniu lotek, klap i steru wysokości w modelu co znacznie go spowalnia do lądowania. Klapolotki do właśnie flaperons. (ailerons+flaps)

 

Czy daloby sie otworzyc nowy dzial pt: Ustawienia funkcji turnigy?

 

Konkretne sposoby programowania poszczegolnycg funkcji, kazdy w osobnym dziale z opisem czynnosci do wykonania - bez dodatkowych wywodow.

 

To mogloby znacznie uproscic jeden z czesto pojawiajacych sie problemow ,,jak ustawic..''

 

Jestem za.

 

I gdybyś mógł edytuj posty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.