Skocz do zawartości

dobór silnika do modelu


JasQ

Rekomendowane odpowiedzi

W wolnej chwili i przypływie nudy wystrugałem cosik takiego

 

rozpiętość 980mm

długość około 680mm

waga 280gram tego co na zdjęciu z lotkami , i serwami 2x hs-81

 

natomiast mam pytanko dotyczące silnika jaki zastosować w spalinkach jestem nowicjuszem i ciężko mi coś wybrać planowałem ASP012 ale nie wiem czy wystarczy czy dać 015

 

spalinka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko to wyszło :)

Jaki tam jest profil ? wydaje mi się że 1,5 ccm wystarczy ale jak chcesz latać bardzo szybko to 2,5 ccm tylko że taka lekka konstrukcja jest z pewnością delikatna i mocny silnik i duże szybkości mogą ją mocno nadwyrężyć.

p.s. masz do tego jakieś plany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety planów nie mam robie wszystkie modele z głowy profil płasko wypukły zapożyczony z mojego poprzedniego modelu sprawdził się bardzo ładnie dlatego go wykorzystałem latać może sobie szybko bo skrzydła nie drgnęły pod obciążeniem 6kg ( tyle ważył wzmacniacz który przez przypadek na nie położyłem ) jeszcze pytanko jaki ciąg daje taki ASP012 mniej więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.