Skocz do zawartości

mx-12 ładowanie- czas


barton3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że pierwszy raz ładuje swój pakiet ze swojego nadajnika proszę nie krzyczcie :]

 

zasilacz jest 12v, 300mah (chyba oryginalny z zestawu)

 

podłączyłem jego końcówkę do gniazda z boku - na wyświetlaczu nic się nie wyśwwetla - nie wiem czy powinno

 

Chciałbym się zapytać jak długo muszę ładować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość slawekmod

Podaj pojemność pakietu to wyliczę Ci czas ładowania.Jak podłączysz wtyczkę ładowarki to w nic sie nie wyświetli.Radio ładowane jest wtedy gdy jest wyłączone.Włączenie nadajnika powoduje rozłączenie ładowania.Pamiętaj że Graupner ma minus w środku wtyczki a plus na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka..podłączyłem a zapomniałem sprawdzić - i + ale nic nie syczy i nie śmierdzi to chyba jest git :D ide sprawdzić pojemność i zaraz edytuje post

 

 

EDIT - już mam:

(żeby nie było to podam wszystko co na nim jest napisane :P )

 

Graupner NiMH

8NH - 1700TX

9,6V

1,7Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Czas ładowania wyładowanego pakietu to 8 godzin.Możesz wydłużyć o 30minut bo pewnie to prosta ładowarka i prąd ładowania spada ze wzrostem napięcia pod koniec ładowania.Jak będziesz czył że akumulator staje się ciepły ( dość ciepły ) to odłącz ładowanie.

 

Marcinmb nie zapominaj że do akumulatora musisz władować 40% więcej niż jego znamionowa pojemność i dlatego trzeba 8godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zostaw radio aż pokaże z 8V lub aż się wyłączy, wtedy ładuj 8h.O ładowaniu pisałem już nie raz na forum a i koledzy też kilka razy o tym wspominali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Laduj minimum 5-6 godzin a maximum 8i pol godziny :) I bedzie napewno naladowany...

Slawku,zapomnialem o tych 40% :mrgreen:

 

Lepiej naładować na full bo w przeciwnym razie zafundujemy sobie efekt pamięci w pakiecie co jest łatwe do zrobienia w akumulatorach Ni-Cd a wnioskuję że taki jest we wspomnianym MX-sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki.. nie wiem czy się da do 8v zostawić bo pikało ze bateria coś tam :D i piszczało..dobra..będę ładował 7h i odłączę i zobaczymy co będzie..bo jak będę ładował za krótko to się nie popsuje nic nie ?

 

dzięki za porady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Hhehe, Radek , ja miałem przygody z takim pakietem (Graupner/Sanyo 1700) w MC-14.W końcu poleciał do śmietnika bo do tego się tylko nadawał.Potem mając FF9 miałem pakiet 600mAh (masakryczna pojemność :D ) więc kupiłem Robbe 2000mAh (prąd ładowania chyba 1C>>>>pobożne życzenia).Właziło coś około 1600, dałem koledze.Kupiłem Sanyo 2700mAh i ten miał ponad 2700 ale sprzedałem porządnemu gościowi z forum razem z radiem (Diem-owi).Teraz mam znowu Robbe 2000mAh w T10CP i ten jest ok.Wniosek z tego taki że do każdego pakietu trzeba podchodzić indywidualnie a chłam od dobrego pakietu odsieje dopiero ładowarka procesorowa z wyświetlaczem podającym parametry ładowania.Jednak nie wszyscy taką mają i trzeba wyliczać czas ładowania samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Co prawda wątek trochę już stary, ale postanowiłem nie zakładać nowego bo mój problem pasuje do tego.

 

Moje pytanie dotyczy czasu ładowania akumulatorów, tyle że w MX-16S. Tam również znajduje się akumulator 1,7Ah. Producent podaje, żeby ładować prądem dziesięciokrotnie mniejszym czyli 170mA. Zakupiłem również ładowarkę (jedną z zalecanych w instrukcji od MX-16S) GRAUPNER Multilader 3. Po podłączeniu wszystkiego rozpoczęło się ładowanie (czerwona dioda). Koniec ładowania (dioda na zielono) nastąpił po, uwaga... jakiś 40 minutach. Odłączyłem ładowarkę, włączyłem aparaturę i okazało się, że bateria jest rzeczywiście naładowana do końca. Dodam jeszcze, że przed ładowaniem była kompletnie rozładowana, bo aparatura nie dawała żadnych oznak życia gdy ją włączałem.

 

Koledzy i koleżanki, jak to się wszystko ma do tych paru godzin ładowania o których mówicie? Czy moja ładowarka ładuje dużym prądem? Prawdopodobnie tak. Skoro tak, to jak to się ma do tych 170mA zalecanych przez producenta? Czy nie wpłynie to w znaczącym stopniu na żywotność akumulatora?

 

Dzięki za zainteresowanie problemem.

 

Pozdrawiam,

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka MULTILADER 3

- prad ladowania 6-8 NiCd (7,2 -9,6V) 800-600 mA

- prad ladowania zasilania nadajnika 250 mA/9,6 V

- prad ladowanie zasilania odbiornika 150 mA/4,8 V

Nawet jeśli użyłeś wyprowadzenia 800mA, to było to nieco za krótko. Sprawdź ten pakiet na ładowarce procesorowej. Rozładowanie, ładowanie - ile wyszło i ile wejdzie.

Może jest niezdrów.

170mA to tutaj tzw. "prąd dziesięciogodzinny" (w zasadzie czternastogodzinny) czyli 0.1C.

Nowoczesne akumulatory można ładować większym, oczywiście z kontrolą deltaV. Karta katalogowa prawdę Ci powie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe akumulatorki NiMh w trybie szybkim, na ładowarce z wykrywaniem punktu naładowania, powinno się ładować prądem od 1/4 do 1/3 pojemności. Jeżeli prąd jest zaduży to ładowarka może wykryć stan naładowania za wcześnie, ponadto skraca się żywotność akumulatora. Ja swój ładuję w ładowarce procesorowej prądem 500 lub 600 mA. Kiedyś te 600 ładowało do końca, a obecnie to często wyłączy po 10- 20 minutach. Pewnie rezystancja akumulatorów wzrosła, a pojemność spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli użyłeś wyprowadzenia 800mA, to było to nieco za krótko.

 

No właśnie jest jeszcze gorzej, bo użyłem tego wyjścia do ładowania nadajnika, czyli prąd = 250mA. Przy następnym ładowaniu sprawdzę prąd ładowania. :(

 

BTW. Czy jest ktoś z Wrocławia, kto posiada ładowarkę mikroprocesorową i byłby w stanie mi ten akumulator naładować i sprawdzić jego parametry? Byłbym dozgonnie wdzięczny. :P

 

Pozdrawiam,

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.