Skocz do zawartości

Kwarce- Sanwa ?


Janosik72

Rekomendowane odpowiedzi

Odbiornik mozna sprawdzić za pomocą innego działającego nadajnika (nic innego nie przychodzi mi do głowy)

Nadajnik na okoliczność wysyłania jakiegoś sygnału mozna sprawdzić jakimś modelarskim skanerem częstotliwości, albo nadajnikiem który taki skaner ma wbudowany.

Można też zbadać obecność sygnały w.cz. na antenie za pomocą prostego próbnika (kondensator i dioda) i woltomierza. Ale wtedy nie stwierdzimy na jakiej czestotliwości nadaje.

Można też pomierzyć pobierany przez nadajnik prąd z włączonym i wyłączonym modułem nadawczym. (np z włożonym i wyjętym kwarcem)

 

A tak z doświadczenia to większe szanse na awarię ma odbiornik.

 

Napisz jeszcze co i jak sprawdzałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nadajnik Janosika trafił do mnie w celu podjęcia próby naprawy. Aby domknąć temat informuję, że w aparaturze padł stabilizator 5V który zasilał modulator i oscylator kwarcowy. Szczęśliwie nie padła część "komputerowa" czy końcówka mocy. Był jeszcze pęknięty drobny plastik, który blokował potencjometr przepustnicy. Z tego powodu czasem aparatura zgłaszała alarm "high throttle".

Ponieważ uszkodzony nadajnik wspaniałomyślnie ofiarowałeś młodym modelarzom, na Twoim "nieszczęściu" skorzysta modelarnia kotecka w Pszowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.