Skocz do zawartości

Dotarcie silnika Kyosho GX15


Enzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !

Jestem początkującym modelarzem i przyszedł czas na dotarcie silnika, ale czego lepiej urzyć. Czy gotowego paliwa z domieszką 5% nitrometanu, czy lepiej zmieszać miksturę samemu w stosunku: 80% metanolu, 15-18% oleju syntetycznego i 2-5% oleju rycynowego i bez nitrometanu ? Bo z tego co już się doczytałem, to najlepiej by na docieraniu było jak najmniej owego nitro. A może np. do paliwa o 5% domieszce nitrometanu dodać jeszcze któregoś z wymienionych olei ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, do dotarcia najlepiej użyć paliwa bez nitro tzn. 80% metanol i 20% olej rycynowy i w ten sposób wypal około litra takiej mikstury a dalsze docieranie już w locie na mieszance docelowej z dodatkiem nitro i olej syntetyk z domieszką rycyny( dostępne w sklepach modelarskich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmieszać tylko metanol + olej rycynowy, a co z syntetykiem ? Nic się nie stanie ? I takie pytanie z innej beczki, czy ten olej syntetyk, to jakiś specjalny syntetyk do paliwa modelarskiego, czy to może być np zwykły olej syntetyczny 0W/30 taki jaki np jest lany do smarowania zwykłych silników spalinowych w samochodach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalny modelarski EDL, KLOTZ lub Aerosynth lej ;] Samochodowy nie miesza sie z metanolem :).

A docieraj na paliwie Fai 80/20 lub jak na rcuniverse czytałem nowy trend 25 rycyna 75 metanol i troche wyższa temp dla silników ABC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalny modelarski EDL, KLOTZ lub Aerosynth lej ;] Samochodowy nie miesza sie z metanolem :).

A docieraj na paliwie Fai 80/20 lub jak na rcuniverse czytałem nowy trend 25 rycyna 75 metanol i troche wyższa temp dla silników ABC.

 

Ja kupiłem metanol na allegro http://www.allegro.pl/item610894888_paliwo_modelarskie_alkohol_metylowy_metanol_wa_wa.html będzie dobry, czy raczej nie próbować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litr za 17 zł :o ja płaciłem za 1kg 2,70 ;] ale technicznego. Najlepiej kup normlane paliwo w sklepie taniej wyjdzie :). Wiele ludzi miesza sobie samemu paliwo i nikt nie narzeka. Moim zdaniem na takim własnoręcznie mieszanym jest lepiej niż na kupnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek jestem nowicjuszem, który nie dotarł jeszcze silnika, więc kupiłem jaki był na allegro, ale teraz to wiem, więc zobaczę jak będzie na tym silnik pracował i co dalej będę kupował, ale sądzę, że wypadałoby dotrzeć silnik na jak najlepszym paliwie, no chyba, że nie ma to żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.