Skocz do zawartości

Czy można uruchomić silnik 2.5 przy użyciu wkrętarki ?


dertgh

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, pytanie jak w temacie. Czy da radę wystartować silnik żarowy 2.5 cm3 kręcąc go wkrętarką akumulatorową? Oczywiście przy użyciu specjalnej głowicy z gumą od rozrusznika modelarskiego.

Dodam, że wkrętarka ma wystarczający moment obrotowy żeby przepchnąć tłok przez kompresję - to sprawdzałem. Tylko zastanawiam się czy ma wystarczającą prędkość - z moich pomiarów wynika, że to jest ok 900 obr/min.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem takie próby przy użyciu wkrętarki akumulatorowej 12V 550 obr/min na silniku MDS18, i odpalić nie dało rady. Przekładnia jaka tam była miała przełożenie planetarne 1/36 zbudowane z dwóch segmentów zębatek. Dopiero po zblokowaniu jednego segmentu przekładni ładnie odpala nawet silniki 20ccm. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest szansa, więc w najbliższy weekend spróbuję i dam znać, czy mi się udało.

Tak czy inaczej dziękuję wszystkim za opinie.

 

Mam jeszcze pytanie do aniol310

 

ja robiłem testy na silniku większym 4,6ccm i minimalne obroty wkrętarki wychodziły w granicach 1200 obr/min, ale przy twoim powinno wystarczyć.

do tej pory używam wkrętarki tylko przerobionej na 18V i spokojnie odpala.

 

Przeróbka polegała tylko na podpięciu baterii 18 voltowej czy coś jeszcze musiałeś zmieniać w elektronice ?

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka wkrętarek, nie firmowe mam na 14,4 V i je podłączyłem pod 18V( 3x 6V akumulatory żelowe), wcześniej sprawdziłem parametry silników do 20V

mam jeszcze boscha 9,6V i go podpiąłem na 12V i działa bez ale

 

na boschu pracuje ostatnio bardzo często w pracy i od 2 miesięcy go jeszcze nie ładowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F2BTOM-dycha nie urwie palca? :mrgreen: To ja chyba podeślę swojego Foxa Eagle 10cc,jak się załał to urwało pół łopaty śmigła Graupner Super nylon 12X6 i roztrzaskało drewnianą rękojeść śrubokręta(używam śrubokręta zamiast patyka cykora :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.