Skocz do zawartości

Delta Mini


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

postanowiłem wykonać i zaprezentowac model delty balsowej, dla której podstawowymi założeniami miały być:

 

a) niewielkie rozmiary - łatwość transportu - tu jest to ok 70cm;

B) spora szybkość - zastosowałem silnik o kV 2300

c) model balsowy - aby zapoznac się z techniką projektowania i składania takich modeli.

 

Przy budowie wzorowałem się na geometrii modelu TZagi.

 

Parametry i wyposażenie:

 

- Silnik bezszczotkowy Hacker A10-15S 45W o Kv 2320Kv (RPM/V), 15g

- Regulator Jeti ECO 08 – waga 7 g

- Odbiornik: GWS Narrow 4 kanały

- Serwa 2x SG50

- bateria Rhino 610mAh 2S 7.4v 20C

- masa modelu gotowego do lotu: 152g

- profil zaczerpniety z TZagi

 

Model został oblatany ze śmigłem GWS 7x3,5. Jest szybkim modelem, co w połaczeniu z wymiarami wymaga sporego skupienia. Ładnie reaguje na stery, jednak na początek musialem ustawić minimalne wychylenia sterolotek.

Przede mną jeszcze próba ze śmigłem 6x4.

 

Poniżej kilka fotek poglądowych:

 

sdc11332.jpg

 

sdc11334.th.jpg

 

sdc11336.th.jpg

 

sdc10665.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Waga i wygląd imponujące!

 

Bardzo mi się podoba to latające skrzydełko, ale dla czego nazywasz je Deltą?

Jakoś mam wrażenie, że nazwa delta jest mocno nadużywana tutaj ;)

W lotnictwie delta to nie skrzydło ze skosem lub bezogonowiec, a po prostu latadło ze skrzydłem bardzo zbliżonym do trójkąta (czasem dwóch nałożonych na siebie - jak np. w Konkordzie - podwójna delta). Można sprawdzić w encyklopediach i wikipedii ;)

 

Masz może więcej zdjęć konstrukcji?

Dźwigar z czego zrobiony (wygląda jak balsa).

"To z przodu" to keson czy tylko od góry oklejone?

 

Czy stateczniki na końcach skrzydła nie były by sprawniejsze (dalej "do tyłu" od SC)?

 

EDit: Te dwa skrzydełka w Twojej galerii to już bardziej "Delty" niż to szybkie i lekkie... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a byc może nazwa Delta jest nadużyciemw tym przypadku - niemniej jednak w moich materiałach projektowych tak już funkcjonuje - więc niech zostanie :wink:

 

Płat zbudowany jest z dzwigara dolnego z sosny 3x3 mm, dźwigara górnego - balsa 4x4, przód to keson 1mm + nakładki na żeberkach.

 

Całość po zamknięciu konstrukcji sztywna i odpowiednio mocna. Użyte materiały to tak naprawdę pozostałości po innych modelach - więc proszę nie dociekać czemu takie, a nie inne przekroje :wink: .

 

Jesli macie jakieś inne pytania to chętnie odpowiem...

 

Dodatkowa fotka:

sdc10741m.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.