Skocz do zawartości

Prostowanie Elaporu


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Eee no, ale cieplo wlasciwe to przeciez właśnie cieplo tyle ze liczone na odpowiednią jednostkę. Rzecz w tym, że para wodna przy schładzaniu o powiedzmy 1 stopień C oddaje 4x więcej energii (czy ciepła jak kto woli) niż powietrze. I właśnie to ciepło nas parzy.

 

Piroman odpowiedział dobrze - ciepło właściwe ma pomijająco małą rolę przy "oparzeniach" i wykorzystaniu pary wodnej. Ciepło parowania/skraplania jest wielokrotnie większe od ciepła właściwego czy to pary czy to powietrza i para skraplając się na chłodnej ręce oddaje DUŻO ciepła skórze ( na której się skrapla ) i po zawodach ...

Podobnie w przemysłowym wykorzystaniu pary ... SKRAPLANIE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hmm pomogło ? Na głębokie wgniecenia też pomoże :/ ostatnio miałem krakse na drzewie...

Długo trzeba trzymać ? Domyślam sie - aż sie wyprostuje :wink:

 

Aha... i czy to samo się prostuje , pęcznieje czy trzeba to jakoś naciągać ?

 

EDIT :

Robiłem testy na kołpaku elaporowym z zestawu multiplexa. Zgniotłem go o krawędź stołu i wsadziłem nad w pare z czajnika elektrycznego (ok 75*C- mierzone). EFEKTY ? - kołpak powoli nabierał normalnych kształtów i nabrał w końcu jak trzeba :D Tyle że te bąbelki z których jest zbudowany napęczniały i odstają ale to nie problem - wystarczy przycisnąć lekko o blat stołu i sie spłaszczają :D I jest jak nowy :D

Trzeba będzie to samo ze skrzydłami zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.