Jump to content

DSX9 2,4GHz i odbiornik RD721 jakie ustawienia do szybowca


41G66

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

napisz jaki masz problem to może ktoś odpowie , czy z ustawieniami samego szybowca (SC),itp. , czy może z elektroniką na pokładzie aż po ustawienia w samym nadajniku , rozjaśnij trochę

Link to comment
Share on other sites

Problem jest w ustawieniu nadajnika , nie wiem jak zaprogramować , mam instrukcje w j. angielskim. Sciągnołem z netu instr. PCM9X, ale ja mam DSX9 i programowanie troszke się rózni. Mam Heli JR i tu nie mam problemów ale zaprogramowanie szybowca z lotkami i klapami mix to juz problem :?:

Link to comment
Share on other sites

JR PCM 9X i DSX9 mają bardzo zbliżony wygląd i obsługę menu. To prawda, że domyślnie DSX9 ma ustawiona heli i nie ma terkotrki (grzechotki) na manetce gazu. Wystarczy włączyć menu systemowe (włączając aparaturę jednocześnie prztrzymując przycisk enter) i wybrać rodzaj modelu - szybowiec (spośród acro, heli, glider). Miksery ustawia się w drugim menu (menu ustawień modelu) i programuje się je bardzo intuicyjnie.

W czym konkretnie tkwi problem?

Link to comment
Share on other sites

DSX9 , wybór modelu ( glider) OK z tym sobie radze, pozniej wlaczam nastepne menu i chce ustawic lotki mix z klapami i tu nie wiem co i jak zrobic ?

Mam szybowiec w którym za lotka podaza klapa , pozniej jeszcze ladowanie wiec trzeba cos przelaczyc aby wychylic kalapy ale sterowac lotkami ?

Podlaczylem odbiornik serwa i troche sie bawie ustawieniami , ale do niektorych przelacznikow nie mozna przypisac klap ? moze nie wiem jak to zrobic ? np. przelacznik FLAP trzy pozycje idealnie ale steruje tylko jednym serwem a ja chce dwoma , jak to zrobic ?

Link to comment
Share on other sites

np. przelacznik FLAP trzy pozycje idealnie ale steruje tylko jednym serwem a ja chce dwoma , jak to zrobic ?

 

po pierwsze musisz drugie servo od lotek podłączyć pod wolny kanał (np. GEAR) i go domiksować do lotek , później wejdź do menu (FLAP SYS) gdzie masz trzy możliwości ustawienia klap NORM MID LAND , przełącznik jest trzy pozycyjny oznaczony na radiu jako FLAP , pod każdym z nich możesz ustawić klapy jak chcesz , możesz także domiksować od razu wysokość jako kompensację klap

 

jeszcze jedno , czy ten szybowiec ma oddzielnie klapy i lotki czy posiada tylko lotki ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.