Jump to content

Odbiornik e-sky EK2-0420A a zasilanie


sr71

Recommended Posts

Witam

Jestem zupełnie zielony w temacie, a kupiłem używany zestaw bez dokumentacji i nie mogę sobie poradzić z podłączeniem odbiornika do zasilania - wiem ze mam to zrobic do kanału B ale nie ma zadnego oznaczenia gdzie wpiąć plus a gdzie minus, co więcej przy kanale B są 3 a nie dwie wtyki. Umieszczam zdjęcie i będe wdzięczny za wszystkie odpowiedzi - nie chce upalić świeżo co kupionego sprzętu ;)

1414623.jpg

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Oki, wielkie dzięki, serwa ruszyły, mam jednak problem z silnikiem - jak w poście powyżej - włącza sie alarm w silniku ;]. Ale jest to spowodowane tym ze napięcie w maksymyalnym wychyleniu waha sie od 12-14mV(silnik pika(coś jak w cięzarówce na wstecznym;]) i raz na jakiś czas oś silnika jednorazowo przesuwa się o kilka zębatek) . Czy to wina uwalonego regulatora czy słabego zasilania z aku. Mam regulator JES 050 i aku 5V, w układzie są jeszcze dwa miniserwa hd-1370A.

z gory dzięki za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

A regiel ile A ?? Bo być może chodzi o to że potrzebne jest zewnętrzne zasilanie (i ja bym na to stawiał ze względu na "wsteczny" silnika :wink: ). Na jakim MODE latasz ?? Bo coś mi nie pasuje podłączenie regla do 3 kanału...

Link to comment
Share on other sites

Regulator max 5A, napięcie podpięte do regulatora(5 V), regulator na 3 kanał odbiornika, tak jak w specyfikacji:

0420A-receiver-connections.jpg

 

Czyli Grzegorz rC uważasz ze to jednak wina zasilania - mogę próbować 7V - nie uwale regulatora?

Link to comment
Share on other sites

To są ustawi enia dla heli... a ty chcesz latać samolotami... tak ?? Teraz wszystko zależy od programu na aparaturze (jeśli cyfra), albo do czego ta aparatura jest przystosowana(analog)

Link to comment
Share on other sites

Oki, ale jak wygląda kwestia napięcia pod ten regulator - 5, czy 7 Voltów?

 

Mam nadajnik 4-kan E-SKY EK2-0404-35-2, gdy wszystko podpiąłem jak pisałem (serwa na 1 i 2kanał, a regulator na 3, napięcie 5V do regulatora) serwa działały prawidłowo - prawy drązek - góra dół-pierwsze serwo, prawo-lewo - drugie serwo. Lewa gałka maksymalnie w górę - napięcie na silniku 0V, maksymalnie w dół - jakieś 12-16mV, silnik piszczy. Tu jest problem :/

Link to comment
Share on other sites

5V to jest napięcie, które regulator przekazuje do odbiornika i do zasilania serw (tzw BEC). Zwykle napięcie akumulatora jest większe - 2-3 cele Li-po, 6-8 NiMh.

 

Poszukaj danych regulatora (zresztą pewnie będziesz musiał go zaprogramować, żeby właściwie rozpoznał czym go zasilasz i np. ustawił odpowiednie napięcie odcięcia).

 

zajrzyj na stronkę producenta http://www.jetimodel.cz/

 

 

Polecam też lekturkę http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=13141

 

Pozdrowienia,

 

Jacek

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki Jacuenty, rozwiązałem swój problem.

Jestem zupełnie zielony w temacie i po skompletowaniu sprzętu chciałem najmniejszym kosztem zasilić układ 4 zwykłymi akumulatorkami AA. :P Na szczęście regiel ma Current limiting i zaczął piszczeć zamiast coś spalić ;)

 

Polećcie, jeśli możecie, jakiś dobry i w miarę tani aku do mojego zestawu (przypomnę: odb E-sky EK2-0420A, reg JES 050, 2xminiserwo hd-1370A, silnik MIG 280 z przekładnią 4:1)

A tak na marginesie - da się taki mały układ zasilić zwykłymi paluszkami?

pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

Do Mig280 to najprędzej pakiet z jakiś celek 1050mAh.Przeczytaj na silniku którą masz wersję 6V czy 7.2V ?Paluszki odpadają- mała pojemność i wydajność prądowa prawie żadna.Oczywiście mowa o bateriach AA.Mig280 zeżre z 5-7A.

 

Przeniosłem temat do elektroniki.

Link to comment
Share on other sites

Oki ;)

 

Silnik mały do lekkiego depronowca - 6V - mój pierwszy latawiec ;)

 

Możesz mi jakiś konkretnych producentów polecić. Jak wygląda sprawa ładowarek do takich aku?

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

Najgorsze jest to że szczotkowe regle nie mają opcji podłączenia li-pol.Ja osobiście zrobiłem sobie sam regler ze strony Stefana i dostosowałem cut off do pakietu 3s.Jednak nie mając chęci na takie akcje łatwiej jest kupić jakiś apkiet 7x ni-cd/1050mAh.W sklepach występują jako pakiety napędowe.Jednak najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie chyba zakup zestawu silnik3f/regulator3f/ pakiet li-pol.Sprawność napędu 3f jest nieporównywalnie lepsza niż szczotkowców co przekłada się np. na dłuższe latanie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.