Skocz do zawartości

Odbiornik e-sky EK2-0420A a zasilanie


sr71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem zupełnie zielony w temacie, a kupiłem używany zestaw bez dokumentacji i nie mogę sobie poradzić z podłączeniem odbiornika do zasilania - wiem ze mam to zrobic do kanału B ale nie ma zadnego oznaczenia gdzie wpiąć plus a gdzie minus, co więcej przy kanale B są 3 a nie dwie wtyki. Umieszczam zdjęcie i będe wdzięczny za wszystkie odpowiedzi - nie chce upalić świeżo co kupionego sprzętu ;)

1414623.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oki, wielkie dzięki, serwa ruszyły, mam jednak problem z silnikiem - jak w poście powyżej - włącza sie alarm w silniku ;]. Ale jest to spowodowane tym ze napięcie w maksymyalnym wychyleniu waha sie od 12-14mV(silnik pika(coś jak w cięzarówce na wstecznym;]) i raz na jakiś czas oś silnika jednorazowo przesuwa się o kilka zębatek) . Czy to wina uwalonego regulatora czy słabego zasilania z aku. Mam regulator JES 050 i aku 5V, w układzie są jeszcze dwa miniserwa hd-1370A.

z gory dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A regiel ile A ?? Bo być może chodzi o to że potrzebne jest zewnętrzne zasilanie (i ja bym na to stawiał ze względu na "wsteczny" silnika :wink: ). Na jakim MODE latasz ?? Bo coś mi nie pasuje podłączenie regla do 3 kanału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator max 5A, napięcie podpięte do regulatora(5 V), regulator na 3 kanał odbiornika, tak jak w specyfikacji:

0420A-receiver-connections.jpg

 

Czyli Grzegorz rC uważasz ze to jednak wina zasilania - mogę próbować 7V - nie uwale regulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, ale jak wygląda kwestia napięcia pod ten regulator - 5, czy 7 Voltów?

 

Mam nadajnik 4-kan E-SKY EK2-0404-35-2, gdy wszystko podpiąłem jak pisałem (serwa na 1 i 2kanał, a regulator na 3, napięcie 5V do regulatora) serwa działały prawidłowo - prawy drązek - góra dół-pierwsze serwo, prawo-lewo - drugie serwo. Lewa gałka maksymalnie w górę - napięcie na silniku 0V, maksymalnie w dół - jakieś 12-16mV, silnik piszczy. Tu jest problem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5V to jest napięcie, które regulator przekazuje do odbiornika i do zasilania serw (tzw BEC). Zwykle napięcie akumulatora jest większe - 2-3 cele Li-po, 6-8 NiMh.

 

Poszukaj danych regulatora (zresztą pewnie będziesz musiał go zaprogramować, żeby właściwie rozpoznał czym go zasilasz i np. ustawił odpowiednie napięcie odcięcia).

 

zajrzyj na stronkę producenta http://www.jetimodel.cz/

 

 

Polecam też lekturkę http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=13141

 

Pozdrowienia,

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Jacuenty, rozwiązałem swój problem.

Jestem zupełnie zielony w temacie i po skompletowaniu sprzętu chciałem najmniejszym kosztem zasilić układ 4 zwykłymi akumulatorkami AA. :P Na szczęście regiel ma Current limiting i zaczął piszczeć zamiast coś spalić ;)

 

Polećcie, jeśli możecie, jakiś dobry i w miarę tani aku do mojego zestawu (przypomnę: odb E-sky EK2-0420A, reg JES 050, 2xminiserwo hd-1370A, silnik MIG 280 z przekładnią 4:1)

A tak na marginesie - da się taki mały układ zasilić zwykłymi paluszkami?

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Do Mig280 to najprędzej pakiet z jakiś celek 1050mAh.Przeczytaj na silniku którą masz wersję 6V czy 7.2V ?Paluszki odpadają- mała pojemność i wydajność prądowa prawie żadna.Oczywiście mowa o bateriach AA.Mig280 zeżre z 5-7A.

 

Przeniosłem temat do elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Najgorsze jest to że szczotkowe regle nie mają opcji podłączenia li-pol.Ja osobiście zrobiłem sobie sam regler ze strony Stefana i dostosowałem cut off do pakietu 3s.Jednak nie mając chęci na takie akcje łatwiej jest kupić jakiś apkiet 7x ni-cd/1050mAh.W sklepach występują jako pakiety napędowe.Jednak najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie chyba zakup zestawu silnik3f/regulator3f/ pakiet li-pol.Sprawność napędu 3f jest nieporównywalnie lepsza niż szczotkowców co przekłada się np. na dłuższe latanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.