Skocz do zawartości

T-Dancer motoszybowiec


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu przymusowego wstrzymania prac przy Gilesie, postanowiłem zrobić sobie motoszybowiec

 

Przewidywana rozpiętość ok. 2 m,cięciwa płata 215 mm

silnik 3- fazowy własnego wyrobu

profil planuje dać SD 7037

serwa mini 4 sztuki

akumolator li-pol 3 cele 1300mAh

 

Do ulotnienia brakuje skrzydeł.Jak załatwię balsę zrobie je pewnie w 2 może 3 dni

cap0037da8.png

cap0038lq3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Witam. Śmigło narazie 8x4, ale ten silnik radzi sobie ze śmigłami 12x6 i pewnie takie będzie w przyszłości.Kolory wyszły takie, bo okleiłem go resztkami foli która została mi z Gilesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Śmigło na ten moment stałe, jak będzie fajnie latał dostanie składane ( musi zasłużyć).Waga 150 g (kadłub bez wyposażenia).Nie wiem narazie jaka będzie do lotu.Jutro może powaźę wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość slawekmod

W tym tygodniu zabieram się za skrzydło do mojego motoszybowca.Planuję zastosować profil SD7037.W związku z tym mam pytanie do Was: jaki dać wznios skrzydła ( skrzydełko 2m rozpiętości, z lotkami) oraz jaki kąt zaklinowania skrzydła względem statecznika.Technologicznie z SD7037 dam sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Myśle że dam radę w tym tygodniu skończyć skrzydła.Czekam na folię (powinna już być).Dam znać.

 

EDIT. Zbyszek, będziemy latac na zmianę bo ja też mam 75 kanał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość slawekmod

W końcu zacząłem robić skrzydła do dancera.W ciągu dwóch ostatnich dni powstały od zera do stanu takiego jak na zdjęciach poniżej.Ponieważ prostokątny obrys skrzydła jakoś nie pasował do stateczników postanowiłem " przeszczepić" skrzydła od Guupego, powiękrzając je do 2000mm.Oczywiście lotki będą.Na zdjęciu skrzydełka jeszcze bez wzniosu połączone tylko na chwilę do przymiarki.Waga modelu ( stan jak na zdjęciach ) to 500g bez akumulatora, odbiornia i dwóch serw mini.(li -pol 88g , 2 serwa mini 26 g, odbiornik ok. 30 g)

cap0119wd8.png

cap0120vi4.png

cap0121db1.png

 

cap0123nb1.png

cap0126hb7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość slawekmod

No i motoszybowiec oblatany bez problemów.Niestety spuchły li-pole, chociaż nie przekroczyłem nawet 2/3 prądu maksymalnego, ale dwa loty po ok 7 minut się odbyły.Li-pole powróciły do swoich wymiarów (nie bardzo się nawet zagrzały), jednak dla pewności już je dość głęboko zakopałem.Moto lata dość wolno i trzeba przyznać że frajda z tego latania jest duża.Postaram sie jutro wrzucic fotki z oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ja rok nie latałem z powodu urazu nogi, ale co jakiś czas ładowałem li-pola (prądem 0.5C) i rozładowywałem do około 50 %.Pierwsze latanie w e tym roku i po drugim locie spuchł.Najciekawsze jest to że spuchły wszystkie trzy cele.Jestem w 100% pewny że nie przekroczyłem maksymalnego prądu jaki można z nich pobrać.Latałem na nich wcześniej, odbyły kilkadziesiąt lotów i były w porzadku.Może się zestarzały?.Trudno wyczuć dlaczego tak się stało.Zakopałem je i tyle.Muszę kupić jakiś pakiet 2200mAh 3 cele.Będzie ciężko bo kupiłem nowe radio i kasy trochę brak.

 

Edit: jednak zamówiłem li-pola, zdjęcia wyszły kiepsko ( z telefonu) i będą następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Jestem w trakcie oczekiwania na li-pola, ale odnalazłem dwa pakiety ni-cd i postanowiłem polatać dzisiaj.Jako że dziś doszło do skutku spotkanie z dwoma kolegami z naszego forum:Krzyśkiem "luigi" i Zbyszkiem "zibidic" postanowiliśmy we trzech pojechać na łąkę i polatać T-dancerem.Wiało konkretnie więc loty dostarczyły wielu emocji.Przjemność z latania przerodziła sie w walkę o wylądowanie.Po czterech czy pięciu startach miałem dość, dopiero zmniejszenie kąta natarcia płata poprawiło sytuację.Wcześniej latałem na większym kącie ale było bezwietrznie.Niestety pakiety ni-cd i dość małe śmigło nie radzą sobie z tak dużym wiatrem.Można powiedzieć że ostatni lot był już w miarę normalny (przysiadł wiatr)Zbyszkowi nie udało sie polatać trenerkiem ze względu na wysoką trawę.Parę fotek z dzisiejszych lotów:

Ten człowiek w zielonym to "zibidic" :D

cap0172hr1.png

cap0175lj0.png

cap0177fd9.png

cap0168bj5.png

cap0178cx6.png

Poniżej fotka po dzisiejszych lotach 2x15 minut (31.05.2007)

zdjcie009jy0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam kilka fotek od siebie jeszcze, co prawda robione telefonem ale coś tam widać. Musze powiedzieć że zabawa była niezła :D i Sławek dzielnie walczył :D zresztą widać to na ostatnich fotkach że wszystko skończyło się dobrze. :rotfl:

Ja niestety nie polatałem bo Sławek nie skosił łąki :twisted:

84c3fbd1b0b0464cm.jpg

1a0fd00fc2307ea7m.jpg

e17193d2a59c291em.jpg

79bb3962dec5f95em.jpg

bf343dbeaa7ffcbam.jpg

fab6668bf38318a4m.jpg

3b74c6c954de7f93m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.