Skocz do zawartości

[Pytanie]Skrzydło do motoszybowca - plany


jacu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiszystkich!

 

Niedawno zaczołem przygodę z modelarstwem RC.

Mój pierszy model to ARTF Sky Hawk TW 742.

Fajna zabawka i dość tania. Ładnie lata jednak złości mnie to, iż z wyłączonym silnikiem(nawet pod wiatr +5 m/s) nie ma noszenia.

Chciałbym to zlikwidować poprez zmianę skrzydła o innym profilu oraz większej rozpiętości tak, abym mógł szybować.

Szukam propozycji co do parametrów szkrzydła.

Mile widziane plany konstrukcyjne.

 

Opis modelu:

 

rozpiętość skrzydła 1168 mm

długość 840 mm

waga do lotu: 600g

silnik: klasy 400 + elektroniczny regulator

pakiet zasilający: 9.6V 1100mAh

 

Skrzydło jest zrobione z pianki EP, posiada lotki sterowane jednym microservem!

szerokość przy mocowaniu 215 mm

 

Kilka zdjęć

 

dsc00549smo.th.jpg

 

dsc00551h.th.jpg

 

dsc00552.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bez silnika pod wiatr nigdy nie będzie noszenia. Taka fizyka.

Zmiana profilu no tak, a jaki jest teraz profil, może jest dobry i nie trzeba zmieniać.

Trzeba poszukać termiki, albo zbocza do latania żeby nie używać silnika.

 

Znajdz jakiś plan szybowca, za darmo w sieci. Zrób płat. Oklej folią. Przyczep to na gumę i takim składakiem można latać.

 

Przy słonecznej pogodzie na 150 metrach jak wyjdzie model w góre znajdziesz termikę na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Najprędzej to zamiast robić nowy płat to zamieniłbym napęd na mały silnik 3F i lekki pakiet li-pol.Połowa wagi tego modelu to napęd (jak nie więcej niż połowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, 8 baterii w pakiecie trochę waży, natomiast silnik jest lekki, lecz strasznie dużo pobiera prądu, ale daje mi możliwość wzlatywania pod kątem nawet 75 stopni xD

 

Tutaj jest silnik http://allegro.pl/item639289203_silnik_do_motoszybowca_4ch_skyhawk_tw_742.html

a tu akumulatorki: http://allegro.pl/item639289412_akumulator_9_6v_1100_mah_ni_mh_tw_742.html

 

Szkrzydło ma profil dwuwypukły niesymetryczny( nie potrafię podać dokładnej nazwy rodzaju) i jego grubość to 3,5 cm, a cięciwa 21,5 cm. Wznios wynosi 3 stopnie. Dla mnie wygląda na skrzydło bardziej akrobatyczne, choć moja wiedza w tym kierunku jest uboga :)

 

Właśnie tu kieruję zapytanie: Jaki profil byłby odpowiedni, jaka by była najlepsza rozpiętość skrzydła, no i w końcu, planami jakich szybowców (nazwy) miałbym się wzorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Model znam dość dobrze.Strejla_u miał taki sam.Udało się go ulotnić w końcu.400-tka pobiera dużo prądu przerabiając go głównie na ciepło.Waży 73g.Miałem takie ze 4 sztuki.Nawet nie ma co porównywać sprawności z silnikiem 3F ważącym przy tej samej mocy ze 2-3 razy mniej.Pakiet można zastosować mniejszy bo 3f przerabia prąd na ciąg a nie na grzanie otoczenia (pisząc obrazowo),Do tego kadłuba nie ma sensu robić nowego skrzydła bo jeden mocniejszy kret i zostaną Ci tylko nowe skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt silnik po locie 10-15 min jest gorący...

Czyli pozostaje mi wymienić silnik i dokupić inne akumulatorki.

Czy jest pan w stanie podać jakiś konkretny sprzęt?

Przykłady na aukcjach internetowych lub nazwy i opis.

Jestem początkujący, więc proszę nie wymagać ode mnie zbyt wiele ;)

 

Z góry dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.