Skocz do zawartości

Czy kwarce innej firmy będą działały?


myszorek1212

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
tak

:rotfl: :jupi: :devil:

 

Witam! Jeżeli w odbiorniku mam kwarc na kanał 85 to jak kupie kwarc też na kanał 85 ale innej firmy to będzie działało? Pozdrawiam!

Witam!

A nie mogłeś po prostu napisać: "Mam odbiornik typu 123 firmy XYZ, czy kwarce jakichś innych firm będą z nim działały ?"

Albo jeszcze konkretniej: " Czy z odbiornikiem 123 firmy XYZ działają kwarce firmy ABC?"

 

W tej chwili na Twoje pytanie nie można udzielić sensownej odpowiedzi.

Pomijam, że nieprecyzyjny tytuł kwalifikuje całość do skasowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, pytanie jest w miarę jasne.

 

W odbiorniku powinien być kwarc tej firmy, która wyprodukowała odbiornik, a w nadajniku tej, która wyprodukowała nadajnik. Jeżeli kanał będzie się zgadzał, to działać będzie. To numer kanału (częstotliwość) określa nam czy dany odbiornik będzie współpracował nadajnikiem, a nie firma, która je wyprodukowała (nie dotyczy 2,4GHz).

Poza tym czasami są odstępstwa i zastosowanie w odbiorniku kwarcu innej [niż producent odbiornika] firmy, też będzie poprawne. Ale najlepiej nie kombinować (bo po co) tylko montować "firmowe" kwarce.

 

EDIT:

 

No dobra, już się zgubiłem, bo widzę w cytacie u Huberta inne pytanie, niż w poście głównym. Nie ważne, zdania nie zmieniam (co do kwarców)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Odpowiem w ten sposób: jeżeli w nadajniku lub odbiorniku firmy ABC są kwarce firmy XYZ to taki układ może nie działać.Odpowiedź w podobnym stylu co zadane pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umknęło mojej uwadze:

PYTANIE jest przeciez jasne ...dlaczego sie czepiacie ???

 

Janku,

1.tytuł nie precyzuje problemu

2.na początku pytanie było bez sensu:"Jeżeli w odbiorniku mam kwarc na kanał 85 to jak kupie kwarc też na kanał 85 ale innej firmy to będzie działało?"

Możliwe kategoryczne prawdziwe odpowiedzi: TAK, NIE, ZALEŻY OD WSZYSTKIEGO

3.poprawione pytanie jest nadal bez sensu: "Jeżeli mam kwarc w odbiorniku firmy "ABC" a w nadajniku kwarc firmy "XYZ" to czy będą działały?"

Możliwe poprawne kategoryczne odpowiedzi: TAK, NIE, ZALEŻY OD WSZYSTKIEGO

Gdybym wiedział co autor miał na myśli (jaki konkretnie sprzęt, to bym mu pytanie napisał bez XYZ).

I nie powinno być wątpliwości, że chciałem pomóc wszystkim:

i myszorkowi w jego problemie,

i wszystkim nieszczęśnikom, którzy nic już nie mogą znaleźć, mimo, że wszystko już było (ja pamiętam, ale jak znaleźć, skoro tytuły do bani).

 

PS

Janku, dam przykład bardzo Ci bliski (używane przez ciebie nazwy "skąd")

:google: Wroniepole

:google: Krefeld

Sprawdź, którego hasła lepiej użyć, by szybciej Cię znaleźć.

A myszorek stara się tak napisać, by nie było odpowiedzi, bo nie ma konkretnego pytania.

Nawet, jak ktoś napisze esej, zrobi tabelkę, albo wymyśli coś innego, o możliwych kombinacjach nadajników, odbiorników, kwarców itd, to nikt tego nie znajdzie.

I może nawet dobrze, bo za jakiś czas powstaną nowe firmy i wtedy esej, tabelka, czy coś innego będą już nieaktualne.

Nowy myszorek założy swój temat i tak wkoło Wojtek (Wojtek - bez obrazy).

 

Edit:

Tak długo to pisałem, że w międzyczasie problem się sam rozwiązał :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest nader proste, tylko zadający je użył "skrótu myślowego".

 

Odpowiedź też jest prosta.

 

Jeżeli odbiornik jest z pośrednią częstotliwością 455 kHz, to kwarc musi być przystosowany do tej pośredniej. Bo są odbiorniki z podwójną przemianą i wtedy bierzemy pod uwagę pierwszą przemianę -- zazwyczaj 10,7 MHz ( bywają z 21.4 MHz ).

 

Jeżeli chodzi o nadajnik to sprawa jest trochę bardziej skomplikowana

z regóły kwarce powyżej 10 MHz są kwarcami overtonowymi.

Czyli kwarc na częstotliwość np. 35 MHz tak naprawdę ma 3x niższą f. rez.(11.66666 MHz)

i w nadajniku jest on wzbudzany na trzeciej harmonicznej.

Taki kwarc włożony do nadajnika gdzie producent przewidział kwarce pracujące w drugim overtonie obwody rezonansowe "wymuszą " drgania na trzeciej harmonicznej, ale skutek

będzie taki, że nadajnik będzie miał małą moc wyjściową w.cz. a co za tym idzie mały

zasięg.

Myślę, że o to chodziło pytającemu.

 

P.S.

Karzdy pyta jak umie, to samo pytanie zadane raz przez inżyniera elektronika,

a za drugim razem przez malarza-artystę bedzie inaczej odbierane.

Zadaniem fachowca, specjalisty jest domyśleć się o co chodzi pytającemu.

 

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam Artystów - malarzy . Wiesław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.