Skocz do zawartości

Tranzystory


-==PEGAZ==-

Rekomendowane odpowiedzi

... ano w starych akumulatorach od laptopów. Układy sterujące i zarządzające akumulatorami mają często na pokładzie tranzystory mocy. Udało mi się znaleźć już SI4435, SI4410, IRF5305 ... Warto tam też szukać :)

 

Plyty od laptopow i nowsze plyty glowne od desktopow . popsute na amen regulatory 3F albo - hurtownia elektroniczna :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często zdarza się że dany tranzystor można pozyskać jedynie z identycznego regulatora,a to ze względu na to iż wielu tranzystorów stosowanych w chińskim sprzęcie nie ma nawet w notach katalogowych...a potem już tylko jakże przyjemna zabawa w szukanie zamienników...zwykle nie warto reanimować trupów,przynajmniej ja tak mam,że gdy tylko się za coś zabieram to albo wcale nie opisany tranzystor albo coś o czym nawet google nie słyszało... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda się zaczyna gdy element jest kodowany i wypaliło połowę dekla , nawet z reszty tranzystorów nie idzie odczytać co to było

 

I wtedy jest najciekawsze - z opisu parametrow regla plus zasady pracy mozna wywnioskowac co tam ma siedziec - chinczycy tez laduja do tego samego regla to co akurat maja pod reka - a najciekawsze to chyba to ze uzywja tranzystorow z wylutow (TowerPro w tym przoduje) , kazdy pies z innej budy na plytce :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się zgadza panowie ale co innego kody smd a co innego jak wsadzą elementy skupowane od producentów RTV z nadwyżek i trafi się "xyz "i nic więcej nawet logo producenta tylko kod ..

trafiłem kilka razy takie cuda ,producent milczy bo woli opchnąć nam cały moduł i wtedy pozostaje ulubione zajęcie czyli kombinowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.