Skocz do zawartości

Regulator Tower Pro, nie wydaje dźwięku, ale się programuje?


gregoorr

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem regulator Tower Pro, MAG 8, 25A, po podłączeniu pod silnik i pakiet, silniczek nie wydaje żadnego dźwięku. Wszystko jest dobrze podłączone. Może ma ktoś jakiś pomysł? Jako ciekawostkę, nie wiem czy było na forum, mogę napisać, że podłączyłem regulator pod programator DUALSKY.

progcard.JPG

Regulator Tower Pro bez problemu dogaduje się z tą kartą do programowania, wszystkie nastawy bez problemu można wprowadzić i zapisać, nadal jednak nie działa. Wniosek taki, że bebeszki, procek i soft jest identyczny w przypadku Tower Pro i Dualskiego. Ciekawe ile jeszcze innych regulatorów to to samo w innej koszulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator Tower Pro bez problemu dogaduje się z tą kartą do programowania, wszystkie nastawy bez problemu można wprowadzić i zapisać, nadal jednak nie działa. Wniosek taki, że bebeszki, procek i soft jest identyczny w przypadku Tower Pro i Dualskiego.

 

To ciekawe, ale skoro regulator nie generuje żadnych dźwięków to znaczy ze jest popsuty (w takim czy innym sensie).

Poza tym piszesz też, że "nadal jednak nie działa"

To ja mam takie trochę naiwne pytanie - skąd w takim razie wiadomo że regulator cokolwiek z tego wszystkiego rozumie i jeszcze do tego to zapisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd w takim razie wiadomo że regulator cokolwiek z tego wszystkiego rozumie i jeszcze do tego to zapisuje?

W praktyce niekompatybilny sprzęt po prostu nie zaświeci diodek - ja tak sprawdzam w karatch, które je mają (diody).

Po podłączeniu zgodnego regulatora zaświeci się kombinacja diód pokazująca aktualne ustawienie regulatora.

Po zmianie ustawień i zapisaniu sprawdzamy, czy regulator zapamiętuje (odłączenie i ponowne podłączenie powinno wykazać świecenie nowej kombinacji).

Następny problem to możliwość, że się zaprogramowało, ale ustawienia oznaczają coś innego niż napisane na karcie: wtedy chyba najważniejsze jest sprawdzenie Cut Off, żeby nie rozwalić lipoli i przystąpienie do sprawdzenia tych funkcji na których nam zależy.

 

PS

Trafiały się regulatory nie wydające dźwięków i działające - kolega miał taki i może nawet na nim lata do dzisiaj - w wielu przypadkach wcale nie ma konieczności programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....bez problemu dogaduje się z tą kartą do programowania, wszystkie nastawy bez problemu można wprowadzić i zapisać, nadal jednak nie działa. ....

 

Padniete zapewne tranzystory wyjsciowe - miernik w dlonie - zlokalizowac trupy - wymienic na sprawne - sprawdzic czy dziala .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.