Jump to content

Regulator Tower Pro, nie wydaje dźwięku, ale się programuje?


gregoorr

Recommended Posts

Zakupiłem regulator Tower Pro, MAG 8, 25A, po podłączeniu pod silnik i pakiet, silniczek nie wydaje żadnego dźwięku. Wszystko jest dobrze podłączone. Może ma ktoś jakiś pomysł? Jako ciekawostkę, nie wiem czy było na forum, mogę napisać, że podłączyłem regulator pod programator DUALSKY.

progcard.JPG

Regulator Tower Pro bez problemu dogaduje się z tą kartą do programowania, wszystkie nastawy bez problemu można wprowadzić i zapisać, nadal jednak nie działa. Wniosek taki, że bebeszki, procek i soft jest identyczny w przypadku Tower Pro i Dualskiego. Ciekawe ile jeszcze innych regulatorów to to samo w innej koszulce.

Link to comment
Share on other sites

Regulator Tower Pro bez problemu dogaduje się z tą kartą do programowania, wszystkie nastawy bez problemu można wprowadzić i zapisać, nadal jednak nie działa. Wniosek taki, że bebeszki, procek i soft jest identyczny w przypadku Tower Pro i Dualskiego.

 

To ciekawe, ale skoro regulator nie generuje żadnych dźwięków to znaczy ze jest popsuty (w takim czy innym sensie).

Poza tym piszesz też, że "nadal jednak nie działa"

To ja mam takie trochę naiwne pytanie - skąd w takim razie wiadomo że regulator cokolwiek z tego wszystkiego rozumie i jeszcze do tego to zapisuje?

Link to comment
Share on other sites

skąd w takim razie wiadomo że regulator cokolwiek z tego wszystkiego rozumie i jeszcze do tego to zapisuje?

W praktyce niekompatybilny sprzęt po prostu nie zaświeci diodek - ja tak sprawdzam w karatch, które je mają (diody).

Po podłączeniu zgodnego regulatora zaświeci się kombinacja diód pokazująca aktualne ustawienie regulatora.

Po zmianie ustawień i zapisaniu sprawdzamy, czy regulator zapamiętuje (odłączenie i ponowne podłączenie powinno wykazać świecenie nowej kombinacji).

Następny problem to możliwość, że się zaprogramowało, ale ustawienia oznaczają coś innego niż napisane na karcie: wtedy chyba najważniejsze jest sprawdzenie Cut Off, żeby nie rozwalić lipoli i przystąpienie do sprawdzenia tych funkcji na których nam zależy.

 

PS

Trafiały się regulatory nie wydające dźwięków i działające - kolega miał taki i może nawet na nim lata do dzisiaj - w wielu przypadkach wcale nie ma konieczności programowania.

Link to comment
Share on other sites

Raczej nie mam nadzieji na naprawę, ale jak się trafi jakiś sprawny Tower Pro, to chętnie zaprogramuję kartą Dualskiego i przetestuję. Ta karta jest bardzo wygodna i od razu wszystko widać. Szkoda tylko tych paru złotych za regulator.

Link to comment
Share on other sites

....bez problemu dogaduje się z tą kartą do programowania, wszystkie nastawy bez problemu można wprowadzić i zapisać, nadal jednak nie działa. ....

 

Padniete zapewne tranzystory wyjsciowe - miernik w dlonie - zlokalizowac trupy - wymienic na sprawne - sprawdzic czy dziala .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.