Skocz do zawartości

Hobby King 2.4Ghz


eoker

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem na profilu informatycznym w liceum 8) , pragnąłbym się zrehabilitować i postanowiłem zrobić program do programowania aparatury po polsku. Kod źródłowy taki sam jak w domyślnym T6Config :mrgreen: .

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

5.JPG

4.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

13.JPG

 

 

Nie mam natomiast zielonego pojęcia o heli więc prosiłbym kogoś aby pomógł w odpowiednim przetłumaczeniu.

 

10.JPG

11.JPG

12.JPG

 

 

Proszę o krytykę bądź pozytywne komentarze. Mam nadzieję, że ktoś zrobi z tego użytek. W sumie lepsze to po polsku dla laika, niż po angielsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jako nowy mam pytanko.Przeczytałem cały ten temat i mam zmącony umysł,niewiele kumam :oops: .Po30 latach postanowiłem powrucić do pasji z lat mlodości kiedy to sie po stawie pływało motorówą z pomocą piłot2 prod.ZSRR. Starsi wiedzą.Podoba mi sie aparatura hobby king 2,4ghz 6ch.Pytanie:czy można po złożeniu tej apki do kupy pływać motorówą po stawie BEZ INGERENCJI KOMPUTEROWCA I TYCH CAŁYCH" CZARÓW MARÓW",bo jeśli cos kumam to chyba jest potrzebne to czarowanie z komputera wtedy gdy jest kilka modeli do jednego nadajnika, no i dla samolotów.Jestem aborygenem komputrowym.Pytanko drugie:czy do tej aparatury mozna uzywac serva nie hobby kinga ale np. turnigy TGY-S3101S lub TGY-S3317M?Nie śmiejcie sie za mocno mam 30 lat do nadrobienia.Czy ktoś mnie oświeci? pozdrawiam wsiech!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wielkie dzięki! Teraz wiem więcej. :D Rewers to kijek tfu! drążek w lewo a servo w prawo. Ustawienie mixu.... kojarzę coś z mikserem kuchennym :oops: . Oby nikt nie pękł ze śmiechu ,nie chciałbym być przyczyną zejscia śmiertelnego kogoś z forumowiczów. Młody kolego Pro100vnik, szacuneczek dla wiedzy i twojej pracy.pozdrowienia dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Tej apratury od jakiś 4 - 5 miesięcy i jak dla mnie jest to sprzęt w zupełności wystarczający (mówie o zasięgu i ilości kanałów). Martwi mnie natomiast jego "żerność" na akumulatorki:D. Ogólnie wiem, że właśnie ten nadajnik jest bardzo wymagający, ale nie mogę się zorientować, do jakiego momentu (sygnalizacji diody) można latać. Moje akumulatorki pierwszej świeżości już nie są, i po pełnym naładowaniu - 30 min w polu i żółte światło zmienia mi się na czerwone, więc myślę sobie, jak czerwone to nie ryzykuje i ide do domu. Ale w domu te same akumulatorki wkładam do nadajnika E-sky 0404 i tam już lampki kontrolne wskazują prawie pełne naładowanie :|.

 

Teraz moje pytanie. Moge te wskazania z e-sky brać jakoś pod uwagę latając na nadajniku HK?? i czy po tej "czerwonej diodzie" jest później coś jescze, czy poprostu ucięcie zasilania?:)

 

Pozdrawiam!>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale ja napiszę coś odmiennego po ogólnych zachwytach ...

radio potrafi gubić ustawienia samo .

czyni to losowo jednym przytrafia się regularnie inni nie zaznali tego wcale ...

o ile stanie się to domu to żaden problem ale jak dojedziemy na lotnisko niemając kompa pod ręką to już kiszka .

Ja reklamowałem 2 radia już w HK w obu padły procki .

Pierwszym objawem było szybkie rozładowywanie zasilania

 

na poczatek radio dobre ale raczej tylko do jednego modelu i trzeba brać poprawkę na mechaniczne trymery - łatwo je przestawić niechcący o kłopoty nie trudno

 

konieczność podłączania go do komputera dyskwalifikuje z użytku jeśli ktoś ma wiele modeli . chyba że za każdym razem lata na tych samych ustawieniach i będzie co chwila bindował kolejne odbiorniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak za te pieniądze aparatura jest chyba niezła na początek, Niestety u mnie też zauważyłem zdolność mojego egzemplarza do samodzielnego zmieniania ustawień na zupełnie dzikie plus nagła chwilowa utrata zasięgu. Rozbiłem tak trzy modele, niby tylko deprony, ale żal wkładanego w nie serca. Używam jej już tylko teraz do naziemnych zabawek. Straciłem zaufanie do niej. A jeszcze ta prądo-żerność, możliwe, że to - za utopią - zapowiedź większej awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wyposażyłem się w miernik:D. Sprawdziłem teraz tą sytuacje, i czerwona lampka zapala mi się jak napięcie na akumulatorkach spadnie do 8V. Mam pytanie. Czy z takim napięciem można jeszcze latać? i ewentualnie do jakiej wartości loty są bezpieczne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki Bugaj_90 za odpowiedź!;) Czyli jeszcze chwile dam rady polatać na tym stanie:)

 

EDIT: 17.12.2010

 

Właśnie odkryłem coś niepokojącego w moim zestawie HK. Oderwał mi się jeden kabelek (biały) od tych trzech które łączą małą "satelitkę" z odbiornikiem. Mam pytanie. Czy da się jakoś wyciągnąc ten "pin" urwanego kabelka z plastikowej obudowy wtyki? żebym mógł to przylutować?. Ewentualnie czy dostane gdzieś taki kabel osobno?

 

Z góry dziękuje za pomoc!. Pozdr!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Jeśli można to podepnę się pod temat .

moja przygoda z modelarstwem dopiero się zaczyna i model który wzbił mi sie jako pierwszy w powietrze to delta. że względu na to ze apkę kupiłem bez kabelka USB a na zamówiony w necie długo czekałem to używam miksera zewnętrznego. Chciał bym go jednak wyeliminować programując aparaturę. Mam wszystko zainstalowane i ładnie się łączy jedno z drugim, zrobiłem kopię ustawień fabrycznych lecz mam pietra ustawiać ten mikser żeby czegoś nie pofanzolić. I tu moja prośba do użytkowników apki HK-T6A V2 o plik z ustawieniami pod deltę.

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diaro1997 przewertuj ten temat, wydaje mi się, że ktoś tutaj na którejś stronie podawał konfiguracje do Delty. Ale na tym będziesz mógł się tylko wzorować, bo tak jak napisał Pro100vnik, wszystko zależy od tego w jakiej pozycji masz zamontowane serwa i orczyki

 

Pro100vnik chodziło mi o urwany kabel od wtyki, nie gniazda ;) więc obudowy nie trzeba było rozkręcać. Wyciągnąłem go, ale niestety nie udało mi się poprawnie przylutować i poszedł skubany na pół. Kabelek po prostu włożyłem w otwór a później całość do gniazda. Styk jest i wszystko działa jak należy (dzisiaj testowałem i nie miałem żadnych problemów z zasięgiem). No nie. Jeden miałem, taki że model zniknął mi z oczu:D, ale udało się wrócić. To było głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.