Jump to content

krankor

Modelarz
 • Content Count

  839
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

krankor last won the day on May 10 2016

krankor had the most liked content!

Community Reputation

23 Excellent

About krankor

 • Birthday 01/20/1965

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wągrowiec Wlkp-ska
 • Imię
  Grzegorz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ale, jak rozumiem, silnik jest na chodzie. Najwyraźniej to jest ktoś z rodzaju eksperymentatorów - eksploratorów. Tak wygląda SMIENA od niego na innej aukcji. Ewidentnie zbadana, co ma w migawce i samowyzwalaczu. Ja to już wiem, bo sam taką rozebrałem, złożyłem i przerobiłem na działający aparacik pstrykający zdjęcia o połowę mniejsze (24x18) i dwa razy więcej na standardowym filmie - jak Czajka. To był sam obiektyw i dwa pudełka zapałek za nim. Byłem z siebie dumny jak cholera.
 2. J-23, a czy Ty próbowałeś wywiercić już taki duży otwór w tak małym detalu, że zostaje tylko obwódka po wywierceniu? Czym to chwycisz, żeby nie wyrwało wiertło, jak zachwyci wiór? I żeby się przy tym wyrwaniu nie pogięło to, co miało zostać na miejscu To dobra metoda na niezniszczenie elementu w który już włożono trochę pracy. A walka z wagą ma skupić zapewne masę na jak najdłuższym ramieniu.
 3. Dla jasności, ja swojego jeszcze nie zrobiłem. To tylko moja podpowiedź dla wygody ogółu Sam ciągle jeszcze takie długie a cienkie różnej długości (druty, pręty, rurki i termokurczki) przechowuję w trzech czy czterech grubszych rurach i szlag mnie trafia czasem, jak mam coś znaleźć. A wiem, że mam. Pomysł zaczerpnięty z Pinterest.com. Ciekawe zdjęcia i pomysły tam znajduję. Lubię tam popatrzeć czasem.
 4. Z pomocy w warsztaciku dorobiłbym jeszcze takie organki na różnistej długości cosie. To tak a'propos stojaków. Mają tę zaletę, że kawałek czegoś po ucięciu można przełożyć do następnej, krótszej rury. I się nie gubi między dłuższymi.
 5. Czarek, tarczką, tarczką. Czymś a'la dremelopodobnym, lub szlifierką kątową. Nie brzeszczotem. Szczególnie gdy twardsza blacha.
 6. Czarek, jesteś modelarzem, nie potrafisz wyciąć sobie z blachy odpowiedniego klucza pod wymiar? edit: Kacper mnie ubiegł
 7. krankor

  Chwila grozy

  Porażające! Jak się lata w tandemie na spadochronie - widziałem. Tzn. jak są podpięci pasażer do instruktora. A tu jak to miało wyglądać? Jak mieli razem lądować, obok siebie na brzuchach?!
 8. krankor

  Ścisk sprężynowy

  A nie można by wydrukować sobie takich ścisków? tylko dłuższych. Albo nakładki przedłużające na te 10 cm
 9. krankor

  CUkiernia

  Jaja sobie kolega robi. Potrafi zapytać się na forum modelarskim a nie potrafi wklepać w google. Łeeee....
 10. Nowa konkurencja polegająca na strącaniu baloników modelami. W trakcie zawodów makiet duży model przestał reagować na polecenia i spadł za linią drzew gdzieś na bagnistych łąkach. Nożne ekipy nie zdołały zlokalizować rozbitka, który spadł troochę dalej niż nam się wydawało. Dopiero rozpoznanie Orłem z powietrza pomogło go zlokalizować. Kilka lotów w trybie lot, powrót i przeglądanie nagrania. W tym czasie następny lot. Kamerka przymocowana do boku kadłuba patrzy pionowo w dół. Model z pływakami wyraźnie widać już 1'00".
 11. W sumie to żadna wiadomość. Autor coś tam fantastycznego napisał, "odważnie" wstawił zdjęcie prawdziwego gołębia i dołączył kilkuletni filmik z lotu ornitoptera zbudowanego przez inżynierów firmy Festo. Zbudowali, bo mogli i potrafili.
 12. Rozumiem, że już zbudowanego mechanizmu nie chce się za bardzo przebudowywać, ale... gdyby przymykane klapką rurki były przycięte pod kątem mniejszym od 180 stopni np. 120 lub mniej to klapka nie miałaby szans przeskoczyć. Niemniej, działaj dalej po swojemu.
 13. Tadeusz, z tym pulsowaniem i nie tylko zapewne chodzi o trudny do ustalenia wzorem tzw. stopień fajności modelu
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.