Skocz do zawartości

Hobby King 2.4Ghz


eoker

Rekomendowane odpowiedzi

Głupio tak z trymerem na maksa. Miałem to samo i znalazłem taką instrukcję:

kalibracja:

1. ustawiasz na aparaturze wychylenia maksymalne gazu do przodu i do tyłu (EPA) na 100,

2. ustawiasz neutrum gazu na 0 (zero),

3. dobrze też aby krzywe gazu ustawione były linearnie (EXPOTENTIAL),

4. przy wyłączonym regulatorze włączasz aparaturę i dajesz pełen gaz,

5. włączasz regulator,

6. regulator (a tak na prawdę - silnik) zagra melodyjkę, zacznie "pikać" i błyskać ZIELONĄ diodą - przez cały czas gaz trzymasz wciśnięty na maksimum, aż do momentu, kiedy regulator zagra melodyjkę ponownie i zacznie znowu pikać, błyskając CZERWONĄ diodą - wówczas dajesz full hamulec i czekasz aż zagra melodyjkę (czasem trwa to dosyć długo, jednak przez cały czas trzymaj wciśnięty hamulec czekając cierpliwie), zacznie ponownie pikać i błyskać diodą POMARAŃCZOWĄ - wtedy puszczasz cyngiel gazu, aby ustawił się w neutrum - melodyjka zagrać powinna raz jeszcze - w tym momencie kalibracja jest zakończona.

Tak zrobiłem i chociaż nie doczekałem się melodyjki kończącej na pozycji max w dół silnik jest wyłączony, a trymer w neutrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A jak to by się miało przy dwukierunkowym silniku ?

Max gaz

a pozniej

max wsteczny

?

 

U mnie "SPEED CONTROL SET_UP"

 

przed podłączeniem baterii ustaw nadajnik w pozycji neutralnej i :

1. Włącz nadajnik

2. Podłącz regulator do baterii

3. Włącz regulator

4. AND...GO!

 

Może tak nie zrobiłem więc na pewno spróbuje jeszcze raz, ale to moze jutro bo dopiero wróciłem z roboty ...

 

Czasem dobrze jednak zerknąć do instrukcji ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, że mam problem z kabelkiem od satelity... W końcu się zdenerwowałem i wywaliłem ją całkowicie z modelu. Teraz podczas latania mam wrażenie, że serwa lepiej działają, bardziej płynnie :P. chyba że mi się zdaję, ale teraz jakoś lata mi się lepiej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Parę dni temu przy moim odbiorniku urwał mi się kabel prowadzący do "satelity" (mianowicie czarny przy samej wtyczce). Polutowałem jak należy, podłączam regulator, silnik i pakiet a tu ku mojemu zaskoczeniu silnik nie wydaje żadnego dźwięku ani diody na odbiorniku się nie świecą. Czy ktoś wie czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie wszystkim.

Jestem nowy na tym forum i mogę (chyba?) jeszcze popełniać gafy ale mam pytanie.

Dzisiaj dotarła do mnie nowa aparatura taka jak w temacie 6Ch V2”, zakupiona między innymi dzięki temu forum. Niestety bez kabelka. No i właśnie? Posiadam kabel USB z aparatury ESKY HOBBY ET6I. Tam działa prawidłowo. System widzi go jako ”Kontroler gier zgodny z HID” Czy ten kabel może posłużyć do programowania HK.

Jeżeli nie to posiadam konwerter USB <-> RS232 i mogę go skonfigurować na takie same parametry jak zainstalowany sterownik „CP210x USB to UARD Bridge”(11520,8,N,1,N)? Wystarczyłoby tylko dorobić kabelek.

Pytanie: Jakie są wyprowadzenia gniazda?

I... Gdzie popełniłem błąd w rozumowaniu?

Pozdrawiam Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Romku ( jeżeli tak mogę się zwracać)

Jeżeli chodzi o pytania które zadałeś ... nie chcę się wypowiadać, bo nie czuję się kompetentny ale.... jeżeli interesuje Cię kabelek do tej aparatury możesz dostać w rzeszowskim sklepie emodel.pl (ja właśnie oczekuję na przesyłkę z HK i przy zamawianiu kabel był niestety niedostępny - podejrzewam że u Ciebie może być podobnie). Kabel w tym sklepie kosztuje 25 zł a jeżeli chodzi o dostawę to może coś poradzimy (albo po kosztach, albo dojedzie do Tarnowa za darmo :))

edit: poprawiłem cenę - ja jakieś 2 tygodnie temu płaciłem chyba 19 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie

Dziękuję Albercie ( jeżeli tak mogę się zwracać) a jeżeli o mnie chodzi to wszyscy mogą.

Już zamówiłem w rc_electrotown.pl nieco tańszy, mam nadzieję że będzie pasował.

Drążę tema tylko z czystej ciekawości. Niestety taki jestem że chcę wiedzieć ja najwięcej o sprzęcie który posiadam.

 

Pozdrawiam Roman :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie

 

Serdeczne dzięki (Nie wiem jeszcze gdzie +).

Sądząc po tym co opisano RS232 mógłby być niebezpieczny dla apki. Format TTL. Natomiast jeżeli w Esky sygnał PPM jest w tym samym miejscu symulator na „Esky-owym” kablu powinien działać. Ale dzięki powertuję problem może do czegoś dojdę. Na razie poczekam na kabelek aby przed czasem nie „NAPRAWIĆ” aparatury.

 

Pozdrawiam Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebamor, To zależy od ustawienia serw w skrzydle. Używając mikserów, jedna lotka podpięta na kanał 1, druga na kanał 5. Wtedy miksery ustawiasz, że:

 

I mix

destination CH1

source CH5

switch off

 

II mix

dest CH1

src SWA (albo pod VRBA lub VRBB - variometry)

switch SWA

 

IIImix

dest Ch5

src j/w

switch j/w

 

I kombinujesz z rewersami jak nie w tą stronę lotki idą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem wczoraj moją paczuszkę z HK a w niej między innymi aparatura 6CH. Z niewielkimi problemami udało mi się podłączyć aparaturę do komputera. Uruchamiając T6config na pierwszy rzut oka wszystko ładnie śmiga (nie bawiłem się dokładniej ). Chodzi mi o uruchomienie FMSa, poinstalowałem wsyztsko (tak mi się wydaje) co jest potrzebne, skonfigurowałem no ale coś jest nie tak.

Konfigurację przeprowadziłem wg. tej instrukcji:

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=12502651&postcount=1026

w programie T6sim widzi mi aparaturę, reaguje na drążki, ale nie chce zadziałać w FMS

Dodam jeszzce że w FMS w menu Sterowanie zaznaczam "Joystick" ale nici z tego :/

Poratuje ktoś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Naprawdę ciężko ustawić tą aparaturę nie wiem czemu ale tryb acro nie bardzo działa u mnie. Silnik podłączony prawidłowo pod regiel na CH3 widzę wychylenia jednak silnik nie rusza się. Mam emaxa 2822 i regiel HK 25A. Przełączyłem na tryb heli 140 i silnik tam działa. Na trybie acro jest potrzebne specjalne programowanie regla ? Jakby ktoś miał pomysł co jest żle albo gotowe ustawienia pod mode 2 to bym poprosił bo wykorzystałem już wszystkie z tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ciężko ustawić tą aparaturę nie wiem czemu ale tryb acro nie bardzo działa u mnie. Silnik podłączony prawidłowo pod regiel na CH3 widzę wychylenia jednak silnik nie rusza się. Mam emaxa 2822 i regiel HK 25A. Przełączyłem na tryb heli 140 i silnik tam działa. Na trybie acro jest potrzebne specjalne programowanie regla ? Jakby ktoś miał pomysł co jest żle albo gotowe ustawienia pod mode 2 to bym poprosił bo wykorzystałem już wszystkie z tego tematu

A throttle cut nie włączyłeś (lewy przełacznik)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.