Skocz do zawartości

Hobby King 2.4Ghz


eoker

Rekomendowane odpowiedzi

powinni podać na stronie by nie wtykać kabla USB przed instalację oprogramowania bo właśnie to powoduje problemy

Niby tak, ale większość urządzeń USB, która nie posiada natywnych sterowników w Win tak się zachowuje. Ja już się nauczyłem: najpierw wgrać, potem wetknąć :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przepraszam, że odświeżam temat, ale mam problem z podłączeniem tego nadajnika. Czytałem już o tym dużo i próbowałem wielu sposobów ale nie chce mi się to połączyć;/

 

Kabel mi wykrywa jako "CP2102 USB to UART Bridge Controller" i komp od razu po podłączeniu pyta o sterownik, którego nie można zainstalować (ten PL2303 jest zainstalowany wcześniej). Próbowałem różnych rzeczy, wygrwałem już sterowniki do tego urządzenia i nawet mi się połączyło! (jako port COM19 :shock: ), ale gdy włączyłem ten program i ruszałem drążkami to te paski zielone nie ruszały się w ogóle (zmieniłem na COM19 w ustawieniach). Co prawda przez zainstalowaniem PL2303 podłączyłem kabel, ale później zainstalowałem na nowo. Jak w kompie wyczyścić pamięć, że kabel został już wcześniej połączony? Czyszczenie rejestru nie pomogło:(

 

 

Proszę Was doradźcie co mam zrobić (pytam szczególnie tych co ich kabel tak też wykrywa) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale już ten kabel wetknąłem przed instalacją, moje pytanie jest co mam teraz zrobić żeby komp tego nie pamiętał...

 

Teraz robię wszystko w odpowiedniej kolejności ale to nic nie daje :(

 

Przed instalacją należy sobie zapisać punkt przywracania system, tak że w przypadku błędu można wrócić do pierwotnego ustawienia. Tak zrobiliśmy, bo też najpierw podłączyliśmy kabel i nic nie działało. Po przywróceniu systemu zrobiliśmy jak w postach wyżej i zadziałało.

Jeżeli już to spróbuj sobie przywrócić system do punktu z przed instalacji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj sterowniki i restartuj kompa , zainstaluj T6Config i restartuj kompa sprawdź czy dodało nowego com-a i którego ( ew restartuj kompa )- otwórz piwo tacie( i restartuj kompa) po odpaleniu t6config musisz wybrać odpowiedniego com-a bo samo nie zaskakuje

 

 

( restartuj kompa? zapętliłem się )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tylko jeden punkt przywracania systemu, i to już po tym gdy pierwszy raz kabel podłączyłem. A to dlatego że byłem 2 tygodnie na wakacjach i dopiero wczoraj wróciłem:(

 

Jest jeszcze jakaś inna opcja? Nie biorąc pod uwagę formata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię wszystko co tu pisze i dzięki Wam za pomoc ale nic z tego narazie:( Te sterowniki w ogóle mi nie działają, a ten w linku w tym temacie ani ten z firmowej strony:( Usunąłem pliki z katalogu inf i nadal to samo. Kabel łączy się z kompem jedy7nie wtedy, gdy zainstaluję sterownik https://www.silabs.com/products/interface/usbtouart/Pages/default.aspx.

 

Nie wiem co z tym zrobić:( Z tym sterownikiem pokazuje mi kabel jako port COM19 a w tym programie nie działają te zielone paski;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że widzi com19, ustawiasz wszytko po kolei co cie interesuje a aparatura i tak to zapamieta, pamietaj zapisac plik ustawien poniewaz za kazdym razem bedzie ci resetowalo poprzednie ustawienia ... Moze producenci wezma sie za ten soft a moze na rc groups juz ktos sam napisal poprawke ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy zetknęliście się już z aparaturą "Hobby King 2.4Ghz 6Ch"?

 

http://hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9042&Product_Name=Hobby_King_2.4Ghz_6Ch_Tx_&_Rx_(Mode_2)

 

Komentarze w HobbyKingu są pozytywne, aparatura 2,4GHz, a cena przy obecnym kursie dolara atrakcyjna. Myślicie, że warto zainwestować te 100zł (aparatura ma być przeznaczona do prostych modeli)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air, a czytałeś ten temat od początku? :wink:

 

Post wysłałem jako nowy - został zlepiony bo mimo, że szukałem o tej aparaturze to nie znalazłem nic na jej temat.

 

W każdym razie przydatne informacje i dzięki moderatorowi za skierowanie mnie do tego wątku :]

 

Przy okazji jakiegoś zamówienia z HK zamówię sobie tą aparaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.