Skocz do zawartości

Hobby King 2.4Ghz


eoker

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 393
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Gites , dzięki za pliki , a czy można zrobić dwa kanały zmiksowane np.3 i 4 , 4 i 3 , to do sterowania silnikami na drągu i na potencjometrach dwa kanały? bo z tego co próbuje to jeśli potencjometry ustawie na 5 i 6 to już nie mogę kanałów 3 i 4 zmiksować , jest na to jakiś sposób , chodzi mi o to bym uzyskał cały zakres serw na potencjometrach , Gites widzę że znasz tą apkę spróbuj mi pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko bo dałem ciała :/

 

Mam tą wersję http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9042

 

i chorera nie chce mi sie bindować ten odbiornik :(

 

http://allegro.pl/item1101127459_odbiornik_hk_tr6a_hobby_king_2_4ghz_6ch_rx.html

 

Trzeba będzie odsprzedać, tylko gdzie dostac v2 ?

 

czy to to ? http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=12901

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dałeś... ale niewłaściwy odbiornik pewnie dasz radę sprzedać.

W opisie HK-T6A v2 jest wyraźnie napisane:

Note:

Only HK-T6A receiver is comptible with HK-T6A transmitter.

Only HK-T6Av2 receiver is compatible with the HK-T6Av2 transmitter.

I tak... odbiornik z ostatniego linku Twojego postu będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To da się to zrobić jak pisałem wyżej? :cry:
Sorrki za opóźnienie. Jestem pewien, że Ci się spieszy ale nie potrafię odpowiedzieć tak z głowy. Muszę odpalić nadajnik + t6config i przyglądnąć się tematowi. Cierpliwości... no chyba, że ktoś będzie uprzejmy i pokombinuje ze swoją HK-T6K i odpowie na Twoje pytanie zanim ja to zrobię. Sorrki jeszcze raz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam okazję kupić tą aparaturę od znajomego, nigdy wcześniej nie myślałem o jej nabyciu, ale z drugiej strony chciałbym wypróbować 2,4 Ghz. Jednak jest jeden problem, a mianowicie aparatura ta jest w mode 1, do tej pory latałem tylko na mode 2 i nie mam zamiaru się przesiadać i chcę zapytać posiadaczy tej aparatury czy da się zmienić mode w tym radyjku ?.

 

Pozdrawiam Artur :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ertman_176 więc tak ,potrzebne jest to do łódki wędkarskiej, potrzebuje 1 i 2 kanał zmiksować, mix ten będzie odpowiadał za silniki , drąg w przód płynie do przodu , drąg w tył płynie do tyłu , drąg w prawo jeden silnik kręci w prawo drugi w lewo i skręcamy ,drąg w lewo jeden silnik kręci w lewo drugi w prawo i skręcamy , to udało mi się zrobić i działa świetnie , ale do tego trzeba zmiksować 1ch z 2ch i drugi mix 2ch z 1ch , teraz potrzebuje na potecjometrch zrobić serwa odpowiadające za burty zanętowe , więc potrzebne są jeszcze 2 mixy , ale został tylko jeden i na tym polega mój problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ertman_176 więc tak, potrzebne jest to do łódki wędkarskiej,
Czy to nie z Tobą rozmawiałem dziś przez GG?
[...] mix ten będzie odpowiadał za silniki [...] to udało mi się zrobić i działa świetnie
I to by było na tyle Twoich kłopotów (patrz poniżej)
teraz potrzebuje na potecjometrch zrobić serwa odpowiadające za burty zanętowe , więc potrzebne są jeszcze 2 mixy , ale został tylko jeden i na tym polega mój problem
Chyba nie potrzebujesz żadnych mikserów. Z punktu widzenia odbiornika pokrętła wysyłają praktycznie taki sam sygnał. Z tego co pamiętam to Ertman ma na pokrętle zrobione wysuwanie podwozia... niecodzienne rozwiązanie ale może sobie wysunąć podwozie do połowy jak ma taki kaprys :P Czyli zwyczajnie podłączasz serwa otwierania burt zanętowych (masz dwie komory, prawda?) do kanałów 5 i 6 odbiornika i gites.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gites - rozmawiałeś ze mną na gg nie z krisem76 - odpowiadam bo już mogę pisać posty... :D a również jestem zainteresowany tematem. Taka przypadłość. I kolega i ja mamy podobne hobby - tak Hobby King jak i to wędkarskie... Problem jest taki,że jakikolwiek mix ustawiony na aparaturze jakby wyłącza potencjometry... Nie działają. Rozpoczynając ustawienia z opcji gdzie wszystkie kanały działają - po ustawieniu mixu np.1-2 kanału lub 3-4 kanału --> potencjometry już nie reagują... Co robię żle? Nie wiem jak u krisa76 ale u mnie potencjometry mają za zadanie włączyć serwa tak jak tu na filmiku:

a nie reagują :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gites , to nie byłem ja na GG :cry: jeśli ustawie to tak jak piszesz na 5ch i 6ch to już nie zmiksuje silnika tak jak pisałem wyżej , bo by pokrętła działały trzeba zrobić mix kanał + potencjometr VR, ( jeśli się mylę to podpowiedz mi ) i dwa mixy już wykorzystuje na potencjometry , a potrzebne są dwa mixy by zmixować silniki

As357 u mnie też mają włączyć serwa , otworzyć zsyp ale również zamknąć , dlatego na potencjometrach by wykorzystać pełen zakres serwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas próbuje , kombinuje i liczę na kolegów modelarzy że coś wykombinują , myślałem też na ustawieniu serwa jednego na wolnym kanale na drągu i przelutowaniu kabelków z kanału na potencjometr , tylko nie wiem czy nic się nie zepsuje bo potecjometr od drąga a potencjometr który mnie cały czas interesuje VR różni się wielkością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zwyczajnie podłączasz serwa otwierania burt zanętowych (masz dwie komory, prawda?) do kanałów 5 i 6 odbiornika i gites.
Gdybyż to było takie proste... To było by GITES !! Ale tak nie jest bo potencjometry jak pisałem - ani zipną.. :wall:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem rozwiązanie dla nas :lol: , na drągu są zmiksowane silniki , na potencjometrach mam pełen zakres serw , na SW ( pstryczek ) ustawiłem ograniczenie mocy silników 50% , dobre wykorzystanie SW gdy nie potrzebuje mocy ( bezwietrzny dzień) włączam 50% mocy silników , dłużej wytrzyma bateria , gdy potrzebuje moc przełączam i mam 100% mocy . Teraz zostało tylko coś zrobić z drugim drągiem ponieważ gdy ruszam drągiem reagują silniki , można by było to zostawić ale myślę też na odłączeniu kabli od drąga , jak pamiętam jest tam w środku złącze które chyba tylko by należało wypiąć i po sprawie , dla zainteresowanych wyślę plik na privie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.