Skocz do zawartości

Jak zacząć z spalinką ?


Drako_27

Rekomendowane odpowiedzi

a licząc w PL ...
pakiety w PL ...

Nigdzie na zaznaczyłem, że tylko w PL ;)

No czas rzeczywiście - do wyboru - tankowanie i odpalenie lub ładowanie baterii :)

Dokładnie, kto co lubi. Ja osobiście wole podłączyć baterię do ładowarki i iść latać, po drugiej baterii przerwa na herbatkę ;)

 

...skąd wziąłeś cenę na paliwo??? :shock:

Stąd, pierwsze z brzegu 5l pospolite model technics

 

 

Jeżeli już porównywać koszty to należy to robić w przypadku silników tej samej mocy.

Tak zrobiłem, pominąłem tylko to, że to malutkie silniki(300W spalinowy i 300W z hakiem elektryczny) :) Dla większego możliwe, że metanol będzie trochę tańszy od elektryka, ale nie koniecznie. Jeszcze nie przeliczałem tej opcji, więc nic nie mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam--> Po pierwsze: to paliwko nie jest pierwszym z brzegu, używa się go w większych czterosówach w modelach sportowych. Na przykład do małego dwusuwa do rekreacyjnego latania najczęściej leje się paliwo bez nitra lub np 1% nitra, na przykład to: http://www.nastik.pl/a120tlr-litrow-aero-nitrometanu20-rycyny-p-392.html

Po drugie: piszesz o spalinkach 300W. To jest jakieś 1,5ccm. Wiesz ile to maleństwo pali?

Moja .10 pali 50ml w/w paliwa na 12 minut lotu na max. obrotach. Czyli 5L tegoż paliwa spalę w 20 godzin bardzo ostrego latania. Latam raczej spokojnie, więc ten czas pomnóż przez co najmniej 2. Nawet w takiej sytuacji, jeśli się będziesz upierał, że koszty są wyższe od eksploatacji elektryka, to i tak każdy modelarz Ci powie, że jest to sprawa drugorzędna, a nawet nieistotna. Znam kolesi co latają tylko w łikendy (taka praca), więc w okrasie letnim (najbardziej intensywnym pod względem latania) spalają po dwie-trzy bańki paliwa.

Po trzecie:

marcin133, napisał:

Osobiście zdecydowanie preferuję napędy spalinowe, nawet w małych modelach a powód? Bo ja lubię jak pierdzi, hałasuje i dymi ... poza tym nauczyłem się obsługiwać swoje napędy...

AMEN :wink:

Podpisuję się pod tym czterema kończynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.