Skocz do zawartości

Klif Mechelinki 31.05.2009 Niedzielne Latanie


specyfick

Rekomendowane odpowiedzi

W niedziele dopisały warunki na Klifie w Mechelinkach.

Zawitała ekipa z Bydgoszczy.

Było miło i przyjemnie.

Cały dzień latania w idealnych warunkach.

Dużo modeli i modelarzy.

Sporo strat w modelach ze względu na tłok i nieuwagę niektórych ludzi z dziwnymi modelami.

Jak widać na filmie Acacja została strącona przez model z dziwnym nadajnikiem.

Proszę kolegów którzy robili fotki o wstawienie w tym temacie.

Pozdrowienia dla Bydgoszczy i do miłego.

 

I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31.05.2009 zrobiliśmy sobię Wigilię DNIA DZIECKA na klifie w Mechelinkach.

Zabraliśmy dziewczyny i o 10.30 zameldowaliśmy się na Kifie. Kierownik Klifu przyjechał zaraz po nas i zaczęła się zabawa.

 

Potem dojechała cała brać modelarska z modelami różnej maści. Każdy poleciał...

Momentami naliczyłem 6 modeli w powietrzu i żaden się nie zderzył. Było kilka wycieczek w las i na dół ale było fajnie. Poznałem kilka nowych osób i się pogadało.

Pogoda była dobra. Pierw odkręcił na zachód ale po 14 było już super. Ja wskrzesiłem stare zuni i latałem coliberkiem 1m , a Kolega Maciej N. katował bobola 1m i Elfa

 

Jak zwykle pozdrowionka na wszystkich Lataczy, Znajomych i Tych co dopiero zaczynają przygodę z lataniem :D

 

 

60597165.jpg

 

81044795.jpg

 

68284445.jpg

 

51030735.jpg

 

55183172.jpg

 

 

69525585.jpg

 

97189684.jpg

 

86401621.jpg

 

 

 

 

Na Klifie jak zwykle pojawił też się problem parkowania aut...

 

 

Nie wszyscy Ci co przybyli na klif i na łąkę (modelarskie lądowisko) zdawali sobie sprawę z zagrożenia jakie może stworzyć

 

ponad 3 metrowy model ważący 3 kg rozpędzony do 150km/h (czasem pada elektronika,czesem pilot się myli i model spada ), który uderza dziobem w przeszkodę - człowieka, samochód,...

 

Mówiąc takim ludziom, żeby prze parkowali auta robimy to nie na złość tylko dla bezpieczeństwa ogółu.

 

Pilot lądując i mając na środku lądowiska auto bardziej się jeszcze stresuje i może popełnić błędy. Nikt z nas też nie chce nikomu nic zniszczyć (ani aut ani sobie modeli) to jasne.

 

Najbezpieczniej jest więc parkować auta przy lesie i przy krzakach na dole łąki. Modelarze to wiedzą, a Ci co nie wiedzą, to się dowiedzą :)

 

24561612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dopisała w sobotę i na klifie i na zawodach rzutków dlg :mrgreen:

 

My jednak przekatowaliśmy maszyny jak trzeba na Klifie, trochę zmokliśmy i zmarzliśmy ale z uśmiechniętymi michami wróciliśmy bez strat do domów...

 

Odbyły się dalsze testy nowego elfa w warunkach morskich i maszyna zdała egzamin.

 

filmy

 

elf

 

 

 

 

zuni 1,2m

 

 

Eg-pro w wersji szybowcowej i elektro też dawały radę. Kolega, który podjechał z WaWy zaliczył lot ponad 2g bez lądowania. Latały też ptaki kruki, mewy,rybitwy,jaskółki i ptaki drapieżne ...

 

Pilot pelikana też pokazał klasę i latał na plecach tylko na sk i sw i za każdym razem cało sadzał maszynę na ziemi w całości 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latanie na klifie nie kończy się w weekend.

A to co się dzieje w dni powszednie gdy tylko jest dobry wiatr.

Warunki w dziesiejszy wtorek wręcz idealne, słoneczko, grill, wiaterek i widoki.

A wyglądało to tak na

i na zdjęciach.

 

DSCF2555.jpg

Dzisiejszy skład

 

DSCF2569.jpg

Pelikan kręci

 

DSCF2556.jpg

....i zadowolony ja.

 

DSCF2537.jpg

widoczek

 

DSCF2538.jpg

milenium

 

DSCF2545.jpg

... i Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kolega, który podjechał z WaWy zaliczył lot ponad 2g bez lądowania

Trochę późno, ale przypadkowo znalazłem ten temat.

To byłem ja. Faktycznie jakieś 2.5 godziny lotu EG elektro (oczywiście 0 sekund silnika)

W międzyczasie się ubrałem, bo zrobiło się zimno, i przed zmrokiem przeszedłem szkolenie jak lądować. Oczywiście wszystko w czasie lotu. Dzięki malinn!

Tak mi się spodobało, że wybieram się tam ponownie 5 września.

Do zobaczenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.