Jump to content

Recommended Posts

Witam,

 

 

przywitać się chciałem jako że mój pierwszy post :mrgreen: . Po dzielnym obserwowaniu swoich modeli ( gotowych :( ) i forum , stwierdziłem, że nadszedł czas zrobić coś swojego.

 

Odkopałem stary jacht, który był przeznaczony niby na RC (podobno :P ) ale bez żadnych bebechów. Dysponuje elektroniką i aparaturą z https://ssl.allegro.pl/item604054782_moto_szybowiec_sdm_dragon_fly_od_1zl_okazja.html , czyli 2 silniczki, nadajnik i odbiornik i antenka.

Jachcior wygląda o tak : http://img190.imageshack.us/gal.php?g=zdjcie0062.jpg

Mogę wykorzystać tylko to co mam ( ew. małe wydatki na razie) na razie, aby on ruszył, więc pomyślałem, żeby na zamiast śruby po środku kadłuba dać 2 na bok. Dobry pomysł? Tylko jak to uszczelnić? Silniczki starczą? Sam nie wiem jakie to, ale podniosły lekki szybowiec.

 

A teraz sprawy estetyczne -

 

Pierwsze primo - chciałem wywalić ten plastik i zrobić nowy pokład, tylko co z żaglem?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

jeśli mogę, to proponuję zrobić tak:

1) elementy sterowania samolotem zainstalować w modelu motorówki pościgowej SG typu S-12 Szkwał lub podobną. Jest ona napędzana 2 śrubami, więc napęd jak znalazł. Zmianę kierunków będziesz realizował jak w samolocie.

Model możesz wykonać z podkładek pod panele podłogowe - pianki czarnej, rowkowanej 5 mm.

Wygląda jak na fotkach:

http://www.gmina.tarnow.pl/klodzik/szkwal/szkwal01.jpg

http://www.gmina.tarnow.pl/klodzik/szkwal/szkwal04.jpg

http://www.gmina.tarnow.pl/klodzik/szkwal/szkwal25.jpg

Pływa wyśmienicie:

http://www.gmina.tarnow.pl/klodzik/szkwal/film1.MOV

http://www.gmina.tarnow.pl/klodzik/szkwal/film2.MOV

2) odnowić ten jacht Grenadę (Arlekin). Koledzy na forum , podobnie jak i ja, tak zrobili. Model dobrze pływa na żaglach a dodatkowo możesz zrobić napęd silniczkiem ( w oryginale pływał na 4,5 V zabawkowym). Do sterowania wybieraniem żagli, sterem wystarczy tania aparatura 2 kanałowa, nadajnik już masz, odbiornik na Allegro za 20 zł dwa serwa max 50 zł. Możesz sterować tylko sterem i silnikiem. Choć przy żaglach traktowałbym go jako napęd pomocniczy.

 

Mnie osobiście dwie śruby popsują wygląd i rasową sylwetkę tego modelu jachty morskiego. Dodatkowo przy wąskim, smukłym kadłubie śruby będą chyba zbyt blisko siebie aby skutecznie sterować modelem.

Co do pływania na żaglach: pierwszym moim jachtem który opływałem była Victoria. Pierwsze pływanie na uwięzi z dratwy. Zaraz odczepiłem dratwę bo tylko przeszkadzała. Pływało się super. Przed tym pływaniem chciałem ją podobnie jak Granadę wyposażyć w napęd, najlepiej mocny ( tak na wszelki wypadek jak bym nie poradził sobie z ożaglowaniem to motor by wszystko przypchał do brzegu). Teraz cieszę się że tego nie zrobiłem!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.