Jump to content

Symulator do MAC OS


baksiq

Recommended Posts

Witam!

 

Przywitanie już przeniosłem do przywitalni :twisted: Dzięki gładkilot

 

Mam takie pytanka odnosnie symulatorów:

 

1. Czy któryś z szanownych kolegów zna lub posiada/używa jakiś symulator (inny niż aerofly, który jest bardzo drogi, i inny niż X-plane, o którym jest w kolejnych pytaniach) działający pod MAC OS'em?

 

2. Grzebiąc w sieci znalazłem symulator X-plane. Czy ktoś z Was z niego korzystał? Cena jest całkiem przystępna bo 40$ - sporo mniej niż aerofly (180 ojro jeśli dobrze pamiętam). Czy w tym symulatorze można wykorzystywać aparaturę RC do pilotażu (to pytanie jest bardziej przyszłościowe jako że w perspektywie tych trzech lat planuje zakup aparatury Spectrum DX6 lub DX7, zależnie od możliwości)? Czy można korzystać ze zwykłego "gejmpada" z dwoma dżojstikami?

 

3. Niestety tej miernoty-aparatury dostarczanej z Focusem nie da się podłączyć do komputera więc pytanie czy taki zwykły "gejmpad" pozwoli nauczyć się odruchów i wyczucia samolotu w pilotażu? Na pewno w takim urządzeniu nie ma trymerów, czy są one w ogóle używane w symulatorach?

 

Mam nadzieję, że nie namotałem za bardzo.

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje[/b]

Link to comment
Share on other sites

OK, CRRC Sim już ściągnięty :) Nawet zainstalowany :) Pozostaje kwestia sterowania. Czy do czasu aż nie kupię porządnej aparatury mogę korzystać z "gejmpada", a raczej czy to ma sens?

 

Z drugiej strony spotkałem się z opiniami użytkowników Spektrumów (aparatur, nie komputerów :lol: ), że i tak do symulatora używają jakiś tanich manipulatorów żeby nie niszczyć głównego sprzętu. Ale generalnie pytanie pozostaje: czy do nauki latania "gejmpad" jest ok? Zakładając, że "gejmpada" można kupić w cenie E-Sky 0404 to "gejmpad" zajmuje mniej miejsca i nie kupuję trzeciej apki.

 

I takie ostatnie pytanko w sprawie X-plane. Skoro jest to symulator samolotu/samolotów a nie modeli to różnica jest w sposobie sterowania - dobrze rozumiem? Czyli zabawa z symulatorem typu X-plane nie pomoże nam zdobywać umiejętności sterowania modelem?

Link to comment
Share on other sites

Aparaturę z Focusa da się podłączyć.Przeróbka kosztuje ok. 5 zł i poradzi sobie z nią każdy.

Opis znajdziesz tu:http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=14485.Sam to zrobiłem, elektronikiem zbyt dobrym nie jestem(wcześniej podstawowe obycie z lutownicą typu lutowanie kabelków), a problemów żadnych nie miałem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.