Skocz do zawartości

Symulator do MAC OS


baksiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przywitanie już przeniosłem do przywitalni :twisted: Dzięki gładkilot

 

Mam takie pytanka odnosnie symulatorów:

 

1. Czy któryś z szanownych kolegów zna lub posiada/używa jakiś symulator (inny niż aerofly, który jest bardzo drogi, i inny niż X-plane, o którym jest w kolejnych pytaniach) działający pod MAC OS'em?

 

2. Grzebiąc w sieci znalazłem symulator X-plane. Czy ktoś z Was z niego korzystał? Cena jest całkiem przystępna bo 40$ - sporo mniej niż aerofly (180 ojro jeśli dobrze pamiętam). Czy w tym symulatorze można wykorzystywać aparaturę RC do pilotażu (to pytanie jest bardziej przyszłościowe jako że w perspektywie tych trzech lat planuje zakup aparatury Spectrum DX6 lub DX7, zależnie od możliwości)? Czy można korzystać ze zwykłego "gejmpada" z dwoma dżojstikami?

 

3. Niestety tej miernoty-aparatury dostarczanej z Focusem nie da się podłączyć do komputera więc pytanie czy taki zwykły "gejmpad" pozwoli nauczyć się odruchów i wyczucia samolotu w pilotażu? Na pewno w takim urządzeniu nie ma trymerów, czy są one w ogóle używane w symulatorach?

 

Mam nadzieję, że nie namotałem za bardzo.

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

OK, CRRC Sim już ściągnięty :) Nawet zainstalowany :) Pozostaje kwestia sterowania. Czy do czasu aż nie kupię porządnej aparatury mogę korzystać z "gejmpada", a raczej czy to ma sens?

 

Z drugiej strony spotkałem się z opiniami użytkowników Spektrumów (aparatur, nie komputerów :lol: ), że i tak do symulatora używają jakiś tanich manipulatorów żeby nie niszczyć głównego sprzętu. Ale generalnie pytanie pozostaje: czy do nauki latania "gejmpad" jest ok? Zakładając, że "gejmpada" można kupić w cenie E-Sky 0404 to "gejmpad" zajmuje mniej miejsca i nie kupuję trzeciej apki.

 

I takie ostatnie pytanko w sprawie X-plane. Skoro jest to symulator samolotu/samolotów a nie modeli to różnica jest w sposobie sterowania - dobrze rozumiem? Czyli zabawa z symulatorem typu X-plane nie pomoże nam zdobywać umiejętności sterowania modelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparaturę z Focusa da się podłączyć.Przeróbka kosztuje ok. 5 zł i poradzi sobie z nią każdy.

Opis znajdziesz tu:http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=14485.Sam to zrobiłem, elektronikiem zbyt dobrym nie jestem(wcześniej podstawowe obycie z lutownicą typu lutowanie kabelków), a problemów żadnych nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.