Artur Caban Posted June 15, 2009 Author Posted June 15, 2009 Użyłem tego: http://www.nastik.pl/dynam-30a-p-77.html
KrzysiekZ Posted June 16, 2009 Posted June 16, 2009 Dzieki Artur, "wyjście BEC pod maks. 4 serwa " , nie obawiales sie podpiac 6? Krzysiek
Artur Caban Posted June 16, 2009 Author Posted June 16, 2009 Ha! Przyznaję, że zbagatelizowałem ten parametr, a z tego co napisałeś o "pożarze regulatora" należałoby jednak chwilę się zastanowić :? Pzdr - A.
Guest Jerzy Markiton Posted June 16, 2009 Posted June 16, 2009 3 czy 6 serw - nie ma znaczenia. Istotny jest tylko parametr BEC - 2 A !!! Tak naprawdę to istotne jest jakie to są serwa i ja to nazywam: współczynnik jednoczesności, tzn na ile większy pobór prądu może wystąpić w kilku serwach jednocześnie. Nie ma jeszcze tak najgorzej jeśli BEC jest liniowy, przy przeciążeniu stopniowo obniża napięcie na wyjściu. I taki jest w regulatorze Dynam. Gorzej jest z BEC-em z przetwornicą, umownie zwane impulsowe. Zabezpieczenia są w procesorze obsługującym przetwornicę i jak oglądałem testy takiego BEC-a to nie wyglądały zachęcająco. Długie, powolnie narastające przeciążenie to zachowywał się jak liniowy, krótkotrwałe ale ostre przeciążenie powodowało restart procesora regulatora, który przywracał napięcie na wyjściu po prawie sekundzie... !! Problem jest i nie należy go bagatelizować, mimo że niewielu z nas spotkało się z nim w praktyce. - Jurek
Artur Caban Posted June 21, 2009 Author Posted June 21, 2009 Cześć. Oto kilka fotografii z wczorajszych lotów. Mój Kolega Gajowy widział Starlinga po raz pierwszy z bliska i w powietrzu. A po tym, kiedy w warunkach niemal atermicznych Starling wykonywał nad lądowiskiem rundę za rundą bez zauważalnego opadania, Gajowy coś zaczął przebąkiwać, że też chce mieć takiego Zdjęcia zrobił Gajowy, któremu dziękuję. Pzdr- A.
gajowy Posted June 21, 2009 Posted June 21, 2009 Cała przyjemność po mojej stronie Arturze. Dodam cytując J.Himilsbacha z "Wniebowziętych", że "mową ludzką nie da się tego powiedzieć..." jak wspaniale lata Starling. Pozdr. Andrzej
instruktor Posted July 4, 2009 Posted July 4, 2009 No to i ja dołącze się do tematu elektryfikacji Starlinga Najpierw popełniłem "zbrodnię " dokonałem zamachu na piękny nosek kadłuba Nastepnie przygotowałem zestaw Idać od lewej kołpak z łopatami 11x6, Ray 3542/06 oraz elektrownia 4x A123 2300.obok widac wzornik do wiercenia otworów we wrędze Okazało się że moja elektrownia jest troche za cięzka i trzeba było dorzucic "nieco" ołowiu na "dupcię" widac zreszta bo przykleiłem czerwoną taśmą. Teraz moge stwierdzic że Elektro Starlinga mogę zamienić na Falcona a tak naprawdę to nie wiem czy latać jednym czy drugim . Razem ze mną był Tomek ze swoim Promykiem .Mam nad nim tę przewagę ze On ma problem wystartowac sam ,potrzebny mu pomocnik co zwykle z przyjemnościa czynię
Artur Caban Posted July 7, 2009 Author Posted July 7, 2009 A który ładniejszy Falcon czy Starling? Czy skrzydła oby szybowców mają ten sam profil?
buwi777 Posted July 7, 2009 Posted July 7, 2009 A który ładniejszy Falcon czy Starling? Czy skrzydła oby szybowców mają ten sam profil? Wolisz brunetki czy blondynki :?: Profil ponoć ten sam choć skrzydła się różnią :idea:
Artur Caban Posted July 7, 2009 Author Posted July 7, 2009 Lubię brunetki, podobają mi się blondynki. A.
Guest Jerzy Markiton Posted July 7, 2009 Posted July 7, 2009 Jerzy - czym różnią się skrzydła oprócz sposobu podziału ? - Jurek
buwi777 Posted July 7, 2009 Posted July 7, 2009 Jerzy - czym różnią się skrzydła oprócz sposobu podziału ?- Jurek No właśnie TYM podziałem .... a - i ilością śrubek mocujących :devil: ps. czasami były a czasami nie było klap ... ps2. w czwartek jak wrócę do B-B to sprawdzę czy cięciwa ta sama .... :?: :idea:
Guest Jerzy Markiton Posted July 7, 2009 Posted July 7, 2009 Dzięki. Czyli z punktu widzenia - do do lotu, niczym ? Lub nieistotnymi pierdołami ? Dla mnie Starling ładniejszy, bo smuklejszy kadłub, na ziemi. Na 100m i tak G...widać ? 1 bagnet zamiast 2 w Starlingu to + dla Falcona..... - Jurek
buwi777 Posted July 7, 2009 Posted July 7, 2009 Dzięki. Czyli z punktu widzenia - do do lotu, niczym ? Lub nieistotnymi pierdołami ? Dla mnie Starling ładniejszy, bo smuklejszy kadłub, na ziemi. Na 100m i tak G...widać ? 1 bagnet zamiast 2 w Starlingu to + dla Falcona.....- Jurek A do Falcona więcej załadujesz :mrgreen:
buwi777 Posted July 8, 2009 Posted July 8, 2009 I to kolejny +...- Jurek My tak gadu-gadu a pytanie było - KTÓRY ŁADNIEJSZY - a o gustach - jak wiesz - się nie dyskutuje ....
instruktor Posted July 8, 2009 Posted July 8, 2009 "- KTÓRY ŁADNIEJSZY " Trudne pytanie ! to raczej jak żona i kochanka obie potrzebne Starling ma nieco mniejszą cięciwę .Mój na razie ma centro bez klap (brakuje serwa raczej na serwa)Centro z klapami musi troszkę poczekac :cry:
Arkos Posted August 2, 2009 Posted August 2, 2009 Witajcie ! Miałem dziś przyjemność oblatać "szpaka" kolegi ... model leżał długo, aż żal było patrzeć. Poprosiłem kolegę żeby przywiózł go dziś na lotnisko. Najpierw setup (dokładny) trochę strachu i w górę ... :jupi: CUDO :!: Nie trzeba było nic trymować, leciał jak po sznurku - nie będę dziś spał w nocy :? Zakochałem się :!: P.S. Relacja świetna, oby wszyscy tak przykładali się do pracy :wink: , może i się przyda po dzisiejszym dniu lotów "szpakiem" :jupi: Pozdrawiam, zakochany w STARLINGU :oops: ;D
maruta82 Posted August 2, 2009 Posted August 2, 2009 Mam Falkona ale bardziej chyba podoba mi się starling i właśnie prawdopodobnie będę zamieniał te modele.Może ktoś by chciał się zamienić
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.