Jump to content

Elektryfikacja Starlinga


Artur Caban

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply
Posted

Ha!

Przyznaję, że zbagatelizowałem ten parametr, a z tego co napisałeś o "pożarze regulatora"

należałoby jednak chwilę się zastanowić :?

Pzdr -

A.

Guest Jerzy Markiton
Posted

3 czy 6 serw - nie ma znaczenia. Istotny jest tylko parametr BEC - 2 A !!!

Tak naprawdę to istotne jest jakie to są serwa i ja to nazywam: współczynnik jednoczesności, tzn na ile większy pobór prądu może wystąpić w kilku serwach jednocześnie. Nie ma jeszcze tak najgorzej jeśli BEC jest liniowy, przy przeciążeniu stopniowo obniża napięcie na wyjściu. I taki jest w regulatorze Dynam. Gorzej jest z BEC-em z przetwornicą, umownie zwane impulsowe. Zabezpieczenia są w procesorze obsługującym przetwornicę i jak oglądałem testy takiego BEC-a to nie wyglądały zachęcająco. Długie, powolnie narastające przeciążenie to zachowywał się jak liniowy, krótkotrwałe ale ostre przeciążenie powodowało restart procesora regulatora, który przywracał napięcie na wyjściu po prawie sekundzie... !!

Problem jest i nie należy go bagatelizować, mimo że niewielu z nas spotkało się z nim w praktyce.

- Jurek

Posted

Cześć.

Oto kilka fotografii z wczorajszych lotów. Mój Kolega Gajowy widział Starlinga po raz pierwszy z bliska i w powietrzu. A po tym, kiedy w warunkach niemal atermicznych Starling wykonywał nad lądowiskiem rundę za rundą bez zauważalnego opadania, Gajowy coś zaczął przebąkiwać, że też chce mieć takiego :lol:

Zdjęcia zrobił Gajowy, któremu dziękuję.

 

imgp6407.jpg

imgp6415.jpg

imgp6428.jpg

imgp6429.jpg

Pzdr-

A.

Posted

Cała przyjemność po mojej stronie Arturze. Dodam cytując J.Himilsbacha z "Wniebowziętych", że "mową ludzką nie da się tego powiedzieć..." jak wspaniale lata Starling.

Pozdr.

Andrzej

  • 2 weeks later...
Posted

No to i ja dołącze się do tematu elektryfikacji Starlinga

Najpierw popełniłem "zbrodnię " dokonałem zamachu na piękny nosek kadłuba

naszeszybowce1.th.jpg

Nastepnie przygotowałem zestaw

Idać od lewej kołpak z łopatami 11x6, Ray 3542/06 oraz elektrownia 4x A123 2300.obok widac wzornik do wiercenia otworów we wrędze

naszeszybowce2.th.jpg

Okazało się że moja elektrownia jest troche za cięzka i trzeba było dorzucic "nieco" ołowiu na "dupcię" widac zreszta bo przykleiłem czerwoną taśmą.

Teraz moge stwierdzic że Elektro Starlinga mogę zamienić na Falcona :D a tak naprawdę to nie wiem czy latać jednym czy drugim :D:D:D .

Razem ze mną był Tomek ze swoim Promykiem .Mam nad nim tę przewagę ze On ma problem wystartowac sam ,potrzebny mu pomocnik co zwykle z przyjemnościa czynię

naszeszybowce.th.jpg

Posted
A który ładniejszy Falcon czy Starling? :D

Czy skrzydła oby szybowców mają ten sam profil?

 

Wolisz brunetki czy blondynki :?:

 

Profil ponoć ten sam choć skrzydła się różnią :idea:

Guest Jerzy Markiton
Posted

Jerzy - czym różnią się skrzydła oprócz sposobu podziału ?

- Jurek

Posted
Jerzy - czym różnią się skrzydła oprócz sposobu podziału ?

- Jurek

 

No właśnie TYM podziałem ....

 

a - i ilością śrubek mocujących :devil:

 

ps. czasami były a czasami nie było klap ...

 

ps2. w czwartek jak wrócę do B-B to sprawdzę czy cięciwa ta sama .... :?: :idea:

Guest Jerzy Markiton
Posted

Dzięki. Czyli z punktu widzenia - do do lotu, niczym ? Lub nieistotnymi pierdołami ? Dla mnie Starling ładniejszy, bo smuklejszy kadłub, na ziemi. Na 100m i tak G...widać ? 1 bagnet zamiast 2 w Starlingu to + dla Falcona.....

- Jurek

Posted
Dzięki. Czyli z punktu widzenia - do do lotu, niczym ? Lub nieistotnymi pierdołami ? Dla mnie Starling ładniejszy, bo smuklejszy kadłub, na ziemi. Na 100m i tak G...widać ? 1 bagnet zamiast 2 w Starlingu to + dla Falcona.....

- Jurek

 

A do Falcona więcej załadujesz :mrgreen:

Guest Jerzy Markiton
Posted

I to kolejny +...

- Jurek

Posted
I to kolejny +...

- Jurek

 

My tak gadu-gadu a pytanie było - KTÓRY ŁADNIEJSZY - a o gustach - jak wiesz - się nie dyskutuje ....

Posted

"- KTÓRY ŁADNIEJSZY "

Trudne pytanie ! to raczej jak żona i kochanka obie potrzebne :D

Starling ma nieco mniejszą cięciwę .Mój na razie ma centro bez klap (brakuje serwa raczej na serwa)Centro z klapami musi troszkę poczekac :cry:

  • 4 weeks later...
Posted

Witajcie !

 

Miałem dziś przyjemność oblatać "szpaka" kolegi ... model leżał długo, aż żal było patrzeć. Poprosiłem kolegę żeby przywiózł go dziś na lotnisko. Najpierw setup (dokładny) trochę strachu i w górę ... :jupi: CUDO :!: Nie trzeba było nic trymować, leciał jak po sznurku - nie będę dziś spał w nocy :? Zakochałem się :!:

 

P.S.

Relacja świetna, oby wszyscy tak przykładali się do pracy :wink: , może i się przyda po dzisiejszym dniu lotów "szpakiem" :jupi:

 

Pozdrawiam, zakochany w STARLINGU :oops: ;D

Posted

Mam Falkona ale bardziej chyba podoba mi się starling i właśnie prawdopodobnie będę zamieniał te modele.Może ktoś by chciał się zamienić :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.