Jump to content

Kraków latanie w okolicach Toń


TEQ

Recommended Posts

Witam

W niedzielę koło godziny 15 wybieramy się z Marcinem (Wieczu) na nasze "lotnisko" potrenować s8 na silniku, polatać elektrykami. Z chęcią spotkamy się na miejscu z innymi modelarzami- w grupie raźniej.

Zapraszamy więc do wspólnych lotów. Nasze lotnisko to łąka na której można latać elektrykami, szybowcami, elektroszybowcami. Kiedyś pisaliśmy o niej na forum, nie będę dokładniej przedstawiać miejsca.

 

dojazdnapolanemi8.jpg

 

Małe objaśnienie co do mapki- ta droga zaznaczona na czarno jest już nieprzejezdna, nie da się dostać tamtędy na lotnisko.

Ogólnie prosto jest się dostać. Wjeżdżając na ul. Jordanowską od Łokietka przejedziemy obok radiolatarni ILS. Mijamy ją, przejedziemy przez mostek nad strumieniem. Przed nami będzie budowany dom. Skręcamy w prawo, jedziemy polną drogą aż na miejce.

Zapraszamy :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nie żebym się czepiał, ale trochę na podejściu do Balic ta wasza miejscówka... Przy ulicy Jordanowskiej ulokowana jest radiolatarnia NDB KRW, która jest idealnie w linii pasa.

Link to comment
Share on other sites

Wiem o tym, ale nie latamy tak wysoko, żeby robić jakie kolwiek problemy.

Nie żebym się czepiał, ale 50% samolotów ścina sobie drogę podejścia i nawet nie przelatuje nad tą radiolatarnią :wink: Samoloty w tym miejscu są na wysokości kilkuset metrów, a nie jest to miejsce pozwalające na takie loty. Dlatego też jest to miejsce dobre do latania elektrykami :wink:

Link to comment
Share on other sites

Samoloty w tym miejscu znajdują się na wysokości ~450m AGL i nie wydaję mi się, żeby był to duży zapas przy lataniu szybowcami. Rozumiem, że miejsce może się nadawać dla małych elektryków latających przy nodze, ale na pewno nie dla motoszybowców czy szybowców. Druga sprawa, to samoloty nie ścinają sobie drogi.. jedna możliwość to podejście wzrokowe, a nie ma to miejsca zbyt często.

 

Polecam pooglądać którędy lecą na moim serwisie http://radar.piopawlu.net

Link to comment
Share on other sites

Nie chce mi się dłużej dyskutować na ten temat. Posłuchaj jakie polecenia wydaje kontrola lotów i czy samolot "ścina drogę" czy może zwyczajnie stabilizuje się na ścieżce podejścia. Nadal uważam, że nie jest to miejsce odpowiednie do lotów na wysokościach > 100m.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.