Skocz do zawartości

MULTIPLEX - MAGISTER - Czy da się jeszcze kupic??


LQ

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - naszukałem sie tego modelu wszędzie nawet na stronie Multiplexa i nic - planuje kupić drugi model teraz mam Mini Maga chce coś większego koniecznie z lotkami wiec EasyCub odpada - poza tym ma wznios nie do przyjęcia - Magister wydal mi sie idealny - jest duzu ma proste skrzydlo - nie kosztuje duzo - Mentor odpada bo zabija mnie cena.

 

Moze polecicie coś innego trwałego jak wymienione przeze mnie modele...??

 

PS. zapomniał bym o najważniejszym - czy ten Magister został wycofany ze sprzedaży??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. zapomniał bym o najważniejszym - czy ten Magister został wycofany ze sprzedaży??

 

Tak i został zastąpiony Mentorem ze względu na to, że Mentor jest już przystosowany do 3F i ma poprawione podwozie, które było niewypałem w Magistrze. (jak mówię tak jest - sam latam Magistrem).

 

Jeśli dałbyś się skusić na trenerka, ale nie z pianki to zapraszam do linku w moim podpisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążąc dalej temat jeśli nie Magister bo juz go nie ma a tak jak pisałem Mentor jest za drogi - to co mi polecicie z równie dużych i trwalszych modeli nie przekraczając powiedzmy 400 zl??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup EasyCub`a i zrób mu prosty płat. Ostatnio tak koledze przerobiłem, bo miał zrobione lotki i dwie pierwsze próby to porażka, a z prostymi lata idealnie. A zrobiliśmy to najprościej jak się da, zastępując fabryczny łącznik, który dawał wznios prostymi rurkami i prostokątnymi podkładkami pod śruby mocujące. Polecam taką przeróbkę do konfiguracji z lotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to dobry pomysł a mógłbyś wrzucić jakieś fotki z przeróbki tego modelu??

Z tego co piszesz wynika ze skrzydło oryginalnie jest proste tylko łącznik nadaje wznios a p tym nie wiedziałem - dzięki za info.

 

Ale czy naprawdę świat sporych trenerów z EPP lub podobnych tworzyw kończy się na firmie MULTIPLEX??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to dobry pomysł a mógłbyś wrzucić jakieś fotki z przeróbki tego modelu??

Wczoraj udało mi się wyrwać z kolegą na lotnisko i powtórnie oblatać EasyCuba, bo pierwszy lot po przeróbce był bardzo krótki, ponieważ rozsypał się silnik. Zrobiliśmy kilka fotek i krótki filmik aparatem foto, jak to zwykle u mnie film bardzo surowy na żywca, bo nie mam czasu na składanie i urozmaicanie muzyką. Dodam tylko, że kolega, który dopiero zaczyna i miał obawy przed lotem, smigał potem aż do wyczerpania pakietu i jest bardzo zadowolony.

FILM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku filmu są zdjęcia. Rurka aluminiowe fi 10/8 jako łącznik do fabrycznych prętów, które są w skrzydłach. Wczoraj wpadliśmy wieczorem i szybko się składaliśmy, więc nie zdążyłem zrobić fotek jak te rurki wyglądają, ale to nietrudno sobie wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andych, jak ja Ci zazdroszczę miejsca do latania... Podziel się trochę

Nie ma problemu, wpadasz na lotnisko, dajesz się poznać i jak dostaniesz akceptację płacisz składkę i latasz. Ja mam niestety problem, bo płacę, a raptem raz w miesiącu na razie udaje mi się tam wybrać, z braku czasu na dalsze wypady. A tak, na co dzień pod domem, na stadionie, lub za płotem u kolegi.

Ale generalnie masz rację, że w naszym kraju ciężko o dobre warunki do latanie. To lotnisko jest zasługą garstki zapaleńców i prywatnego właściciela terenu, który to potrafił zebrać do kupy. Ja wpisałem się w to dopiero w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.