Skocz do zawartości

Odbiornik Corona RP6D1 włączanie i wychylanie serw


specyfick

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten odbiornik i denerwuje mnie dziwne zachowanie.

Po załączeniu odbiornika ustawia serwa w maksymalne położenie i po chwili ustawia serwa jak trzeba w pozycje zerowe, tak jak odbiera z nadajnika.

Failsave jest ustawiony oczywiście tak jak trzeba.

Czy wasze odbiorniki Corony mają takie zachowanie ?

Czy da się to jakoś wyeliminować ?

Bo hitec tego nie ma a mi to powygina i powyłamuje co trzeba jak wsadzę do go do nowego modelu i będzie kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtk, być może trafiłeś w sedno, bo zasilanie jest podawane od razu na serwo, a sygnał dopiero po sekundzie-dwóch.

Czyli moja Corona zachowuje się tak samo jak kolegi specyfick. Tylko serwa inaczej reagują na samo zasilanie bez sygnału. Faktycznie moje serwa, to Hitec, HS 81.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeti tez tak sie zachowuje :cry:
to wszystko zalezy od serw, np serwa hitec w coronie nie zachowuja sie tak, a hextroniki wlasnie maja takie zachowanie :)

potwierdzam

mam w modelu odbiornik jeti rex5 i 2 serwa e-sky i jedno hxt na lotkach ..... przy włączeniu lotki wychylają się na chwilę na max .... jak będę miał chwilkę to spróbuje z odbiornikiem hiteca i zobaczę czy to coś zmienia czy to tylko cecha serwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Temat mnie zaciekawił bo też mam ten odbiornik (Corona RP6D1).

I gdyby nie Wy - nawet bym tej zależności nie zauważył :P

Z ciekawością poszedłem sprawdzić i faktycznie serwa Hiteca grzecznie czekają na sygnał, a TowerPro i Hextronic skaczą nagle do MAXIMUM. :idea: :mrgreen:

 

Jakoś tego wcześniej nie zauważyłem bo mi to nie przeszkadzało, ale dobrze wiedzieć :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wina serw, testowałem już wiele rodzajów serw na wielu rodzajach odbiorników właśnie pod tym względem. Szaleją zazwyczaj tanie serwa. Po prostu dostają "kopa" napięcia z zasilania, i same się przestawiają. Może to być niebezpieczne jeżeli serwo przed włączeniem jest już w maksymalnym wychyleniu. Z tego co pamiętam, to serwa wychylały się w jedną stronę zawsze. Ale i tak nic nie przebije serw Conrad... Jedno wychyliło się przy włączaniu i tak już zostało ;D Musiałem silniczek mu wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.