Skocz do zawartości

Toto-2 -> RWD-5.


blondynixx

Rekomendowane odpowiedzi

Czerwoy-czerwony, czarny-niebieski , biały-żółty ?

tak

W reglu mam kable - do odbiornika, 3 do silnika, i 2 pozostały - ma się rozumieć, że to BEC?

kabel 3 żyłowy z wtyczką jak przy serwie wpinasz do odbiornika

3 grubsze kable do silnika

2 pozostałe - lutujesz na końcu wtyczkę deans ( T ) i tutaj podłącza się pakiet. BEC to nie kable tylko wbudowane w regulatorze ,,urządzenie'' ( układ )które obniża napięcie pakietu np li pol 11.1V do napięcia które może przyjąć odbiornik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Czerwoy-czerwony, czarny-niebieski , biały-żółty ?

 

BEC to nie kable tylko wbudowane w regulatorze ,,urządzenie'' ( układ )które obniża napięcie pakietu np li pol 11.1V do napięcia które może przyjąć odbiornik ...

 

Wiem, źle się wyraziłem :P Ale równie dobrze mogę podłączyć to na goldach, moim zdaniem różnicy nie ma ? Bo Deansa mam tylko wtyczkę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładniej te : http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=3117 Wolałbym na goldach, znowu 15zł za kuriera :crazy: stanowczo - nie :?

 

btw. Cały model jest w wikolu lub żywicy, do tego zostanie pomalowany szarą farbą podkładową w aerozolu, potem sprayem na biało i spód czerwony - nie trzeba tego już lakierować lakierem bezbarwnym?

 

PS. ToTo ma pełne usterzenie tylne :jupi: Jeszcze tylko skrzydła, mocowanie śmigła, aparatura, regulacja i latamy :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały jest w wikolu lub żywicy :wink: Bardzo szczelnie :P

 

Kurde, zaczyna mi się to pieprz... w teorii niby ok, ale w praktyce teraz poległem :?

Mam gniazdo i wtyczkę od BECa, te kable które wychodzą z regla są tylko od zasilania silnika , czyli gdzie ten BEC, bo ja się pogubiłem ? Teoria ≠ Praktyka ;D

Czy jak to działa, niby człowiek wie, a jak przychodzi co do czego to właśnie widać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze bezpieczniej bo się nie pomylisz
dlatego trzeba lutować goldy na przemian, tzn. na regulatorze na plusie gold żeński a na minusie męski, w pakiecie odwrotnie, na plusie męski a na minusie żeński. W takim układzie nic nie pomylisz.

blondynixx, odczep się od tego beca :mrgreen: wtyczka 3pin do odbiornika 3 kable do silnika 2 kable do pakietu (nie podłącz odwrotnie) ot i cała filozofia :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gniazdo i wtyczkę od BECa, te kable które wychodzą z regla są tylko od zasilania silnika , czyli gdzie ten BEC, bo ja się pogubiłem ?

 

BEC to układ elektroniczny w środku reglera. Do reglera wchodzi zasilanie z pakietu, wychodzi zasilanie silnika. Natomiast kabelek do odbiornika jest "dwukierunkowy" - wchodzi nim sterowanie regla, a wychodzi zasilanie z BEC do odbiornika i serw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ToTo prawie ukończony, wymaga wstawienia nowej wręgi ( nigdy więcej silnika mocowanego z przodu :| ) dostanie aluminiową 3mm z małym przesmykiem który działa jako wyjście ośki i chłodzenie. Btw. puszczony z ręki ładnie szybuje :D Lotki pomocowane, ster wysokości umocowany, wszystko działa :D Wieczorem oblot.

 

PS1. w którą stronę ma się kręcić silnik ? :crazy:

 

PS2. Hitec Flash 5 X zdobył pozytywną opinię konsumenta ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którą stronę ma się kręcić silnik ?

Tak, żeby śmigło kręciło się we właściwą stronę i generowało ciąg we właściwym kierunku :roll:

W wielu przypadkach będzie to - patrząc od tyłu - zgodnie ze wskazówkami zegara (a od przodu przeciwnie :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee silnik mi wariował więc się pytałem, już działa.

 

Odbył się (krótki) oblot ToTo. ToTo ( o ile tak mogę to nazwać :P ) jest lotem, ale przez to że latałem na złym ustawieniu się rozbił lekko :lol: Wyleciał pionowo w górę prawie, leciał ślizgiem, zawróciłem, chciałem wylądować ale trawa mega wysoka i smigło się złamało i zaczep lotki :evil: I lekko skrzydło nadwrężyłem, ale żywica i jeszcze polata ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po ToTo2, którego szczerze uznam za porażkę jak i mały sukces ( jakkolwiek to brzmi :lol: ), który jako szybowiec charakteryzował się pięknym jak dla mnie, długim ślizgiem, a przy większej prędkości nawet trochę się sam z siebie uniósł, ale był za ciężki i "ubabrany" przyszedł czas na RWD-5.

Miał być kolejny szybowiec, ale na moje wydatki śmigło składane jest drogie, i lepiej mi kupić worek pomarańczy GWS-a (chociaż teraz już tak fajnie to nie wygląda :lol2: ) i polatać trenerkiem.

Wkręcając mojego TP przy okazji przebiłem uzwojenie, tylko ni chuhu nie mogę rozebrać tego inrunnera :mrgreen: .

Zrobiłem kadłub RWD-5 , ale nie miałem depronu 3mm, a znalazłem gdzieś w pokoju szkielet skrzydła z żeberkami na profil Clark-Y. Długo się nie zastanawiałem i obiłem je "szóstką". Wstępna regulacja i wyważenie RWD, wyrzut, pełen gaz, chwila lotu pionowo w górę, pętla, trach w koperek sąsiada :rotfl: . Niby nic strasznego, więc próbuje drugi raz. Puszczał mój ojciec, wybieg, wyrzut, trochę mniejszy gaz, chwila ślizgu i pach na lewe skrzydło i nosem w ziemie. Nowy dzwonek cały, 2 śmigła w kosz i do odbudowy nosek. Źle z nim było więc zrobiłem jedno stanowcze cięcie i w produkcji nowy nosek. Zaraz wstawię zdjęcie :) PS. Ten kawałek sklejki na brzuchu to mocowanie płozy, skonstruowanej aby działała jak podwozie, na które mnie nie stać póki co. :devil: Postaram RWD odbudować do soboty, w niedzielę wyjeżdżam do Niemiec (wyjazd umożliwiający zakupy podwozia itd. :mrgreen: ) na jakieś 10 dni, miałem potrenować w tym czasie na FMS-ie, ale kabel pewnie do tego czasu nie dojdzie :crazy: .

 

PS. Któryś model wreszcie wzbije się w powietrze i wyląduje, nie poddam się ! :devil:

 

Zdjęcia

http://img212.imageshack.us/gal.php?g=p1010359j.jpg

 

-----------------------------------------------------------------------------

Pytanie do Gdańszczan i modelarzy z okolic- gdzie latacie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego twojego bełkotu wynika, że masz źle ustawione i wyważone oba modele. I chyba źle je wypuszczasz. Po co poprawiasz plany? Nie stosuj dziwnych rzeczy i nie buduj "pancernego" modelu. Jest przez to cięższy i trudniejszy w locie.

Z tego co zrozumiałem, rzucasz je pionowo w górę. Modele tego rodzaju wypuszczamy prawie poziomo, czasem nawet lekko w dół. Rzut pionowo w górę to prośba o kłopoty.

Wszystkie kraksy jakie opisujesz wynikają z przeciągnięcia modelu, a jesteś zbyt nisko by coś zrobić i bach.

Jeżeli widzisz, że modelu już nie uratujesz, to wyłączasz silnik i samymi sterami starasz się złagodzić upadek. Wysoka trawa to świetny amortyzator, ale nie przy lądowaniach "na punkt".

Skrzydło. Profil to całość skrzydła. Jeżeli znalazłeś gotowe skrzydło, to prawdopodobnie było przeznaczone do krycia papierem lub folią. Zwiększyłeś grubość profilu o 12mm.

To już nie był Clark-Y tylko jakiś potworek. Nic dziwnego, że nie bardzo chciał latać.

 

Zbuduj model DOKŁADNIE wg planów i nie kombinuj i nie poprawiaj konstruktora. Wyważ go prawidłowo i ustaw skłon i wykłon silnika.

Nie wyrzucaj go pionowo w górę. To nie model do 3D.

Spróbuj z Zefirkiem

http://forumrc.alexba.eu/zefirek_1.htm

To bardzo prosty w budowie model. 2 - 3 wieczory i masz model. Prostszy niż RWD i Toto. Całkiem znośnie lata i można go wyposażyć w lotki. 1m rozpiętości.

Możesz kupić silnik TP 2410-09 i śmigło 10x4,7. Na pakiecie 3S, taki zestaw ciągnie półkilogramowego Zefirka jak rakietę.

Nie na pisałeś jaki silnik kupiłeś. Sklepy sprzedają wiele "Setów" silniczków tej firmy. Często te same silniki są sprzedawane z różnymi regulatorami, które zalegają magazyn sklepów. Napisz, co było w tym "secie". Jaki silnik i regulator. Jakie masz śmigło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypuszczałem ich pionowo w górę, tylko poziomo :) Pewnie RWD był źle wyważony (bateria mogła mi wypaść z małego 'koszyczka' po wyrzucie, ale ToTo już nie :P Jedynym problemem ToTo była waga. Ze skrzydłem to racja, mój błąd, ale nigdzie za chiny znaleźć nie mogłem depronu 3mm i kombinowałem :|

Zaczyna się produkcja całkowicie planowego skrzydła do RWD :)

Silnik to : Tower Pro 2408-21 GL z regulatorem 18A i zalecanym do niego śmigłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziemy do dowolnego sklepu sprzedającego panele podłogowe i pytamy się o maty wyciszające pod panele, "Izooflor" lub podobne. Są 3,5 i 6mm Rolki 2mm się nie nadają. Tylko ten w arkuszach. Przeciętnie 25zł za 10 arkuszy 3mm o wymiarach 80x120 lub 50x100.

Tu strona jednego z większych naszych producentów.

http://www.arbiton.com/strony/1/i/229.php?SID=ace718039365e6aef1b8f9a66f4039ba

 

Obi

Leroy Merlin

Komfort

Castorama

Practiker

 

Lub dowolny sklep ze wspomnianymi panelami.

Przeciętnie wychodzi połowa tego, co w modelarskich, które często sprzedają ten sam produkt ze 100% narzutem.

I sprawdź czy nie masz za bardzo na tył środka ciężkości.

Pakiet możesz unieruchomić, wciskając do modelu kłębek folii bąbelkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, tylko Castorama i Leroy były wytrzęsione z 3mm i coś kombinowałem :o Teraz jestem na wyjeździe, ale przed nim zrobiłem szybko Latające Skrzydło, które wyszło, tylko potrenować trzeba latanie, bo mam mały problem z prędkością :twisted:

Wracam zabieram się za RWD :) I możliwe, że zainwestuję w jakiegoś trenerka a najchętniej w ASW 28 z części zamiennych albo używanego jakiegoś :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.