Skocz do zawartości

Aparatura 27mhz po zamienionej polaryzacji zasilania


robert_s86

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem lipolka pod aparaturę i przez pomyłkę zamieniłem przewody na ok 5sek. przez co nadajnik przestał działać.Włącza się diody świecą ale nie działa.Kiedyś zdarzylo mi się juz tak ze 2 razy ale wszystko działało.Wiem ze jest to tani nadajnik ale dziś miałem sprzedac samochód z tym nadajnikiem i tak myslę czy ktoś z was nie miałby pomysłu co mogło się stać.Rozebrałem go w środku jedna płytka i jak dotykam palcami to jakieś szarpania serw się pojawiają.Bezpiecznika nie ma. Jakby co do mogę wrzucić fotkę

 

Poprawilem temat - mammuth ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na walniety stabilizator - ta czarna, przypalona czesc z 4 nogami, pod ekranem, po lewej od duzej, kwadratowej dziury. zmierz co jest na koncowkach wzgledem minusa akku.

Jaki stabilizator ? - o masz fachowiec sie wypowiedzial hehe :) .

Kolega widzi pierwszy raz radio od srodka ? - a juz ma najwiecej do opowiedzenia , po co kogos wprowadzac w blad ? Ktos wezmie to na powaznie i jeszcze naprawde tam wlutuje stabilizator :) .

 

 

robert_s86

Niestety masz uwalona koncowke mocy - ten tranzystor to FET nie pamietam teraz symboli koncowek RF ktore tam chinczycy stosuja . Tak czy siak oryginala tego FETa w zadnym sklepie nie dostaniesz .

Od biedy , rzutem na tasme , z braku laku mozez wladowac tam tranzystor bipolarny np. 2SC2078 - oczywiscie musisz go jakos tam zmiescic robiac mala elegancka przerobke . Samochod bedzie jezdzil ale moze byc mniejszy zasieg .

 

UWAGA - to jest usterka tylko tego co widac - moze jeszcze byc uwalone to czego nie widac - a wiec proponuje miernik w lapki i popmierzyc czy jest wyjscie sygnalu PPM ze scalaka na modulator modulu W.CZ. oraz pomierzyc polprzewody w okolicy tranzystora mocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA - to jest usterka tylko tego co widac - moze jeszcze byc uwalone to czego nie widac - a wiec proponuje miernik w lapki i popmierzyc czy jest wyjscie sygnalu PPM ze scalaka na modulator modulu W.CZ. oraz pomierzyc polprzewody w okolicy tranzystora mocy .

 

Z chęcią pomierze tylko żebym wiedział dokładnie gdzie. Ten tranzystor to tylko na zdjęciu tak wygląda, w realu nie wygląda na uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Z chęcią pomierze tylko żebym wiedział dokładnie gdzie.....

 

Bede z Toba brutalnie szczery - oddaj to do naprawy komus kto sie na elektronice zna , OK ? :) .

Mam nadzieje , ze nie usuwasz sobie (lub komus) wyrostka wg. wskazowek z forum medycznego bo to idiotyzm , tylko idziesz do lekarza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega widzi pierwszy raz radio od srodka ?

 

Pierwszy raz widze ?C zasilany bezposrednio z 11V. Ale mlody jestem, wíec jeszcze sie ucze :P J

 

Z chęcią pomierze tylko żebym wiedział dokładnie gdzie.

 

Jestes w stanie odczytac oznaczenie na tej czesci?

 

Nastepnym krokiem bylo by obstukanie pinow kontrollera kontra - Aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.