Skocz do zawartości

Mała kraksa T-Rexa 450


jacek LP

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie postanowiłem zakończyć przygodę z modelami helikopterów i planowałem zakupić na konto zwolnionego miejsca jakiś dość duży model samolotu akrobacyjnego.

Modelami heli zajmuję się kilka miesięcy i z powodu trudności z nauką sterowania, brakiem czasu i postępów miałem zamiar się wycofać z modelarstwa typu: poskładaj, wyreguluj, lataj, kraksa, zakupy, oczekiwanie, poskładaj, wyreguluj…

Okazało się jednak, że dość trudno jest w chwili obecnej sprzedać model T-Rexa 450 nawet za mniej niż połowę ceny. Posiadając bardzo dużo podzespołów w crash-packu postanowiłem powrócić do latania.

Wczoraj wylatałem 4 pakiety. W dniu dzisiejszym korzystając z pięknej pogody postanowiłem również trochę potrenować. Wykonałem jeden lot, który trwał ok. 4 minuty i zakończył się małą kraksą. Model wpadł w obroty wokół własnej osi i przestał reagować na sterowanie śmigłem ogonowym. Próbowałem lądować, ale po krótkiej chwilce włączyłem przełącznik autorotacji i model spadł w trawę. Ciekawe jest to, że mimo upadku z kilku metrów żadne elementy nie uległy uszkodzeniu. Serwo ogonowe ROBBE spaliło się roztapiając tylna część plastikowej obudowy:

Krótki filmik z lotu i kraksy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorotacja była włączona tylko dla zminimalizowania szkód, a reakcja była dość spontaniczna. Trochę mało było czasu. Właściwości autorotacyjne tego modelu są znikome, po prostu spada jak kamień. Ale trzeba przyznać że jest dość solidny i łatwo się nie rozpada.

Swoją drogą dobrze, że nie sprzedałem modelu bo nabywca pewnie by mnie teraz nieźle przeklinał jakby mu się serwo ogonowe po godzinie lotów spaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat te serwa to palą się namiętnie. A autos 450 fakt że nie najprościej ale jak najbardziej wykonalny. No ale fakt faktem co innego zaplanowana autorotacja a zupełnie inna bajka jak nas coś niespodziewanie zaskoczy. Wysoka trawa to środowisko które służy heliką szczególnie tym mniejszym :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.