Skocz do zawartości

Acromaster-problem z wyważeniem


Bartek L

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy próbowałem ustawić środek cięzkości podany w instrukcji (110-120mm od krawędzi natarcia) to waliło mi model na ogon. Przesunąłem wszystko (odbiornik, pakiet, regulator) do przodu i dalej leci mi do tyłu. Dałem samolot mojemu tacie, żeby on spróbował i jemu z kolei przechyla się do przodu. Kiedy przesunęliśmy wyposażenie do tyłu to wydawało się, że wszystko gra (w rękach taty), ale kiedy ja go znowu wziąłem i trzymałem w taki sam sposób i w tym samym miejscu jak tata to znowu poleciał w tył :roll:

Jest jakiś niezawodny, bezbłedny sposób, żeby ustalić SC w takim samolocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej weźcie markera czarnego i na płacie od dołu zróbcie sobie kropkę - wtedy każdy z was będzie wnętrzności układał do tej samej sytuacji.

 

Np. 115mm od natarcia o 80mm od kadłuba - po dwóch stronach.

 

Wtedy nie ma możliwości pomyłki i każdy będzie myślał nad wyważeniem z tym samym SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przesunęliśmy wyposażenie do tyłu to wydawało się, że wszystko gra (w rękach taty), ale kiedy ja go znowu wziąłem i trzymałem w taki sam sposób i w tym samym miejscu jak tata to znowu poleciał w tył :roll:

 

Z tego wynika, że albo za słabe mocowanie akumulatora (przesuwa się ??), albo jeszcze dużo ćwiczeń przed tobą --> bo twojemu tacie się udało nim latać z czego wniosek- z modelem wszystko w porządku...

 

Ja trzymam kciuki i mam nadzieję, że zdasz relację co i jak (już po oblocie :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.