Skocz do zawartości

emax 18A


sudik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z regulatorem emax 18A do silników bezszczotkowych. Po włączeniu zasilania następuje normalny odgłos z regla, a następnie próbuje uruchomić silnik. Reakcja jest dość dziwna, ponieważ silnik kręci się ruchem skokowym ( jakby brakowało mu jednej fazy ), lecz udaje mi się uruchomić silnik. Po dojściu drążka przepustnicy do 50% regulator nagle odcina zasianie silnika. Na początku myślałem, że to są zimne luty, wiec przelutowałem wszystkie połączenia. To nie dało żadnych skutków, więc otworzyłem regielek. Sprawdziłem wszystkie połączenia, lecz niczego niepokojącego nie zauważyłem. Patrzę na tranzystora a dekielek jest mocno pognieciony i widać czerwony środek. Model tego tranzystora to t0704 ZL 25V 330 ?f. Czy właśnie ten tranzystorek jest przyczyną w/w problemów? Dodam, że nie jestem zbyt dobry z elektroniki.

 

Proszę o szybką pomoc.

 

P.S. Niestety nie mam możliwości wrzucenia fot lepszej jakości , na których było by coś widać.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już regiel naprawiony. W sumie po przelutowaniu kondensatora nie było żadnej poprawy, więc kupiłem najtańszy silniczek i było git. Na starym silniku beż zmian więc uzwojenie jest do wymiany. W związku z tym mam pytanie jakim drutem i jaka jest ilość zwoi na silniku emax cf2822 ?

 

P.S. sprawdzałem magnesy i są jak najbardziej wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.