Skocz do zawartości

Regulatory HobbyKing


wosiekpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wykorzystujac dobra pogode postanowilem dzisiaj troche polatac. Zabralem Phoenixa i pojechalem na lotnisko. Do zasilania uzywam pakiety 2200mA 20C 3S , silnik HXT 2235 2200Kv 32A max. smiglo 5x4 i regulatora Mag 30A. Do pierwszego lotu zamontowalem pakiet ktory nie byl do konca naladowany wiec w czasie startu i pozniej w locie caly czas buzzer dawal sygnal ze baterie nie sa naladowane zas sam samolot mial problem ze wznoszeniem. W tym czasie ladowalem drugi pakiet Emaxem B6. Po wyladowaniu i wymianie pakietu na nowo co naladowany w czasie podlaczenia zauwazylem ze regulator bardzo sie nagrzewa.Co prawda nie zmierzylem napiecia jakie bylo na wyjsciu ale zawsze po naladowaniu nie mialem problemow z regulatorem wiec szybko odlaczylem , poczekalem pare minut i podlaczylem na nowo i tym razem regulator byl OK , nic sie nie grzal. ( gaz byl na min ) Podejzewam ze moze sie wzbudzil ( na przewodzie do odbiornika mam zalozony ferrytowy pierscionek ) .Po ponownym podlaczeniu drugiego pakietu juz w czasie startu bylo widac roznice, silnik ciagnol mocniej i model nie mial problemu ze wznoszeniem.

Jak pisalem wczesniej , regulator jaki mam to Mag 30 A ( mam takze drigi Mag ale jest on na 25 A ) i w czasie prob jakie robilem w domu pobor pradu dochodzil do 20A . Po kazdym locie w czasie odlaczania baterii regulator byl dosc cieply ( parzyc nie parzyl ) dlatego tez wykorzystujac fakt ze mam zamiar zrobic nowe zakupy w HC zastanawiam sie nad zakupem nowego regulatora i w gre wchodza dwa modele. Jeden to HobbyKing SS 40-50A badz 50-60A ( podejzewam ze sa to odpowiedniki Super Simple ktore dawniej byly w tym sklepie ).

Dlatego tez prosze o opinie dotyczace tych regulatorow , nie maja one BEC-a ale to nie problem bo mam oddzielny . Poniewaz nie wiem jak zamiescic skrot podaje caly adres:

 

http://hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6459&Product_Name=Hobbyking_SS_Series_40-50A_ESC

lub

http://hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7339&Product_Name=Hobbyking_SS_Series_50-60A_ESC

 

 

Ps do moderatora , czy moglbys podac jak zamiescic skrut adresu , przegladalem opisy w regulaminie i niestety nic nie znalazlem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podawania krótkich linków służy funkcja URL

 

Proponowałbym zakup Plusha ponieważ posiada on gwarancje [obejmuje także jakosc komponetów i montażu] oraz możliwość podłaczenia karty programującej, udało mi się już spalić regiel Mag8 i SS w sumie chyba nie z mojej winy. Jakość w środku pozostawia wiele do życzenia ... Co nie znaczy że są to złe regulatory, sprawdzą się w zupełności w tanich małych modelach, niestety z wiekszymi modelami troche strach ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzieki za porady , niestety ze wzgledow ekonomicznych pozostane przy regulatorach o ktorych pisalem. Plush owszem jest to wyrob dobry jakosciowo w zwiazku z tym jego cena jest o wiele wieksza niz cena regulatorow o ktorych pisze. Wartosc zamowienia jakie mam zamiar zrobic to kwota nie wiele wieksza od ceny regulatora Plush wiec bede sie musial zadowolic tymi tanszymi.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.