Skocz do zawartości

Tower Pro Mag 8 25A


tankian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z zaprogramowaniem ego reglera, próbowałem wszystkimi sposobami no i nic. Sekwencja pikania jest taka:

+ - krótki dzwięk

= - długi dzwięk

/ - taka krótka melodyjka

 

/

++

/

+

++

+++

++++

=

=+

=++

==

/

+

++

+++

++++

=

=+

=++

==

 

i to sie powtarz w nieskonczoność, nic niedaje przesuwanie drążka nadajnika ani nic, no niewiem co robić, przeszukałem wszystkie tematy na forum, ale to nic nie dało...

Z góry prosze o szybką odpowiedz, polatał bym juz jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa chyba rozne wersje tych regli ja mialem tower pro20 amperow programowany karta i 30 amperow co programoje sie aparatura. Moze masz wersje na programowanie z karty bo moj tez sie nie chcial ruszyc ale jak zmienilem pakiet z dwoch cel na trzycelowy wtedy silnik sie uruchamial , poniewaz byl ten regiel tak zaprogramowany przez producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem regulator bardzo podobny objawami do tego, który opisujecie - NO NAME z zestawu Easy Fly (opisany jako 18A). Również nie wchodził w tryb programowania i nie uruchamiał silnika z pakietem 2S. Aby uruchomić silnik, trzeba było wyzerować poziom sygnału w kanale gazu. Nie dawał się programować kartą Turnigy. Na szczęście trzy dni temu spalił się (na szczęście dlatego, że na stole, a nie w modelu, w którym latał jeszcze dwa tygodnie wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Mój regler to seria H Mag 8 25A, lecz instrukcja nijak się ma do rzeczywistości bo sekwencja dżwięków jest taka jak na poczatku postu, czyli cytuję:

+ - krótki dzwięk

= - długi dzwięk

/ - taka krótka melodyjka

 

/

++

/

+

++

+++

++++

=

=+

=++

==

/

+

++

+++

++++

=

=+

=++

==

 

a takiej nie spotkałem w żadnej instrukcji programowania a już ich trochę przeczytałem, więc wklejanie kolejnych ze stron e-model czy oficjalnej Tower pro nie ma najmniejszego sensu bo zwyczajnie nie pasuje, nawet jeśli bym przymknął oko to żadna nawet trochę nie jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym podłączeniu REGla do zasilania i manetce gazu na minimum zapewne słyszysz + + + + .... i tak ciągle

trzeba zapr max wychylanie gazu czyli:

 

Włączasz nadajnik i gaz dajesz na MAX

Podłączasz zasilanie do REGla

silnik mówi ++ gaz na minimum silnik mówi +++ =

i już generalnie powinien kręcić

 

teraz programujesz REGla

Włączasz nadajnik i gaz dajesz na MAX

Podłączasz zasilanie do REGla

silnik mówi

/

++ (i pauza - czeka czy nie zdejmiesz gazu do minimum)

/

+

++

+++

++++

=

=+

=++

==

 

jak usłyszysz + biip czyli hamulec - manetka w dół i masz + biip -włączony albo + biip +biip wyłączony (zgodznie z opisem w instrukcji programowania )

jak chcesz żeby był włączony to po +biip manetka w góre

dalej leci po kolei cykl

++

+++

++++

=

=+

=++

==

i w każdym manetką w dół wchodzisz w tryb zmiany ustawienia

 

mam nadzieję że pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w każdym manetką w dół wchodzisz w tryb zmiany ustawienia

 

mam nadzieję że pomogłem

 

To wydaje się logiczne i najważniejsze że działa tylko prosiłbym jeszcze o wyciąg z menu już wiem że pierwsze piknięcie to hamulec ale co dalej co jest następne, ustawianie timingu, źródło zasilania, proszę o pełną listę menu.dzięki i pozdrawiam

 

głównie interesuje mnie wybór lipo 3s ale jeśli wiesz jak wygląda całość to będę wdzięczny, bo myślę że w moim zdrowo jest wszystko pozamieniane, ponieważ po podpięciu zasilania czasem zdarza mu się pikać tak jakby miał jakiś błąd, może słabe napięcie mimo iż aku jest naładowany.

 

 

I jeszcze jeden problem : po podłączeniu wszystkiego lubi czasem odciąć napięcie, ale tylko w momencie operowania serwami, wtedy miarowo pipczy co sekundę, jeśli nie poruszę serwami wszystko chodzi. miał ktoś tak czy to złe ustawienie regla?? Dodam że po dostarczeniu dodatkowego zasilania odbiornika wszystko zaczyna działać, czy to może być wina złego ustawienia zasilania na reglu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... tylko prosiłbym jeszcze o wyciąg z menu ....

 

druga strona pkt 5, pisałem Ci na przykładzie serii H - bo taką posiadam

Tu jest polska instrukcja do programowania tego regla :wink: :

http://www.emodel.pl/download/TowerPro_regulatory_seria_H.pdf

typ baterii jest drugi po hamulcu

 

biip biip manetka w dół

biip Li-Pol ; biip biip Ni-Mh Ni-Cd

 

Sprawdż luty, sprawdź połączenie z silnikiem, jakie złączki masz do Li-Polka i jakie do silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok już wiem dzięki

 

miałem po ręką Tamiya więc zalutowałem Tamiya, wcześniej w lipol był banan ale najbliższy sklep mam kawał drogi od domu więc zmieniłem na to co było pod ręką, wszystko polutowane zgodnie ze sztuką, połączenie regiel silnik mam na stałe bo nie posiadam innego modelu więc przekładki nie robię, wg mnie to chyba złe ustawienie regla połączenia są ok sprawdzałem omomierzem i jest obwód pomiędzy reglem a silnikiem, zresztą ja tym samolotem latałem i parę razy przyglebiłem i wszystko zawsze ok, problem pojawia się podczas podłączania naładowanego lipo do regla czasem jest ok a czasem bip bip bip i tak w nieskończoność, więc chyba coś z ustawieniem pakietu, może ten regiel traktuje mój pakiet jak rozładowany 4s? problem znika jak dostarczę na krótko zasilanie dodatkowe do odbiornika wtedy regiel się uzbraja i wszystko jest ok choć nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam Nie chce zakładać nowego watku bo poco - mam ogromny problem - kiedy właczam aparature a potem właczam akumulator do regulatora (takiego jak w temacie) nic nie daje znaku zycia w modelu (silnik turnigy) serwa TP i jedno HItec - wszystko działało przed obiadem teraz po obiedzie - zero reakcji po za tym ze regiel błyskawicznie sie nagrzewa o co tu chodzi jesli ktoś mi może powiedziec bo zupełnie nie wiem o co tu chodzi czekam na odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.