kulmen Posted June 17, 2009 Posted June 17, 2009 Witajcie. Szperając w piwnicy znalazłem moje graty z modelarni sprzed 20 lat . Jestem posiadaczem 30 gotowych żeberek o profilu Pladuska 180. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji o nim. Z tego co pamiętam to był on wybrany dla modelu klasy F1C pod silnik 2,5cm. Jest to profil wklęsło-wypukły. Chciałem na nim zrobić płaty dla elektroszybowca około 2,2m lecz przydało by się trochę informacji o profilu . Mam zamiar zrobić płaski centropłat około 700-800mm plus uszy z lotkami podobnej długości, wznios uszu niewielki 1-3 cm. Wzoruje się na płatach od modelu GUPPY. Czy ktoś jest w stanie mi coś doradzić przy projektowaniu modelu ? Niedługo postaram się pokazać pierwsze plany Pozdrawiam Piotr
Guest Jerzy Markiton Posted June 18, 2009 Posted June 18, 2009 Profil powinien być w programie Profili. Sprawdź ...Też przed laty robiłem na nim ale Jaskółki..Tzn chłopcy w modelarni robili. Zostały mi już tylko szablony na 130mm. - Jurek
Guest Jerzy Markiton Posted June 18, 2009 Posted June 18, 2009 Sorry, musiało mi się coś poknocić. Widocznie miałem go w jakiejś książce albo czeskim modelarzu. Miałem go przeklepany do starego Winfoila, potem zmieniałem na nowszą wersję i umkął. Natomiast zupełnie nie pamiętam tego wyróżnika "180". To był dość znany i bardzo popularny profil. - Jurek
kulmen Posted June 18, 2009 Author Posted June 18, 2009 Sorry, musiało mi się coś poknocić. Widocznie miałem go w jakiejś książce albo czeskim modelarzu. Miałem go przeklepany do starego Winfoila, potem zmieniałem na nowszą wersję i umkął. Natomiast zupełnie nie pamiętam tego wyróżnika "180". To był dość znany i bardzo popularny profil.- Jurek 180 to długość cięciwy profilu. Pamiętam że prze wymiarowywałem go na tą długość bo w książce był Pladuska 100. Kilka dni zabawy z papierem milimetrowym i kalkulatorek . Wtedy jeszcze komputerów nie było w domach Dzięki za pomoc Rano wrzucę pdf ze szkicem płatów w celu posłuchania konstruktywnej krytyki.
gładkilot Posted June 19, 2009 Posted June 19, 2009 Rano wrzucę pdf ze szkicem płatów w celu posłuchania konstruktywnej krytyki. http://www.arthobby.pl/arthobby1/shop_pl.html możesz jeszcze wzorować się na tych modelach z arthobby - dostępne są plany do każdego na stronce elektroszybowce / szybowce > katalog > model > > 3 ikonka ( plany z taką lupą ) Pozdrawiam
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.