Skocz do zawartości

EMAX ESC - 25A


Abrax

Rekomendowane odpowiedzi

Taki regulator kupiłem dzisiaj zamiast - jak mi się wydaje - uszkodzonego z modelu ASW-28.

Wszystkie serwa pracowały. Ale stary regulator i silnik milczący. Aku naładowane.

Po podłączeniu Emaxa, regulator generuje na silniku krótkie, powtarzające się Bip. Trwa to kilka minut - dłuźej nie wytrzymałem i odłaczyłem lipola. Podłąćzyłem też regulator zamiast serwa steru kierunku - efekt bez zmian. Throttle na nadajniku na min, trymer także.

Czy ktoś spotkał sie juz z takim problemem ?

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Może revers włączony.Pika jak by gaz nie był na minimum.Albo trzeba zaprogramować typ pakietu?Podobnie miałem w Dualsky-m 25A .wystarczyło że gaz nie był na minimum i już pikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to próbowałem juz chyba każdego z ustawień...

Gaz na min, Gaz na full. I to samo w reversie.

Aha - i jest czerwona dioda w regulatorze, która świeci sie w takt dzwieku.

Czy "kolejnośc" podłączanych przewodów biegnących od reg. do silnika ma znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator jest dobry....

Podłączyłem go do serva steru wysokosci i wychyliłem max. Zadziałał tak jak w instrukcji...

Czy to znaczy, że nie potrzebnie kupiłem regulator, bo to odbiornik jest uszkodzony....?!

Teraz jak sprawdzić czy to nie wina nadajnika.. ? No nic, nie poddam sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

W miejsce wpięcia reglera w odbiorniku wepnij serwo, u mnie to zawsze kanał 3.Jeżeli serwo będzie działało prawidłowo to zobacz czy ma pełny zakres wychyleń.O ile radio jest bez komputera to przyczyną może być przestawiony potencjometr lub zabrudzona jego ścieżka.W radiu z komputerem może być przestawiony SUBTRIM dla kanału gazu.Można jeszcze spróbować z innym odbiornikiem.Jezeli serwo na gazie nie ruszy to może być uszkodzony zarówno odbiornik jak i nadajnik.Gdy nadajnik pracuje w PPM ( nie w PCM-ie ) to po wyłączeniu nadajnika serwa powinny drgać.Oczywiście ta próba z podłączonym serwem do kanału gazu zamiast reglera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejsce wpięcia reglera w odbiorniku wepnij serwo, u mnie to zawsze kanał 3.Jeżeli serwo będzie działało prawidłowo to zobacz czy ma pełny zakres wychyleń.O ile radio jest bez komputera to przyczyną może być przestawiony potencjometr lub zabrudzona jego ścieżka.W radiu z komputerem może być przestawiony SUBTRIM dla kanału gazu.Można jeszcze spróbować z innym odbiornikiem.Jezeli serwo na gazie nie ruszy to może być uszkodzony zarówno odbiornik jak i nadajnik.Gdy nadajnik pracuje w PPM ( nie w PCM-ie ) to po wyłączeniu nadajnika serwa powinny drgać.Oczywiście ta próba z podłączonym serwem do kanału gazu zamiast reglera.

 

Tak też zrobiłem. Servo nie działało. Pomyślałem, że zajrzę do nadajnika.

Okazało się, że pod izolacją jest naderwany przewód od potencjometru gazu...

Dzięki za pomoc - przydała się.

 

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.